Otsing

5/2009 Evi Pilliroog, Nõmme baptistikogudus

„Saagem unistajatest tegijateks," kutsus pastor Taavo Lige üles Nõmme palvelasse kogunenuid aprilli lõpul toimunud pühendumiskonverentsil. Üle 80 inimese Eestimaa erinevatest paikadest oli tulnud, et kaaluda Jumala ees läbi oma elu valikuid.

Esimese sessiooni videotunnistuses jagas Märt Saar Tartu Risttee kogudusest oma kogemusi sellest, kuidas Jumal teda vaimulikule tööle kutsus. Ta oli veendunud, et Jumal varustab kõige vajalikuga neid, kes on pühendunud Issandale. Kuid meie vastutame enda kätte antu eest, hoiatas Märt.

.

Agnes Böning jutustas, kuidas misjonisekretäri tööd vastu võttes pani Jumal tema südamele väikeste koguduste olukorra. Ta on pühendunud noorte ettevalmistamisele läbi praktilise evangelismi.

Pastor Erki Tamme teemaks oli "Nakkav pühendumine – mõjukad eeskujud". Pühendumine on elamisviis, kus on vaja paika panna seosed meie endi, koguduse, teiste inimeste ja materiaalsete asjade vahel. Oma vanemate ja vanavanemate näitel võis ta öelda, et pühendunud Jeesuse järgimise eeskuju kannab head vilja.

Pühendumine on elamisviis, kus on vaja paika panna seosed meie endi, koguduse, teiste inimeste materiaalsete asjade vahel.

Bosnia moslemite keskel töötav misjonär Jael Puusaag jutustas, kuidas Jumal teda noore tüdrukuna väga selgelt kutsus. Jumal on avanud talle printsiibi: „Mida sa teed Minu auks, seda saad sa teha ainult Minu läbi."

Pühapäeva hommikul ordineeriti diakoniks noortejuht Indrek-Eliel Tambek. See oli konverentsi sõnumi lihakssaamine. Seejärel keskenduti videosõnumile Märt Vähilt, kes rääkis oma elu põhjal, et Jumala hääle kuulamine on lihtne ja Tema juhiste rakendamine kasulik: „Mine liikvele sellega, mis sul praegu on ja Jumal aitab ning õnnistab!"

Viimase ettekande pidas Allan Kroll teemal "Puhas süda ja puhtad käed". Pühendumisega kaasnevad võitlused kiusatustega. Kui me oleme aga valmis Issanda ette alanduma, siis Ta ka ülendab meid, Ta ei jäta meid üksi.

Konverentsil oli igaühel võimalik Jumala ees ja oma südames kaaluda, mis vajab mahapanemist, mis suuremat pühendumist.

 

 

Esitasime kolm küsimust kahele konverentsi peakorraldajale, Nõmme abipastor Anton Tuulele ja noortejuht Indrek-Eliel Tambekule.

Kuidas tõusis südamesse konverentsi korraldamine?

Anton: Idee kasvas välja noorte regulaarsetest üritustest, mille nimi oli "Pühendus". Ühel hetkel leidsime Indrekuga, et sellele võiks anda laiema väljundi. Hakkasime palvetama ja see tundus olevat "õige asi".

Indrek: Mõistsin, et ma ei ole oma elu veel 100% Jumalale andnud, kuid seejärel näitas Jumal mulle läbi pikema perioodi oma Sõna ja kõnetuste alusel, milline imeline teekond see pühendumine tegelikult on. Sealt tuli ka inspiratsioon seda sõnumit jagada.

Kas konverentsiga seotud ootused täitusid?

Anton: Meie igatsus oli, et inimesed pühendaksid oma elu Jumalale jäägitult ja täiega. Jumala Sõna ei tule tühjalt tagasi, vaid saadab korda selle, milleks see sai külvatud. Osalejad jäid üritusega rahule. Kõik igatsused pole veel realiseerunud. Olen õppinud, et oluline on Jumala kalendrist mitte ette joosta.

Indrek: Algus sai tehtud. Sisuline osa läks paremini kui oodata oskasin.

Mis oli sulle vaimulikus mõttes kõige tähtsam kogemus?

Anton: Sõnumi lihtsus, sügavus ja vaimulik mõju puudutas paljusid. Isikliku pühendumise ajal oli võimalus panna kirja need asjad, mida teatakse olevat valed või mis neid takistavad Jumalale lähemale jõudmast või ka lihtsalt kiusatused, millega maadeldakse. Need paberid tuli viia ette ja naelutada (tegelikult küll klammerdada) selleks puhuks tehtud risti külge. Ja siis nad hakkasid tulema. Üksteise järel, kuni lõpuks tekkis risti ette järjekord. Kartsin, et kas klambreid ikka jätkub... See oli minu jaoks konverentsi finaal-elamus.

Indrek: Mõistsin taaskord kui lai ja vajalik see teema on. Tajusin, et Jumal on valmis kinkima Eestimaale ärkamise, kui kristlased oma elu ära annavad, et võtta vastu Jumala pakutav elu.

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke