Maakondlik kohtumine Moostes

06/2015 05 vaimulikud moostes
Ermo Jürma, Mooste baptistikoguduse pastor

Ligi 10 aastat on Põlva maavalitsuses toimunud adventajal kokkusaamised EKN liikmeskirikute vaimulikega. Nüüd esitas maavanem Ulla Preeden kutse tutvuda koguduste eluga kohapeal. Seekordseks valikuks oli Mooste baptistikogudus.

Kuna kogudus oli äsja pühitsenud 85. aastapäeva, siis oli palvelas ülevaatlik kuue stendiga fotonäitus: palvela läbi aastakümnete, koguduse inimesed, meie külalisi, meie kogudus külas, pühapäevakooli- ja muusikatöö.

Mul oli hea võimalus anda tunnistus oma vaimulikust teenimisteekonnast ja lühike ülevaade EKB Liidu ja koguduse ajaloost ning tänapäevast. Seejärel tuli küsimusi nii meie ristimispraktika kui jumalateenistuse kohta, samuti tunti huvi, kuidas üks maakogudus end majandab. Selgus, et välismaa sõpruskogudusi hindavad kõik. Elavat huvi äratas aga meie Liidus igal aastal väljaloositav palve- ja osadusvõrgustik. Maavanem kinkis koguduse iluaeda istutamiseks kontpuu põõsa.

Seejärel jätkus kohvilauas vestlus sellest, mis kellegi elus vahepealsel ajal on toimunud. Räpina Miikaeli kogudust teeniv EELK aasta õpetaja Urmas Nagel rääkis oma äsjasest auhinnareisist Rooma ja vaikusenädalast Taizé kloostris. Kuulsime, kuidas edeneb õigeusu kiriku kava rajada Mikitamäe valda mungaklooster. Jagati ka sellest, kuidas idapiiri lähedus mõjutab koguduste tööd.

Maavanem tõstis üles põgenike vastuvõtmise küsimuse ja avas ka seda, mida riiklikul tasandil selles vallas juba tehtud on. Piiblist meenutati, et külalislahkus oli juba siis eriliselt väärtustatud, kuid vahel piirdus see vaid kolme päevaga.

Usurahvaski võib olla lahke kolleeg töökohal, aga pärast tööd otsib ta taas osadust omasuguste keskel.
Tervitati ideed korraldada lõikustänupühal maakonna palvushommikusöök, kuhu kutsuda nii koguduste esindajaid kui maakonna tegusaid inimesi.

Tartu-Räpina maantee 46. kilomeetril on teeviit „Mooste palvela 0,6" ja sealt paremale pöörav külatee kannab viita „PALVEMAJA tee". Nii leiti keskasulast 4 km kaugusele jääv pühakoda lihtsalt üles. Nii kutsun ka sind, armas lugeja, minema oma kogudusse või suvistel reisidel astuma sisse ka Mooste palvelasse.