Otsing

08/2012
Õhtukontserdid
Madis Pikat, muusikaprogrammi juht

Vastrenoveeritud Rakvere linnuses astus üles vanamuusika kollektiiv "Tuli Taevast". Kava sisaldas laule ja instrumentaalpalu, mille spekter ulatub sajandite taha ajaskaalal ning paljude maade ja rahvasteni üle maailma. Muusika, esinejate olek ja rõivad ning iidne konvendisaal ja publik lõid kõigile nauditava õhkkonna.
SEB pangamaja teisel korrusel kõlasid laulud lapseks olemisest, lootusest, valust ja rõõmust trio – Liisi Koikson – vokaal, Paul Daniel – akustiline kitarr ja Peedu Kass – kontrabass – esituses. Repertuaaris olid rahvalaulud, koraalid ja poplaulud, ehk segakatel paladest, mis kõik räägivad ühest ja samast asjast.

.


Art Cafe hoovi külastajad said osa Rebecca Kontuse ja tema täiskoosseisus bändi nakkavast sünergiast. Rebecca laulis jazzi-võtmes lugusid peamiselt tänavu kevadel ilmunud albumilt Flâneur, mille kirjutamiseks on ta saanud inspiratsiooni, kõndides erinevates linnades, istudes kohvikutes, jälgides võõraid või kohtudes tuttavatega.14 2rakvere kolmainu kirikus
Lisaks heale muusikale oli õhtuid ühendamas heategevus. Seekordseks väljundiks oli toetada 2008. aasta Venemaa-Gruusia sõjas kodu kaotanud põgenike laste reisi Eestisse käesoleva aasta augustis. Kõigil kontsertidel näidati Gruusias filmitud ja St Michaels Media OÜ poolt kokku lõigatud videoklippi, mis andis ülevaatliku pildi sellest, millised on sõjapõgenike elamistingimused ning väljavaated tulevikuks.
Publiku süda oli avatud ja sularahas kogunes 952 €. Paljud, kel sularaha polnud kaasas, võtsid rekvisiidid raha ülekandmiseks.

Väikesest saab suur


Maria Kingsepp, lasteprogrammi juht

Sisukas lasteprogrammis osales ligi 150 last ja meeskonnas 30 inimest – tähele pandi igat last individuaalselt.
Kokku saime Margeri hoovis, kus lapsi võtsid vastu vahvad vabatahtlikud. Igaüks laps sai kaelasildi, kus oli kava ja tema oma nimi ning siis juhatati kõik kenasti murul ootavatele lapivaipadele.
Programmi vedasid noored päevajuhid. Me laulsime bändi saatel. Mängisime ja esimesel päeval valmistasime vahvaid kokamütse ja näksi. Teisel päeval sepistasime märke ja joonistasime luterliku Kolmainu koguduse hoovi asfaldile oma unistusi.
Tiina Mesi rääkis sellest, kuidas koos Jumalaga võib igast väikesest heateost saada suur. Meego Remmel jutlustas, kuidas igast unistusest võib koos Jumalaga käies saada suur.
Laupäeval olid töötoad: õppisime mängima trummi, meisterdasime ja mängisime hiiglasuure jalgpalliga.
Pühapäev Rahvaaiapargis oli väga eriline. Selle algul sai iga laps sai enda kõrvale ingli. Piltlikul viisil käisime läbi evangeeliumi. Seal oli ettevalmistatud rada, kus sai jälgida Jeesuse elu. Teemaks oli „Jeesuse väikesest tagasihoidlikust sünnist sai suur tegu". Niimoodi jalutas iga laps mööda parki oma ingliga ja sai teada üksikasju Jeesuse elust. Lõpus tuli Jeesus paadiga pargitiigile ja jutlustas. Pärast sai veel mängida ja laulda.

Kunda misjonipäev
Janek Puusepp, misjonipäeva juht15 1elav kaasaelamine

Kui EKB Liidu Misjonikeskuse sekretär Matt Edminster aastakonverestsil ütles, et 19. juulil toimub Kundas misjonipäev, siis meile tuli see üllatusena. Olime Karmelis omavahel arutanud, et Kundas võiks suvel midagi teha, aga mida ja kuidas? Nii on hea, kui vahel keegi tuleb ja ütleb, midas teha.
Päev algas linnalaagri meeskonna kokkusaamisega. Soomest oli tulnud appi 18 YWAM Ruurikkala DTS suvekooli õpilast, nendega koos veel 14 Eestis misjonireisil olevat valgevenelast.
Lapsi tuli üle 30. Kava koosnes erinevatest mängudest ja ühistegemistest. Kordumatuks tegi kogu programmi oma suurepärase esinemisega kõhurääkija David Pendelton.
Kogu päeva olulisemaks osaks kujunes aga see, et lapsed said palju kallistusi ja armastust.
Kontsert Kunda keskväljakul oli mõeldud mõnusaks suveõhtu „olemiseks", kuhu saab tulla, kuulata head kristlikku muusikat ja sõnumit. Samal ajal pakkusime tasuta pannkooke.
Algul esinesid valgevenelased. Südant puudutavat muusikat tegi ansambel „SOL" Olevistest, mille vahele andsid tunnistusi Erik ja Nikita „Lootuse" külast. David Pendeltoni etteaste lõppes selge evangeelse kutsega ja oli õhtu parim hetk.
Me kiidame Jumalat, kes tõi kohale oodatust rohkem inimesi ja pani kogu meie väikse linna liikuma.

Ülistus- ja palvekeskkond
Evelin Tiiter, ülistus- ja palvekeskkonna juht15 3rakvere ansambel

Rakvere Metodisti kirikus oli kõigil võimalus osaleda 31 tunni vältel katkematus palves ja ülistuses „et Issanda sõna leviks ja kirgastuks." (2Ts 3:1)
Ühine teenimisaeg oli jagatud 20 vahetuseks, kus igale ülistajale/tiimile arvestati 1 tund ja 15 minutit. Ülistajaid oli mitmetest erinevatest kogudustest – Rakvere Karmeli ja Metodisti kogudusest, Tapa Elava Usu Kogudusest, EKNK Tallinna ja Hulja kogudustest, Oleviste ning Valguse Tee kogudusest. Veel teenisid kaasa grupp Soomest ning Mati ja Maie Murumaa Floridalt. Tiimid erinesid oma stiili, liikmete arvu ja muusikaliste oskuste poolest, kuid sarnanesid ühes – kõik nad igatsesid austada Jumalat „vaimus ja tões, sest Isa otsib neid, kes teda nõnda kummardavad." (Jh 4:23) Taeva poole tõusis kord vaikne kiitus- ja ülistuslaul, siis jälle rõõmus hõiskamine trummide saatel.
Eestpalvetajate poolt tõsteti Jumala ette üha uusi palveid, milles igatseti meie maale ärkamist; palvetati Eestimaa ning Rakvere linna valitsemise, päästmata ja uimastisõltuvuses noorte, kristlike koguduste koostöö, perekondadelaste ning perekondadeja laste pärast.
Rakvere kogudustes on valmisolekut sellise teenimisega jätkata, sest „sealt, kuhu oleme jõudnud, astugem edasi sama rada!" (Fl 3:16).

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke