Otsing

5/2009 Astrid Raja, Piiblipäevade pressiesindaja

1.-3. mai toimusid XXXI Piiblipäevad 2009 "Püsiühendus" Viljandis, kuhu oli kokku tulnud ligi 700 noort. Piiblipäevad keskendusid kristlase suhtele Jumalaga.

Piiblipäevade eesmärk oli aidata kristlasnoortel rajada või taaselustada Jumalaga isiklik suhe, kus Jumalal pole ainult piiratud aeg tihedas päevaplaanis, vaid kus kõik asjad sõltuvad suhtest Jumalaga. Noored vajavad sarnaselt interneti püsiühendusega, kus nad saavad igal ajal suhelda vabalt oma sõpradega, ühendust Jumalaga. Iga kristlane vajab püsiühendust, kus Jumalale on pühendatud kogu elu, mitte ainult hetked, pühapäevad, ülistusteenistused.

Teema oli jagatud neljaks alateemaks: kuidas püsiühendust luua, hoida ja võimendada ning seda teistele jagada.

.

Reedene peakõneleja, Mihkel Madalvee, rääkis ühenduse loomisest ning esitas väljakutse: Küsimus pole selles, kuidas püsiühendust kasutada, vaid kas sa tahad ja julged seda teha!

Teema oli jagatud neljaks: kuidas püsiühendust luua, hoida ja võimendada ning seda teistega jagada.

Laupäeva hommiku sõnum oli Risto Tammelt: armastus on kogu aeg meiega, läbi Püha Vaimu – usk Jumalasse ja elu "vaimus" ei nõua alati kõigest loobumist, vaid prioriteetide ümberreastamist.

Laupäeva õhtul rääkis Meego Remmel vanade arvutite näitel püsiühenduse võimendamisest. Võti on Püha Vaimu isiklikus osaluses nii meie elus kui valmisolekus tunnistada oma kristlikku usku.

Pühapäeva hommikul suunas Märt Saar noori Samaaria naise loo näitel loodud ühendust jagama: palu juua ehk loo kontakt, paludes inimese abi. Seejärel paku elavat vett, räägi rõõmust, rahust... mida Jumal annab. Juhi vestlus Kristuse isiku ja Tema töö peale ning alles viimaks palu Tal "tuua oma mees" ehk viita patule.

Laupäeval toimus palveteekond, kus Meego Remmel läkitas kõik noored gruppidena Viljandi linna peale. Iga grupp sai oma marsruudi, millel olid grupi palvepeatused, näiteks koolimaja või linnavalitsuse juures. Palveteekond lõppes võimsa ülistusega Viljandi Baptistikoguduse ehitusjärgus olevas kirikuhoones.

Toimusid seminarid, kus jumalamehed ja -naised jagasid praktilisi nõudandeid ja soovitusi koguduses käimise, Piibli lugemise, misjoneerimise, juhtimise, meheks ja naiseks olemise, video, evolutsiooniteooria ning teistel päevakohastel teemadel.

Kogu Piiblipäevadele eelnevat ning seal oldud aega iseloomustab palve. Palvetiimi liige, Palade Priikoguduse pastor Enn Veevo, räägib lähemalt: "Mõned nädalad enne PP-d kutsus Madis Kivisild pastoreid ja noortejuhte üles osalema eestpalvemeeskonna töös. Tundsime abikaasaga, et see võiks nende Piiblipäevade ajal olla meie koht. Osalesime kõigil põhikoosolekutel ja palveosadel enne ja pärast neid. Meid mõjutas eriti noorte hulgas valitsev pühendumise soov ja palvevaimsus. Meil oli võimalus koos teiste eestpalvetajatega teenida sadu noori. Eriline rõõm on, et mitmed andsid oma elu Jumalale. Ja loomulikult on hea meel nende noorte kristlaste pärast, kes kutsusid oma mittekristlastest sõbrad kaasa.

