Otsing

08/2012
Õhtukontserdid
Madis Pikat, muusikaprogrammi juht

Vastrenoveeritud Rakvere linnuses astus üles vanamuusika kollektiiv "Tuli Taevast". Kava sisaldas laule ja instrumentaalpalu, mille spekter ulatub sajandite taha ajaskaalal ning paljude maade ja rahvasteni üle maailma. Muusika, esinejate olek ja rõivad ning iidne konvendisaal ja publik lõid kõigile nauditava õhkkonna.
SEB pangamaja teisel korrusel kõlasid laulud lapseks olemisest, lootusest, valust ja rõõmust trio – Liisi Koikson – vokaal, Paul Daniel – akustiline kitarr ja Peedu Kass – kontrabass – esituses. Repertuaaris olid rahvalaulud, koraalid ja poplaulud, ehk segakatel paladest, mis kõik räägivad ühest ja samast asjast.

.


Art Cafe hoovi külastajad said osa Rebecca Kontuse ja tema täiskoosseisus bändi nakkavast sünergiast. Rebecca laulis jazzi-võtmes lugusid peamiselt tänavu kevadel ilmunud albumilt Flâneur, mille kirjutamiseks on ta saanud inspiratsiooni, kõndides erinevates linnades, istudes kohvikutes, jälgides võõraid või kohtudes tuttavatega.14 2rakvere kolmainu kirikus
Lisaks heale muusikale oli õhtuid ühendamas heategevus. Seekordseks väljundiks oli toetada 2008. aasta Venemaa-Gruusia sõjas kodu kaotanud põgenike laste reisi Eestisse käesoleva aasta augustis. Kõigil kontsertidel näidati Gruusias filmitud ja St Michaels Media OÜ poolt kokku lõigatud videoklippi, mis andis ülevaatliku pildi sellest, millised on sõjapõgenike elamistingimused ning väljavaated tulevikuks.
Publiku süda oli avatud ja sularahas kogunes 952 €. Paljud, kel sularaha polnud kaasas, võtsid rekvisiidid raha ülekandmiseks.

Väikesest saab suur


Maria Kingsepp, lasteprogrammi juht

Sisukas lasteprogrammis osales ligi 150 last ja meeskonnas 30 inimest – tähele pandi igat last individuaalselt.
Kokku saime Margeri hoovis, kus lapsi võtsid vastu vahvad vabatahtlikud. Igaüks laps sai kaelasildi, kus oli kava ja tema oma nimi ning siis juhatati kõik kenasti murul ootavatele lapivaipadele.
Programmi vedasid noored päevajuhid. Me laulsime bändi saatel. Mängisime ja esimesel päeval valmistasime vahvaid kokamütse ja näksi. Teisel päeval sepistasime märke ja joonistasime luterliku Kolmainu koguduse hoovi asfaldile oma unistusi.
Tiina Mesi rääkis sellest, kuidas koos Jumalaga võib igast väikesest heateost saada suur. Meego Remmel jutlustas, kuidas igast unistusest võib koos Jumalaga käies saada suur.
Laupäeval olid töötoad: õppisime mängima trummi, meisterdasime ja mängisime hiiglasuure jalgpalliga.
Pühapäev Rahvaaiapargis oli väga eriline. Selle algul sai iga laps sai enda kõrvale ingli. Piltlikul viisil käisime läbi evangeeliumi. Seal oli ettevalmistatud rada, kus sai jälgida Jeesuse elu. Teemaks oli „Jeesuse väikesest tagasihoidlikust sünnist sai suur tegu". Niimoodi jalutas iga laps mööda parki oma ingliga ja sai teada üksikasju Jeesuse elust. Lõpus tuli Jeesus paadiga pargitiigile ja jutlustas. Pärast sai veel mängida ja laulda.

