„Linna tuled“ – tagasivaade Piiblipäevadele 2012

06/2012

Laura Remmel, PP kommunikatsioonijuht
Fotod Helari Hellenurm


Juba 34 aastat on Piiblipäevade liikumine vedanud Eesti suurimat kristlikku noortefestivali. Tänavu, 8.-10. juunil toimus festival Tartus ja kandis pealkirja „Linna tuled".

Evangeelne fookus14 rahvas
Festivali ettevalmistused algasid juba möödunud sügisel, kui tänavused korraldajad esimest korda Tartus kokku tulid. Algusest peale ühendas meeskonnaliikmeid selge soov jagada evangeeliumi. Unistati sellest, et Piiblipäevad võiksid jõuda võimalikult paljude noorteni, kes pole seotud ühegi kogudusega.
Meeskond uskus, et „Linna tuled" ei pea olema vaid üks kordaläinud suursündmus. Nii eelnes festivalile kaks koolituuri, spordipäev ja teisi väiksemaid sündmusi, mille läbi loodi Tartu noortega uusi kontakte. Festivaliks valiti juuni algus, mil enamikul õpilastest on kool just läbi saanud.

.Festivali algus
Festival A. Le Coq spordihoones algas reedeõhtuse suure koosolekuga, kus peakõne pidas MTÜ noorteühendus KOMA eestvedaja ja „Linna tuled" üldjuht Märt Saar. Ta rääkis sellest, et linnades on miski, mis tõmbab inimesi enda poole, aga tihti ei suudeta leida, mida otsitakse. Ta jagas lugu Luuka evangeeliumi 15 peatükist, kus poeg lahkub isa juurest ja üritab otsida mida enamat, aga tuleb tagasi, sest mõistab, et vaid Isa juures on tal kõik. Laval astusid esmakordselt üles Tartumaa noortekoor ja uuenenud koosseisus PP bänd.14 anne aktsioon 2

Evangeelsed koosolekud
Järgmistel õhtutel astusid noorte ette veel Oleviste noortepastor Veljo Kaptein ja Eesti noorim pastor Jakob Remmel. Veljo jagas oma lugu sellest, kuidas Piibli lugemine muutis tema elu. Jakob rääkis, kuidas kõik teed elus ei vii valguse poole. Ta esitas küsimuse: „Kas sina liigud praegu valguse või pimeduse suunas?" Igal õhtu lõppes evangeelse kutsega, mille peale andis hulk noori oma elu Jeesusele.


Koolicampused
Pärast õhtuseid koosolekuid kogunesid üle Eesti Tartusse kokku tulnud noored koolicampustesse, kus toimus eraldi programm tüdrukutele ja poistele, mõlemale kahes vanusegrupis. Seal keskenduti kristlasnoorte vaimulikule ülesehitamisele.
Arutati vastavale sihtgrupile vajalikke teemasid, lisaks oli muusikat, praktilisi ülesandeid, ühist palvetamist ja osadust. „Noorte südamed avanesid ning üksteisega oma rõõme ja muresid jagades võidi tunda, et keegi pole siin üksi ning Jeesus on pannud meie kõrvale palju häid inimesi," ütles koolicampuste juht Dan Lõhmus. Ta rääkis ka lõbusast seigast kui Raido Oras oma sõbraga, keda kutsutakse nimega TANK, saabusid mootorratastel koolimajja. „Nii mõnelgi poisil tekitas see palju elevust ja autoriteediprobleeme neil kahel vennal ei tekkinud," lisas Dan.
Piiblipäevade meeskond loodab, et campused kasvatasid noorte kristlaste usku nii endasse kui ka sellesse, mida nad igapäevaselt Jeesuse nimes teevad ja teha võivad – tulevad ju sealt juba järgmistel aastatel uued juhid ja Piiblipäevade korraldajad.15 band koor

Järelüritused kogudustes
Kõigil kolmel päeval toimusid Tartu kogudustes õhtused järelüritused eelkõige linna kristlastega kontaktis mitteolevatele noortele. Nad võisid näha, et „kogudustes on täiesti tavalised noored, kes on leidnud oma elus Jumala," ütles järelürituste eest vastutanud Rasmus Rajando. „Nendele inimestele, kes kunagi kirikus polnud käinud, oli heas mõttes ootamatu see, et me tegime näiteks Salemi kõrval grillõhtu või see, et Risttee tegi pannkoogiõhtu," lisas ta. Nelja kogudust külastas 80-90 uut noort, kellest mitmed tegid samas oma päästepalve.

Anne aktsioonid
Igal päeval toimusid Annelinna piirkonnas vabaõhusündmused, kus esitatati meelelahutuslikku programmi, jagati vaimset mõtlemisainet ja abivajajatele praktilisi abipakke. Kokku toimus kümme aktsiooni. Noored said praktiseerida evangeeliumi jagamist ja said seeläbi julgustatud. „Väga hea oli noori juhatada tegema sedasama, mida Jeesus on meid siia maa peale saatnud tegema – olema tema saadikud pimedas," ütles ühe Anne aktsiooni juht Andreas Vinkel.

15 eestpalveRistimisteenistus
„Linna tuled" kulmineerusid Tartu koguduste ühise ristimisteenistusega Anne kanali ääres, kus vaimulikku sõnumit jagas EKB Liidu president Meego Remmel. Muusikalise osa täitsid 3D Koguduse bänd ja Vennaskonna ansambel. Kaheteistkümnest ristitavast kaks jagasid ka oma lugu. Vaatamata sellele, et kogu päevaks lubas ilmateade vihma, püsis terve ristimisteenistuse aja ilm Jumala abiga päikseline.

Edasi
Kõik see on vaid lühike ülevaade sellest, mis „Linna tuled" raames toimus. Kogu nädalavahetust iseloomustas selge evangeelne fookus. „Kristus kuulsaks, linn rõõmsaks," jääb missiooni meenutama sündmuse moto. Jääme ootama Piiblipäevi 2013, mis toimuvad Raplas.15 ristimine