Otsing

01/2018 20 vabatahtlikud
Laura Maide, Sõbralt Sõbrale turundus- ja kommunikatsioonijuht
Fotod: Kristi Novikov.

Vaatamata sellele, et Global Leadership Summit (GLS) konverentse on Eestis korraldatud juba kümme aastat, suutis 10.–11. novembril Tallinnas SpaceX sündmuskeskuses ja restoranis Viktoria toimunud juubelikonverents „Julge JUHTIMINE. Igaühel on MÕJU” taas pakkuda palju uut ja üllatavat.

Osalejate arv oli rekordiline, ületades tuhande piiri. Põhisaalis ja meeskondadele mõeldud GLS+ saalis oli kokku 803 kuulajat, taustal toimetas 128 vabatahtlikku. Lisaks osales 220 inimest GLS noorteprogrammis. „GLSi kordaminek oli justkui paljude pusletükkide kokkuasetumine,” ütles põhisaali päevajuht Gunnar Kotiesen. „See sai teoks Jumala armu ja suure hulga inimeste tohutu pingutuse läbi,” lisas ta.

Kus iganes me oleme oma eludega, saame valida julge juhtimise.

Bill Hybels külastas Eestit
20 meeskonnad
GLSi eripära on olnud selles, et videosilla kaudu oleme igal aastal saanud kuulata mitmeid maailmatasemel kõnelejaid. Nii ka tänavu. „Kõrvutades GLSi teiste Eestis pakutavate konverentsidega, on esinejate valik väga suurejooneline,” kinnitas GLS+ saali päevajuht Hele-Maria Taimla. Noor kunstnik Karl Markus Antson lisas, et selline formaat sobib eestlaste natuuriga. „Istud ja kuulad rahulikult, saad vaikselt jälgida, pole liiga pealetükkiv,” ütles ta.

GLSi suurim mõju avaldub siis, kui osaletakse kogu meeskonnaga. Tänavu said meeskonnad GLS+ saalis laudade ümber juba kohapeal arutleda pikemalt kuuldu üle ja seada sihte edaspidiseks. Traditsioonilise ülistusmuusika asemel said nemad kuulata mahedat instrumentaalmuusikat. Selline formaat oli suurepärane, et kutsuda oma ettevõtlikke sõpru, kellel ei ole eelnevat kokkupuudet usuga, ja arutleda kristlikel väärtustel põhinevate loengute sisu üle.

Muusikal on alati olnud GLS-konverentsidel suur osa. Sel aastal oli ülistus kahes keeles – eesti ja vene. „Kuna vene keelt emakeelena kõnelevate osalejate arv kasvab, siis on meie igatsus, et ka nemad tunneksid endid osana meist,” ütles GLSi koordinaator Merle Kotiesen.

Läbi kahe päeva tõstsid erinevad kõnelejad esile noortesse investeerimise olulisuse, mis päädis Keila ja Rakvere Fusion koori inspireeriva ülistuslaulu mõttega: „Suured teod on alles ees ja suuremad on ootamas veel!” Eriliseks tegi selle laulu see, et ligi 600pealine saalitäis laulis seda üheskoos eesti, vene ja inglise keeles. „See ongi see inspiratsioon, mida me tahame läbi GLSi külvata – kus iganes me oleme oma eludega, saame valida julge juhtimise, sest igaühel on mõju ja igaühe mõju on oluline,” lisas Merle.

Juubelile andis erilise tähenduse GLS juhtimiskonverentside algataja pastor Bill Hybelsi isiklik kohale- ja lavaletulek. „Puudutas see, kui ta tunnistas, et Jumala Vaim on pannud Eestimaa ja eestimaalased eriliselt tema südamele ja palvetesse,” ütles Meego Remmel. „Ta rääkis juhtimise seemne külvamisest ja karjääri lõpetamise väljakutsetest. Küsimustele vastates tõdes ta, et töö- ja pereelu ühitamisel on ajajuhtimisest olulisemgi see, kas ja kuidas panustame isiklikku tähelepanu ja südant nii koostöösse kolleegidega kui ka koostoimimisse perekonnana.“

Taas tulin ära inspireerituna ja sooviga maailmas midagi suuremat ära teha.