Kunda misjonipäev
Janek Puusepp, misjonipäeva juht15 1elav kaasaelamine

Kui EKB Liidu Misjonikeskuse sekretär Matt Edminster aastakonverestsil ütles, et 19. juulil toimub Kundas misjonipäev, siis meile tuli see üllatusena. Olime Karmelis omavahel arutanud, et Kundas võiks suvel midagi teha, aga mida ja kuidas? Nii on hea, kui vahel keegi tuleb ja ütleb, midas teha.
Päev algas linnalaagri meeskonna kokkusaamisega. Soomest oli tulnud appi 18 YWAM Ruurikkala DTS suvekooli õpilast, nendega koos veel 14 Eestis misjonireisil olevat valgevenelast.
Lapsi tuli üle 30. Kava koosnes erinevatest mängudest ja ühistegemistest. Kordumatuks tegi kogu programmi oma suurepärase esinemisega kõhurääkija David Pendelton.
Kogu päeva olulisemaks osaks kujunes aga see, et lapsed said palju kallistusi ja armastust.
Kontsert Kunda keskväljakul oli mõeldud mõnusaks suveõhtu „olemiseks", kuhu saab tulla, kuulata head kristlikku muusikat ja sõnumit. Samal ajal pakkusime tasuta pannkooke.
Algul esinesid valgevenelased. Südant puudutavat muusikat tegi ansambel „SOL" Olevistest, mille vahele andsid tunnistusi Erik ja Nikita „Lootuse" külast. David Pendeltoni etteaste lõppes selge evangeelse kutsega ja oli õhtu parim hetk.
Me kiidame Jumalat, kes tõi kohale oodatust rohkem inimesi ja pani kogu meie väikse linna liikuma.

Ülistus- ja palvekeskkond
Evelin Tiiter, ülistus- ja palvekeskkonna juht15 3rakvere ansambel

Rakvere Metodisti kirikus oli kõigil võimalus osaleda 31 tunni vältel katkematus palves ja ülistuses „et Issanda sõna leviks ja kirgastuks." (2Ts 3:1)
Ühine teenimisaeg oli jagatud 20 vahetuseks, kus igale ülistajale/tiimile arvestati 1 tund ja 15 minutit. Ülistajaid oli mitmetest erinevatest kogudustest – Rakvere Karmeli ja Metodisti kogudusest, Tapa Elava Usu Kogudusest, EKNK Tallinna ja Hulja kogudustest, Oleviste ning Valguse Tee kogudusest. Veel teenisid kaasa grupp Soomest ning Mati ja Maie Murumaa Floridalt. Tiimid erinesid oma stiili, liikmete arvu ja muusikaliste oskuste poolest, kuid sarnanesid ühes – kõik nad igatsesid austada Jumalat „vaimus ja tões, sest Isa otsib neid, kes teda nõnda kummardavad." (Jh 4:23) Taeva poole tõusis kord vaikne kiitus- ja ülistuslaul, siis jälle rõõmus hõiskamine trummide saatel.
Eestpalvetajate poolt tõsteti Jumala ette üha uusi palveid, milles igatseti meie maale ärkamist; palvetati Eestimaa ning Rakvere linna valitsemise, päästmata ja uimastisõltuvuses noorte, kristlike koguduste koostöö, perekondadelaste ning perekondadeja laste pärast.
Rakvere kogudustes on valmisolekut sellise teenimisega jätkata, sest „sealt, kuhu oleme jõudnud, astugem edasi sama rada!" (Fl 3:16).

Uudised

2023-3-aprill

08 Mai 2023
2023-3-aprill

SISUKORD  7 hetke Soomemaalt Märt Saar Jeesuse nimi vabastas öistest luupainajatest Marcus Zujev Ülestõusmine täidab meid rõõmuga Ermo Jürma Helvi Piispea – Jumal ei anna oma au teisele! Ermo Jürma...