Ma usun, et sellise meeskonna, kes käis koos palvel juba kuid enne Piiblipäevi, kes alustas igat päeva ja teenistust ühise palvega, õnnistas kõnelejaid ja muusikuid ning oli igal hetkel valmis noori teenima, olemasolu määras ka nende päevade näo.

Üritus püsis ilusti ajakavas, muusikud ja tehnika olid head – meid vaimustas professionaalne tase, kuhu meie vaimulikud suurüritused on ka tehniliselt jõudnud.

Meie südameis kõlas lahkudes teadmine, et Jumal on võimas. Ja Tema vägi oli seal kohal!"

Laupäevane, ligi viietunnine teenistus oli tõeline pühendumine. Peale Meego Remmeli jutlust oli kõigil võimalik saalis üles pandud südame pealt võtta kivi, mis sümboliseeris takistust/pattu noore ja Jumala vahel, ning visata see siis väikese veekogu põhja. Vete põhja uputatud kivi asemele sai iga noor küünla, millega asendati kivi südamel. Ülistuse, palve ja pühendunud südamete kutsele vastas Jumal. Ta oli kohal ja tegi oma tööd. Kogu au ja kiitus kuulub meie Vägevale Jumalale, Väepealikule ja Armastavale Isale.

 

Kõige kõnekam on noorte endi kirjutatu:

Enne PP-d olin ma Jumala peale vihane, solvunud ja seest nii katki ja kibestunud. Ma otsisin rahulolu kõikjalt mujalt, aga mitte Jumalast. Mul oli mitmeid sõltuvusi. Olin valmis meeletusteks. Siis tuli aga Jumal tagasi mu elu 1. positsioonile. Ma olen täis rõõmu, rahu ja ma tean, et Jumal on mind TÄIELIKULT vabastanud.

Ma olen tänulik, sest Jumal lõhkus seina meie vahel. Ma sain jälle palvetada ja ülistada, ilma et oleks justkui tunne, et taevas on kinni. Tänu Issandale.

Jeesus tegi mind vabaks. Mul pole kunagi olnud probleeme alkoholi, suitsetamise, narkootikumidega. Olin selle üle uhke (vaimulik uhkus). Kuid PP-l näitas Jumal väga selgelt, et minu elus on suur sõltuvus. Midagi väga piinlikku minu jaoks. Hingevaenlane sai mind selle kaudu iga päev piinata ja vangis hoida. PP-l sain VABAKS. Sain uue hingamise. Mu hing on vait Jumala ees.

Jumal lubas mul PP-l „sattuda" mitmesse kohta, kus nägin vajadust ja sain aidata. See on imeline juhtimine, kui oled andnud nõusoleku TEDA teenida!

Sain palve ajal järgmise pildi. Me elame maailmas, mis on nagu pime koobas, kõik kobavad ja otsivad valgust, kristlased teavad, kus on väljapääs, oleks väga julm jätta see enda teada.

Ma olen käinud 8 korda PP-l ja midagi sellist ma polnud ülistuses kogenud. Ma tunnen esmakordselt PP-lt lahkudes, et olen valmis minema... Varem kartsin seda igal aastal – hirm, et püsiühendus kaob, kui lähen igapäevaste tegemiste juurde.

Ma sain vabaks depressioonist ja pingest. Sain kogeda Jumalat palju ja Teda ülistada täielikult PP-l!

Ma tundsin, et Jeesus ütles: Pöörduge, sest mu isa hakkab juba viimaseid sekundeid lugema. NB: Pöörduge.

JUMAL lõi mind uueks. Pani särama. Andis rahu ja armastuse. Täitis Püha Vaimuga.

Jumal muutis mu elu täielikult, ta tegi mu patust vabaks!

Tänu Jeesusele sain ma päästetud ja südames hakkas kergem. Sain muredest lahti.

Täname kõiki, kes tegid võimalikuks Piiblipäevad 2009 toimumise.

Kõige rohkem oleme tänulikud Jumalale selle eest, mis Tema tegi.

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke