Miks oled nii rahutu?

01/2019
Laura Jõgar, Tartu Salemi kogudus

Miks oled nii rahutu, mu süda?
Miks oled nii rahutu, mu hing?
Kas tõesti lihtsad asjad põhjustavad seda
ja suudavad nii tugevasti mõjutada mind?
Kas on tõesti nõnda palju muremõtteid taeva all,
mis su meelde mahub, tütar, kui su ees on murevall?

Loe edasi: Miks oled nii rahutu?

Almi Tugeva luuleraamat „Armastuse tiiva all“

12/2018 22 almi rmt kaas

Saarlasel Almi Tugeval ilmus kirjastuse Paljasjalg Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistavas sarjas „Eesti 100 luuleraamatut“ seitsmes album „Armastuse tiiva all“.
Kolmeosalisest kogumikust leiab lugeja isamaa-, mere- ja jõululuulet. Läbi aegade on autori jaoks olulisemad teemad olnud isamaa ja loodus. Öeldakse, et kultuur saab alguse loodusest ja isamaa armastus on sama, mis austus looduse vastu.
Almi Tugeva luuletused on andnud inspiratsiooni mitmetele heliloojatele, kelleks on: Piret Rips-Laul, Maris Lend, Priit Pajusaar, Heiki Rosin, Slavik Vanem ja Marten Meibaum.

Almi Tugeva luuleraamat „Loovuse laegas“

06/2018

Kirjastuselt Paljasjalg ilmus projekti „Eesti 100 luuleraamatut“ raames Saaremaa poetessi Almi Tugeva raamat „Loovuse laegas“.
Tema sulest on varem ilmunud viis luulekogumikku: „Valgus pimeduse üle“, „Hingease ja eluniidid“, „Hingekeel“, „Elu läbi imede“ ja „Eluvilju jagades“. Almi Tugeva luule on andnud inspiratsiooni ja ideid mitmetele heliloojatele – Piret Pormeister-Ripsile, Priit Pajusaarele, Heiki Rosinale, Slavik Vanemale, Marten Meibaumile.
Luuleraamatute sarjaga tähistab Kirjastus Paljasjalg Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Raamat on müügil Apollo ja kirjastuse veebipoes.

Tule!

12/2017
Rael-Astrid Väer, Kuressaare Siioni kogudus 2017

Kõnnin läbi tuhande tule koridori
Raekoja platsi
ja seisan,
aina tuleb ja tuleb
inimesi
valguse suunas,
pimedamate nurkade tagant
valgema poole.

Loe edasi: Tule!