7 hetke Soomemaalt

08 Mai 2023
7 hetke Soomemaalt

Aprill 2023 Märt Saar, Sundomi misjonikoguduse pastor Kuuldavasti meie lõunanaabri Läti koolides enam ajalugu ei õpetata. Kahtlane värk. Seda olulisem on jäädvustada Eesti pikima ajalooga ajakirjas, mis toimub meie tänastel usuradadel....

Jeesuse nimi vabastas öistest luupainajatest

08 Mai 2023
Jeesuse nimi vabastas öistest luupainajatest

Aprill 2023 Marcus Zujev, Oleviste kogudus Anu Zujeva (29) on Toilast Tallinna tulnud juuksur, kes tuli oma kliendi kutsel kristlikke põhitõdesid tutvustavale Alfa-kursusele, kus koges Jumalat ja vabanes öistest luupainajatest. Järgnevalt...

Ülestõusmine täidab meid rõõmuga

08 Mai 2023
Ülestõusmine täidab meid rõõmuga

Aprill 2023 Ermo Jürma, Teekäija toimetaja Ülestõusmishommikul tühja haua avastanud naistest öeldakse, et suure rõõmuga lahkudes jooksid nad kuulutama seda tema jüngritele (Mt 28:8). Kui Jeesus äkitselt ülejäänud jüngrite keskel seisis,...

Helvi Piispea – Jumal ei anna oma au teisele!

08 Mai 2023
Helvi Piispea – Jumal ei anna oma au teisele!

Aprill 2023 Ermo Jürma, Teekäija toimetaja Kes Helvi Piispeaga tuttavaks saab, võib kuulda palju. Oma pikka eluteekonda on ta ka hoolikalt salvestanud. Tema korteri riiulitel on aukartust äratav hulk korrektselt vormistatud...

Ülestõusmispüha ei kuulu üksnes kristlastele

08 Mai 2023
Ülestõusmispüha ei kuulu üksnes kristlastele

Aprill 2023  Tänase päeva kohta öeldakse õhtustes uudistes, et kristlik maailm tähistas ülestõusmispühi. See vastab tõele. Need pühad ei kuulu üksnes kristlastele. Ülestõusmispühade aluseks olevad sündmused on vastuseks üldinimlikele küsimustele...

Minu misjon sõdivas maailmas

08 Mai 2023
Minu misjon sõdivas maailmas

Aprill 2023 Helle Liht, EBFi asepeasekretär, „Ühisosa“, 4.02.2023 Ma vahel ikka mõtlen sellele, et veel aasta tagasi veebruaris ei uskunud ma, et sõda tuleb meile nii lähedale. Vene vägede koondamisest Ukraina...

Rahu keset tormi – koguduste toimimine kriisiajal

08 Mai 2023
Rahu keset tormi – koguduste toimimine kriisiajal

Aprill 2023 Ermo Jürma, Teekäija toimetajaFotod: Erki Tamm, Ermo Jürma Talve viimastel päevadel toimusid veel üllatavalt paksus lumes suikuvas Nuutsaku puhkekeskuses vaimulike töötegijate õppe- ja osaduspäevad. Ukrainas juba üle aasta kõmisenud...

Immaanueli koguduse elu maailmasõdade ajal

08 Mai 2023
Immaanueli koguduse elu maailmasõdade ajal

Aprill 2023 Vanematekogu esimehe Joosep Tammo ettekanne vaimulike töötegijate päeval Nuutsakul 18. märtsil 2023. Alustan Pühakirja tekstiga, mida Osvald Tärk kasutas Tallinna vabanemise 2. aastapäeval, 29. augustil 1943. aastal. Too Jumalale...

Ära mässi end argistesse askeldustesse!

08 Mai 2023
Ära mässi end argistesse askeldustesse!

Aprill 2023 Margus Kask, Elva koguduse pastor Apostel Paulus andis Timoteosele korralduse: „Ära mässi end argistesse askeldustesse!“ Mõlemad mehed olid töistes suhetes jumalariigi põldudel juba pikka aega. Kui nad siis linnu...

Linke