Igaühel on mõju

Juubelikonverents jätkus sisukalt. Kahe päeva keskne märksõna oli mõju.21 osalejad
Google’i vanemnõunik Laszlo Bock rääkis sellest, kui oluline on selge ja sõnastatud missioon. Ta ütles, et meil tuleks küsida endalt, mille pärast me oma tööd teeme? Menuautor Marcus Buckingham aga lisas, et kuigi inimesed tahavad kuuluda suuremasse „meie” missiooni, on oluline ka isikliku „mina” tähtsustamine ja väärtustamine. Inimesed ei oota juhtidelt tagasisidet, vaid tähelepanu.

Äriloovuse ekspert Frederick Häreni meelest saavutavad tänases maailmas edu loomingulised ettevõtted. Seetõttu peaksid juhid ennekõike panustama oma töötajate loovuse arendamisse. Selleks võib julgustada neid võtma kaks varem tuntud asja või ideed, et need uuel viisil kokku panna. Ka Whitespace at Work tegevjuht Juliet Funt pakkus oma ettekandes välja ühe võimaluse loovuse kasvatamiseks – „tühja hetke” (whitespace) leidmine tööpäevas. Ta ütles, et pidev hõivatud olek röövib meilt tulemuslikkuse ja et uued ideed sünnivad hoopis puhkehetkedel.

North Point koguduse pastor Andy Stanley julgustas meid vaatama tulevikku. Ta ütles, et kuigi me kõik tahaksime saavutada edu ja olla unikaalselt parimad, siis sageli leiab tänastele probleemidele lahenduse hoopis järgmine põlvkond. Ta lisas, et meie suurim panus ei pruugi olla see, mida teeme, vaid see, keda kasvatame.

Konverents inspireeris tegudele

Nii korduvad kui ka esmakordsed osalejad kinnitasid, et lahkusid konverentsilt uue teotahte ja innukusega. „Taas tulin ära inspireerituna ja sooviga maailmas midagi suuremat ära teha,” ütles GLS+ saali laudkonna juht Haide Antson.

Hele-Maria Taimla lisas, et teda rõõmustas see, et mitmed inimesed, kellel polnud varasemaid kokkupuuteid ei GLSi ega kristlusega, jäid üritusega väga rahule. Selliseid inimesi oli ligi 20%. „Nad olid väga entusiastlikud ja rääkisid küsimatagi, et tahavad järgmisel aastal uuesti tulla,” lisas Taimla.

 

Meelis Kibuspuu, GLS Eesti juht

Kui me 10 aastat tagasi GLS juhtimiskonverentsiga alustasime, ei osanud me ennustada, kuidas esmapilgul harjumatu videoettekannetega vorm vastu võetakse. Kuid huvi ja vajadus sellise konverentsi vastu oli suur. GLS-st kujunes oodatud sündmus, mis pakkus ühtaegu uusi teadmisi, kõnekaid kogemusi, inspiratsiooni ja julgustust juhtida just seal, kus oled. Osalejate tagasiside GLS-st ei räägi mitte lihtsalt konverentsist, mis teadmisi pakub, vaid keskkonnast, kus lisaks teadmistele kerkivad üles olulised küsimused, hing saab vaimulikult värskendatud, kutsumus kinnitatud, sünnivad uued nägemused ja värsked ideed.
Mulle on GLS-päevad olnud alati ka aeg, mil Jumal mind kõnetab. Tagantjärele saan öelda, et need kõnetused on kujunenud elumuutvateks indikaatoriteks uutele arengutele minu elu- ja juhtimisteekonnal.
Raske on hinnata GLS-i mõju meie ühiskonnas ja kristlikul maastikul, aga veel raskem on seda mõju alahinnata. Mina näen juhtimiskultuuri muutust viimase kümnendi jooksul, mis väljendub avatumas suhtlusviisis, kaasavamas meeskonnatöös, julgemates visioonides, strateegilisemas tegutsemises ja inimesi rohkem väärtustavate keskkondade loomises.
Usun siiralt, et esimese GLS-dekaadi viljad avalduvad veel selgemalt järgmise kümnendi jooksul, mil uus põlvkond, kes on suurima mõjutuse saanud just GLS-lt, alustab oma juhtimisteekonda. Elan põnevusega kaasa noorte juhtide arengutele, aga ka küpsete ja kogenud juhtide uutele avastustele. Minu igatsus on, et GLS oleks erinevate põlvkondade, uskumuste ja väärtushinnangute ühendaja, jättes samal ajal igaühele ruumi isikupäraseks ning ainulaadseks juhiks ja organisatsiooniks kujunemisel. Eesti 100. juubeliaastal loodan, et 10 GLS-aastaga oleme teinud väikese kingituse meie riigile nii mõnegi julge juhi või missioonitundliku organisatsiooni esilekerkimise näol. Tugevad riigid püsivad ja arenevad innustunud juhtide toel, kes on valmis pühendunult nii inimesi kui nägemusi teenima.

