Tiiu elu koos Jumalaga on imeline

11/2016 17 tiiu krumholts
Tekst: Maria Lepmaa, Valkla baptistikogudus

Minu nimi on Tiiu Krumholts ja mu tee Jumalani algas aastal 2003, kui olin lapsehoolduspuhkusel. See oli raske aeg, sest läksin mehest lahku peale 10aastast kooselu. Kohtusin oma klassiõega, kes jutustas mulle oma kogemusi Jeesuse läbi päästetud saamisest. Edasi kutsus ta mind Oleviste kirikusse vaatama etendust „Taeva väravad ja põrgu leegid”. Peale etendust kutsus noortepastor Veljo Kaptein meid Alfa-kursusele, kus sain tunda Jumala ligiolu. Jumal aitas mul üle saada lahkumineku valudest. Hiljem aga lakkasin kirikus käimast ega viitsinud Piiblitki lugeda. Jätkasin patuelu – vahetasin elukaaslasi, küll ei kõlvanud üks ega teine.

Minu suureks üllatuseks astus sisse üks naine, kellel oli salat kaasas.

Elava Vee koguduses

Ühel päeval hakkasid Jehoova tunnistajad käima minu juures. Ent meie tõekspidamised läksid lahku. Lõpuks võtsin ise Piibli ja hakkasin uurima, mis on tõde. Tekkis soov end ristida lasta. Lõpetasin Jehoova tunnistajatega suhtlemise ja hakkasin käima Elava Vee koguduses.
Otsustasin anda oma elu Jumalale ja mitte muretseda! Tuttavad imestasid, kuidas ma hakkama saan, kuna mul oli autoliising kaelas. Vahepeal sai ka minu abikaasa, kes sai päästetud Elava Vee koguduses ja kellega olen laulatatud Oleviste kirikus 28. augustil 2010, tasuvama töö. Peale seda, kui hakkasin kogudusele kümnist maksma, hakkasid ka meie sissetulekud järjest kasvama. Sain uue töökoha ja mees sai Soome töökoha. Me elame eramajas Meriväljal, kus oli vaja ühineda kanalisatsioonivõrguga. Meil aga polnud selleks raha kuskilt võtta, sest väljaminekud olid niigi suured. Õnneks on minu abikaasa ehitaja ja ta tegi selle töö koos vannitoa remondiga oma kätega ära.

Jeesus tervendab ka tänapäeval

Minu poeg Egert oli alla aasta, kui tal nohu tagajärjel tekkis mädane kõrvapõletik ja pidime laskma tema kõrva opereerida. Eelmisel sügisel tekkis tal jälle kõrvapõletik. Käisin kolmapäevasel koguduse koosolekul, kus pastor Barry palvetas Egerti eest ja ütles, et kui koju lähen, siis peaksin hoidma oma kätt lapse kõrva peal. Tegingi nii ja valu kadus hetkega! Mõned kuud hiljem haigestus ta vaskuliiti (veresoontepõletik). Barry palve peale taandus haigus nädala jooksul. Kui mulle või lapsele hakkab nohu tulema, siis ajame selle ära Jeesuse nimel. Seda tuleb teha aga kohe, kui on tunda esimesi sümptomeid.

Jumala imeteod minu elus

Töötan praegu ühes väikses vanalinna kohvikus. Kord olin unustanud oma lõunasöögi koju. Meie menüüs olid ainult magusad koogid, tahtsin aga väga salatit. Lugesin just üht raamatut, kus oli kirjas, et usaldage rohkem Jumalat. Mis juhtus – minu suureks üllatuseks astus sisse üks naine, kellel oli salat kaasas, ja ta palus kahvlit, et seda meie kohvikus süüa. Olin imestunud ja ütlesin talle, et ma just mõtlesin, et keegi võiks salatit tuua. Tema pakkus lahkesti pool karpi mulle.

2012. a vihmasel sügisel oli meil tellitud puitbrikett. Uskusin, et Jumal kingib selleks päevaks ilusa ilma, kuigi ilmateade lubas vihma. Ütlesin mehele: „Saad näha, et homme kell 12 tuleb päike välja.” Hommik oli pilves, aga kell 12 tuli päike ja oli väljas nii kaua, kui brikett sai keldrisse.

Kord tõin enne tööd Print OK-st kaupa. Sõitsin lähimasse parkimiskohta, kus oli tõkkepuu üleval. Kui hakkasin välja sõitma, läks see aga alla. Uskusin, et Jumal aitab mind ka seekord. Jumal saatis ühe naise, kes võis olla koristaja, sest tal oli kimp võtmeid. Palusin, et ta tõkkepuu üles tõstaks – nii saingi lõksust välja ja jõudsin õigeks ajaks tööle.

2013. a detsembris oli mul puusanihestus. Küsisin Jumalalt, mida peaksin tegema. Ent kohe tuli mulle meelde TV7 saade „See on üleloomulik”, kus räägiti ülistamisest. Hakkasin ka ise mõttes tänama Jeesust ja siis tundsin järsku, nagu keegi oleks mul jala paika tõmmanud. Võpatasin nagu unest üles ja jalg oligi jälle paigas ning valu kadunud!

2013. a laenasin suurema summa raha ühele kristlasele. Kahjuks ta aga ei suutnud tagasi maksta. Olin just vaadanud saadet „See on üleloomulik”, kus räägiti, et kui sinult varastatakse midagi, siis tuleb varast õnnistada. Nii hakkasingi seda inimest õnnistama ja lasin sellest rahast lahti. Mõni aeg hiljem õnnistas Jumal mind seitsmekordselt!

Jumal on mind palju muutnud. Varem võisin ärrituda igast väiksemastki asjast ja karjuda laste peale, ent enam pole see kordunud. Samuti on suhe ka teismeeas lapsega suurepärane!