Almi Tugeva luuleraamat „Armastuse tiiva all“

12/2018 22 almi rmt kaas

Saarlasel Almi Tugeval ilmus kirjastuse Paljasjalg Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistavas sarjas „Eesti 100 luuleraamatut“ seitsmes album „Armastuse tiiva all“.
Kolmeosalisest kogumikust leiab lugeja isamaa-, mere- ja jõululuulet. Läbi aegade on autori jaoks olulisemad teemad olnud isamaa ja loodus. Öeldakse, et kultuur saab alguse loodusest ja isamaa armastus on sama, mis austus looduse vastu.
Almi Tugeva luuletused on andnud inspiratsiooni mitmetele heliloojatele, kelleks on: Piret Rips-Laul, Maris Lend, Priit Pajusaar, Heiki Rosin, Slavik Vanem ja Marten Meibaum.

Almi Tugeva luuleraamat „Loovuse laegas“

06/2018

Kirjastuselt Paljasjalg ilmus projekti „Eesti 100 luuleraamatut“ raames Saaremaa poetessi Almi Tugeva raamat „Loovuse laegas“.
Tema sulest on varem ilmunud viis luulekogumikku: „Valgus pimeduse üle“, „Hingease ja eluniidid“, „Hingekeel“, „Elu läbi imede“ ja „Eluvilju jagades“. Almi Tugeva luule on andnud inspiratsiooni ja ideid mitmetele heliloojatele – Piret Pormeister-Ripsile, Priit Pajusaarele, Heiki Rosinale, Slavik Vanemale, Marten Meibaumile.
Luuleraamatute sarjaga tähistab Kirjastus Paljasjalg Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Raamat on müügil Apollo ja kirjastuse veebipoes.

Tule!

12/2017
Rael-Astrid Väer, Kuressaare Siioni kogudus 2017

Kõnnin läbi tuhande tule koridori
Raekoja platsi
ja seisan,
aina tuleb ja tuleb
inimesi
valguse suunas,
pimedamate nurkade tagant
valgema poole.

Loe edasi: Tule!

Sügis

11/2017
Aili-Maire Hain

 

Sügis on väljas ja vette
tuul lehti just puistamas käis,
viivuks jäi seisma Su ette
üks hetk, mis on mälestust täis...

Loe edasi: Sügis