Otsing

1/2009 Meeli Pajula, Kohila kogudus

Kohila Baptistikoguduse jaoks on alanud aasta eriline – lõikuskuul tähistame oma 100. sünnipäeva. Esimesed ettevalmistused on juba tehtud, nii koguduse hoone kui ka hoov on saanud uue ilme.


Jõulukuul toimus juubeliaastat sisse juhatav pidulik sündmus. Kolmandal advendil, 14. detsembril, avasime Dolores Hoffmanni valmistatud kaunid vitraažaknad. Pühitsemistalituse külaliste hulgas viibisid koguduse liikmed ja sõbrad ning vallavalitsuse esindajad. Kohila vallavanem Hillar Kalmet ütles kogudusele jõulutervituse.

.


Pastor Viljar Liht rääkis värviliste kaunistuselementide sünniloost nii: „Idee tekkis peaaegu aasta tagasi ja selle algatajaks oli valla finantsjuht, kellele koguduse jõulukontserdil viibides tuli idee, et palvela fassaadiküljel võiksid olla vitraažaknad. Sellest mõttest areneski edasi konkreetsem plaan – tehti projekt ja kavandid ning vähem kui aastaga saigi tore unistus teoks.”


On huvitav, et meie kogudusemaja asub alevi peatänava ääres, mille nimeks on tähendusrikkalt: Vabaduse. Uus värviline rist on nüüd kaugele nähtav ja valgustab nii Hageri kui ka Kohilas alevi suunas liikujate teed. Kui tavaliselt mõjuvad vitraažid väljast sisse, siis meie kirikus toimivad need põhiliselt suunaga seest välja. See oli ja on ka meie igatsus, et kristlik sõnum võiks nende kaunite akende kaudu jõuda kirikust välja maailma,” ütles pastor Viljar oma tervituskõnes. On oluline, et Kristuse valgus paistaks välja meist ja meie kogudusest, mis koosneb erinevatest inimestest.”

Uus värviline rist on nüüd kaugele nähtav ja valgustab nii Hageri kui ka Kohila alevi suunas liikujate teed.

Avamise õhtul oli meil meeldiv võimalus tänada ka autor Dolores Hoffmanni, kelle omanäolised ja kaunivärvilised tööd dekoreerivad paljusid Eestimaa kirikuid. Kunstnik tutvustas meie uute akende kontseptsiooni – valgustatud risti keskmine osa tähistab kristluse peasümboli jumalikku mõõdet ja seda ümbritsev väline värviline ala meenutab inimlikku. Sama rist seestpoolt vaadatuna on sootuks teistsugune ja koosneb paljudest pisikestest killukestest, mis on meie kui koguduse liikmete võrdkujuks. Kohila vabakiriklikul kogudusemajal ei ole torni, kuid nüüd on ka kõrgeimast ümmargusest aknast saanud imeilus värviline vitraaž, millel on põimituna kujutatud kahte ristiusu põhisümbolit: tuvi kui Püha Vaimu võrdkuju ja vikerkaart kui lootuse väljendust, mis tuletab meelde Jumala pakutud lepingut.


Lisaks kogudusehoone uuendamisele, on meie ehituselembese pastori innukal eestvedamisel valminud ka väliterrass, kuhu suunduti ka sellel detsembriõhtul, et nautida karges talveilmas kosutavat kuuma jooki ja jõulupäraseid suupisteid.
Meie koguduse juubelisündmuste ja teenistuste kohta leiab iga huviline teavet veebilehelt www.kohilakogudus.ee

Uudised

2023-2-veebruar

07 Märts 2023
2023-2-veebruar

SISUKORD  Sõbralt Sõbrale meeskond rõõmustab Jumalas Merle Kotiesen Paranda meelt juba täna! Mihkel Nõlvak Igatsus olla ehtne Ermo Jürma Hanna Kaptein – naine täis usku ja armastust Mari-Vivian Ellam Orus...