Uudised

Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?

05 November 2023
Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?

Oktoober 2023 Rait Tõnnori, Oleviste koguduse pastor Ja Jeerikost välja minnes läks Jeesusega kaasa suur rahvahulk. Ja vaata, kaks pimedat istus tee ääres. Kui nad kuulsid, et Jeesus möödub, kisendasid nad:...

2023-6-oktoober

05 November 2023
2023-6-oktoober

SISUKORD  Tervikliku Tervenemise Teenistus Veikko Võsu Viljandi ja Valkla koguduste ühisteenistused Ave Saarva Eesti Metodisti Kirik lahkus Ühinenud Metodisti Kirikust Robert Tšerenkov Pöördumise järel tuleb edasi minna Ermo Jürma Vaike...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

05 November 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Oktoober 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

05 November 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Oktoober 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Ühiskoolitus „Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul“

05 November 2023
Ühiskoolitus „Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul“

Oktoober 2023 Johanna Rosenvald, Tartu Kolgata kogudus, tekst ja fotod Meie kaasaja ühed suured väljakutsed on ärevus ja sõltuvused, aina enam ka just nutisõltuvus. Kiirete muutuste ja murettekitavate sündmuste aegadel on...

Usu jõud

05 November 2023

Oktoober 2023 Usk annab mulle rahu hingeja pühib palgelt silmavee.Usk võtab ära mure, pingening rõõmsaks teeb mu südame. Usk, lootus, armastus on vägi,mis naeratuse näole toob.Saan neist ma ikka hingeabi,mis...

In memoriam Aamo-Haarand-Meego Remmel

05 November 2023
In memoriam Aamo-Haarand-Meego Remmel

Oktoober 2023 20.12.1936–20.09.2023 Septembri viimasel päeval saadeti Oleviste kirikust viimsele teekonnale ja sängitati Tallinna Metsakalmistu mulda pastor Aamo Remmeli põrm.Aamo-Haarand-Meego sündis 1936. aasta 20. detsembril Pärnus koos kaksikõe Siiri-Eo-Kalliga ema elu...

Margo Meri on Tõrva uus pastor

05 November 2023
Margo Meri on Tõrva uus pastor

Oktoober 2023 Erki Tamm, EKB Liidu president Tõrva Immanueli Koguduses oli 1. oktoobril rõõmus päev – palusime õnnistust uuele pastorile Margo Merile, kes koos abikaasa Leaga asuvad kogudust teenima. Keilast...

Ordineeriti Leisi koguduse pastor Janek Järveots

05 November 2023
Ordineeriti Leisi koguduse pastor Janek Järveots

Oktoober 2023 Erki Tamm, EKB Liidu president Keset väga tormist lõikustänupüha palusime Saaremaal ordineerimispalve Janek Järveotsa üle, kes töötab karjasena Leisi baptistikoguduses ja kogukonnas ning samuti kaitseliidu kaplanina. Juba aastal 2017,...

Keila kogudus uue pastori Hans-Kristen Sapasega

05 November 2023
Keila kogudus uue pastori Hans-Kristen Sapasega

Oktoober 2023 Merit Lassmann, Loksa baptistikogudus „Kõik, kõik on uus septembrikuus,“ öeldakse Olivia Saare tuntukssaanud luulereas. Eriti hästi sobis see Keila baptistikoguduse konteksti 24. septembril – ümmargune aastanumber 120 juhatas sisse...

Linke