Rapla esitas noortele väljakutse

06/201315 PP2013-367 Hannela Meri
Fotod Helari Hellenurm

14 PP2013-136 Tänavused noorte piiblipäevad „Päev enne homset" toimusid Raplas 7.−9. juunil. Festivalile kogunesid sajad noored erinevatest Eestimaa nurkadest. Kokku käis ürituselt läbi umbes 400 noort. Piiblipäevade läbivaks teemaks oli üleskutse, et tänane päev on oluline, kuna homset ei pruugi tulla. 36-ndad piiblipäevad olid erilised selle poolest, et lisaks ettevõtmistele Rapla linnas mindi ümbruskonna lähimatesse kohtadesse inimesi teenima. Kui kohaletulnud noored Raplamaa paikade vahel ära said jaotatud, sõideti bussidega sihtpunktidesse, et kutsuda noori piiblipäevadele.

Esimesel õhtul anti kõigile kätte flaier, mida kohaliku linnaga tutvudes noortele jagada. See oli väga põnev kogemus. Oli ju piiblipäevade juhtmõtegi evangeeliumi kuulutamine. Siin said noored oma usku rakendades end proovile panna. Kuigi algul oli linnas ainult piiblipäevadele saabunuid näha, leidsime tänavatelt siiski ka kohalikke noori.


14 PP2013-2Laupäev algas teenistusega, kus õpetust jagas Märt Saar. Ta kõneles jüngrite tegemisest. Selleks et Jumal midagi suuremat teha saaks, on 14 PP2013-303 oluline panustada üksteisesse ja suhetesse. Aga kes on minu inimesed, keda teenida täna, sest homset võib-olla ei tulegi.

Pärast teenistust algasid erinevate teemadega seminarid. Mulle jäid eriliselt meelde Hannes Saardi seminar „Kui taevas vaikib" ja Allan Krolli seminar „Lähedane suhe Jumalaga". Allan tõi väga tabava näite oma suhte arendamisest Jumalaga. Ta tõdes, et kui meie oma lähedasele inimesele 10 minutit päevas mingit palvet loeme, siis ei õpi me teda tundma. Samamoodi peame võtma rohkem aega Jumala jaoks, et teda tundma õppida.

Pärast seminare sõideti bussidega ümbruskonna lähimatesse keskustesse. Noortel oli eesmärk selge. Nad teadsid, mida sinna tegema minnakse. Nii korraldati jalgpalli- ja rulasõiduvõistlusi ning oli ka võimalus lauamänge mängida. Samuti käidi noori õhtusele piiblipäevade teenistusele kutsumas. Laupäeva õhtuks, kus esines võimsa etteastega Rapla kristlik noortebänd Eternal, tuli ümbruskonnast bussidega kohale umbes 40 noort.

Piiblipäevade haripunktiks kujunes pühapäev, kui mindi Rapla tänavatele evangeeliumi kuulutama. Viielistesse gruppidesse jaotatud noortele anti kätte flaier, millega kohalikke noori festivalile kutsuda. Algul raskena näiv ülesanne kujunes heaks võimaluseks noortele Jumalast rääkida. Piiblipäevad lõppesid ühise jumalateenistusega.14 PP2013-51

Minule olid need päevad elumuutvaks kogemuseks, mille tulemusel otsustasin Jumalale rohkem oma aega pühendada. Tundsin, et kümnest minutist päevas enam ei piisa. Et Jumalat tõeliselt tundma õppida, on vaja temaga kaugelt rohkem koos aega veeta. Usun, et paljudki noored kogesid sedasama. Südamlik tänu Jumalale, Rapla tiimile ja kõigile korraldajatele, kes nende päevade korraldamisel palju vaeva nägid.

15 PP2013-10515 PP2013-319