Kõige andekam on Jeesus

07 Märts 2023
Kõige andekam on Jeesus

Veebruar 2023 Kaarel B. Väljamäe, Allika koguduse pastor Tema on see, kes on pannud mõned apostleiks ja mõned prohveteiks ja mõned evangelistideks, mõned karjaseiks ja õpetajaiks, et pühi inimesi valmistada abistamistööle...

Jumala käekiri Samaaria Hiiumaa osakonnas

07 Märts 2023
Jumala käekiri Samaaria Hiiumaa osakonnas

Veebruar 2023 Ülo Kikas, Hiiumaa osakonna juhataja Samaaria Eesti Misjon alustas Jumala kutsel tööd augustis 1991. Soome vendade Krister Lindbergi ja Rynar Nylundi initsiatiivil asutati koos Jüri ja Toomas Nõlvakuga (tolleaegse...

Mõtisklus rahust muusikas

07 Märts 2023
Mõtisklus rahust muusikas

Veebruar 2023 Marek Talts, Viljandi baptistikogudus Lõuna-Eesti palvushommikusöögi keskmes olid suhted, mis ühendavad erinevate elualade juhte üldinimlikus ja üleinimlikus tähenduses. Kujutan neid suhteid horisontaalsel ja vertikaalsel teljel, millest lähtuvalt avasin mõtteid...

Pastor Rando Kangro ametisseseadmine Moostes

07 Märts 2023
Pastor Rando Kangro ametisseseadmine Moostes

Veebruar 2023 Hele-Maria Kangro, Mooste kogudus Liidu ainus kogudus Põlvamaal sai endale noore pastori.Veebruari esimesel pühapäeval oli Mooste koguduses meeleolukas pidupäev. Palvela saal oli puupüsti rahvast täis, nende seas üle kümne...

„Tartu rahu oli õiglane rahu.“

07 Märts 2023
„Tartu rahu oli õiglane rahu.“

Veebruar 2023 Meego Remmel, 3D koguduse õpetuspastor Sõnad „Tartu rahu oli õiglane rahu“ kõlasid Tartu linnapea Urmas Klaasi Lõuna-Eesti palvushommikusöögi tervituskõnes. Küünlapäeva eel vahetult enne Tartu rahu aastapäeva toimunud kokkusaamine leidis...

Ebajumalad või elav Jumal? Künkad või Siioni mägi?

07 Märts 2023
Ebajumalad või elav Jumal? Künkad või Siioni mägi?

Veebruar 2023 Joosep Tammo, EKB Liidu vanematekogu esimees Käesoleval kuul tähistame Eesti Vabariigi 105. ja Eesti baptismi 139. aastapäeva. Pidasin 2018. aasta veebruaris Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris ettekande „Quo vadis, vaba kogudus?“Selle...

Viis isamaalist fuugat

07 Märts 2023
Viis isamaalist fuugat

Veebruar 2023 Marten Meibaum, 3D kogudus Fuuga on muusikaline mõtisklus, kus valitud meloodiat (nt neli esimest takti mõnest isamaalisest laulust) kindlate reeglite järgi esitatakse, arendatakse ja illustreeritakse. Fuuga võib olla nii...

Diakonite ülesannetest vabakogudustes

07 Märts 2023
Diakonite ülesannetest vabakogudustes

Veebruar 2023 Toivo Pilli, Tartu Salemi koguduse pastor Diakon on kristlikus koguduses kaastööline ja teenija. Diakonite ülesanded on eri kirikutes erinevad. Mõnes kirikus ordineeritakse diakonid teenimistöösse ja edaspidi võidakse neid seada...

Ristija Johannese meeleparandusristimine

07 Märts 2023
Ristija Johannese meeleparandusristimine

Veebruar 2023 Peeter Roosimaa, Uue Testamendi õppejõud See on midagi imelist, mida Jeesus ütles Ristija Johannese kohta: Tõesti, ma ütlen teile, naisest sündinute seast ei ole tõusnud suuremat Ristija Johannesest (Mt...

Linke