Otsing

4/2009 Tähti Lehtsaar, EKB Liidu muusikasekretär

Festivali ühendkoor

Lootuse festivali jumalateenistused avab igal õhtul 500liikmeline ühendkoor. Nende esituses kõlab erinevas stiilis eesti ja välismaiste heliloojate looming nii eesti kui ka vene keeles. Koori kuuluvad lauljad erinevatest kirikutest üle terve Eesti.

Lauljad ootavad põnevusega koostööd sümfooniaorkestri, instrumentaalansambli ja võrratu pianisti Huntley Browniga, samuti mitmete suurepäraste solistidega, nagu Tõnis Mägi, Elo Toodo-Jakobs, Kenno Leier ja Arete Teemets.

Ühendkoori juhatavad Lehari Kaustel, Merle Lend ja Marika Labanova.

Rõõm on koonduda erinevate kirikute lauljatega suureks ühiskooriks ning kiita ja tänada Loojat läbi muusika.

Crescendo Nordic Symphony

Kahel õhtul astub külaliste ette 'Crescendo Nordic Symphony' orkester, kus mängivad virtuoossed muusikud Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist. Orkester ühendab silmapaistvaid muusikuid, kes on oma elus tähtsale kohale seadnud selle, kuidas saab Jumal teha tööd neis endis. Esmakordselt Eestis ülesastuv orkester saadab festivali ühendkoori neljapäevaõhtusel pühendumise ja reedeõhtusel avateenistusel.

Sellel orkestril ei ole ajalugu, sellel orkestril on ainult tulevik.

Festivali lastekoor

Laupäeva keskpäeval osaleb festivalil Eesti ja Soome lastest moodustatud 500liikmeline lastekoor Juhhei. Neid saadab tuntud Eesti popmuusikutest koosnev ansambel.

Juhhei on välja kasvanud soome kristliku lastekoori "Jippii" tegevusest. Lasse Heikkilä, Outi Rossi ja teistegi Soome heliloojate laule on alates 2001. aastast laulnud ka Eesti kirikute lastekoorid. Välja on antud 4 plaati: "Juhhei – mina pääsen taevasse" 2002, "Majakaks maailmas" 2003, "Minge kõike maailma" 2005 ja "Valgus võidab" 2007/2009. Tänu festivalile on paljud uued lastekoorid süttinud kaasa laulma.

Loodame, et laste rõõmsate laulude sügav sõnum puudutab suurel hulgal kokku tulevaid lapsi, kes ei tunne veel Jeesust.

Misjonikoor

Misjonikoor alustas tööd aastal 1998 EELK Misjonikeskuse juures. Eesmärgiks on kuulutada evangeeliumi nii muusikas kui sõnas. Koor on osalenud paljudel misjoniüritustel ja jumalateenistustel, teeninud ka väiksemaid kogudusi üle Eesti. Reisid on viinud Soome, Lätisse, Saksamaale, Venemaale, Ameerikasse ja Kanadasse.

Misjonikoori lauljad kogunevad üks kord kuus. Siis on päevakavas lauluharjutus, piiblitund, ühine lõuna, palveosadus või siis hoopis osalemine mõnel evangeelsel üritusel.

Koor on välja andnud kuus salvestist: "Vaikuse laulud" 1999, "Hea soov" 2000, "Kiriktiil" 2002, "The best of Misjonikoor" 2006, "Valge rüü" 2007 ja gospelkantaat "Teelised" 2008.

Loodame kogeda hingele ilu ja vaimule väge.

Tallinna Gospelkoor

Tallinna Gospelkoor tegutseb aastast 2001 ja ühendab muusikahuvilisi noori Tallinna ja Harjumaa erinevatest kirikutest. Koori dirigendiks on Riina Tikenberg, kes oli ka üks koori asutajatest koos Piret Ripsiga.

Repertuaaris on nii traditsionaalid kui spirituaalid, viimasel ajal üha rohkem kaasaegset gospelmuusikat ja vaimulike laulude töötlusi. Koor on välja andud kaks CD: "Plenty Good Room" 2005 ja "We can make a difference" 2008, kus solistidena osalevad Rebecca Kontus, Birgit Õigemeel, Joel DeLuna jt.

Koori tegevuse eesmärgiks on rikastada Eesti muusikamaastikku ning kujundada kristlikku maailmavaadet noorte hulgas.

Lootuse festivalil ühinetakse teiste kirikutega, et moodustada üks tugev meeskond, mis toob au Jumalale. „Tahame näha imesid sündimas ja inimesi tervenemas (nii füüsiliselt kui vaimselt), tahame näha rõõmu, vabadust ja armastust. Tahame anda oma panuse, et aidata eestimaalastel leida tee Jumala juurde."

Ansambel Crux

Ansambel Crux koosneb viiest liikmest: Joel Reinaru (vokaal, kitarrid), Jaanus Kõuts (basskitarr), Peeter Rahuvarm (klahvpillid, taustavokaal), Ranno Seppel (rütmipillid) ja Daniel Reinaru (trummid, taustavokaal). Bänd alustas tegevust 2002. aastal EELK Lääne-Nigula koguduse juures.

Nende esimene plaat "Oma tee" ilmus 2003. Järgnesid: „Hetk" 2004, koostöös norra laulva kirikuõpetaja Bard Norheim'iga (Reverend B) "Everything under the Sun" 2006 ja "Nähtamatu" 2009.

Crux'i teatakse Eestis peamiselt kui pop-rocki viljelevat ansamblit, kelle muusikat iseloomustavad sügavamõttelised laulutekstid ja liikmete gospelmuusika juured.

Ansamblil on seljataga üle 200 kontserdi nii Eestis kui mujal, nende hulgas näiteks Maata Näkyvissä festivalil Soomes, GOD TV otsesaates ja Eesti Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis.

Rebecca Kontus

Ta on laulnud kogu oma elu. Õppinud Otsakoolis pop-jazz laulu erialal. Rebecca on professionaalne muusik, kes esitab ühevõrra veenvalt nii gospelit, funki, souli, poppi kui ka jazzi.

Eestis on ta osa võtnud erinevatest laulukonkurssidest nagu Tähtede laul ja Kaks takti ette. Laiemale üldsusele sai Rebecca tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil.

Praegu teeb ta koostööd paljude erinevate muusikarühmadega nagu Tallinna Gospelkoor, tšellokvartett C–Jam, Estonian Dream Big Band, Taavo Remmel ja Henri Peipman trio. Koostöös viimasega andis ta 2008. aasta kevadel välja oma esimese jazz–albumi "Inglite Pisarad".

Sügisel ilmunud sooloplaadil "Déja Vu" on lauljatari omalooming.

Helen Lokuta

Mezzosopran Helen Lokuta alustas lauluõpinguid Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolis ning lõpetas 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemia, kus tema pedagoogideks olid Pille Lill ja professor Tamara Novitšenko. Ta on täiendanud ennast Saksamaal Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Maria Venuti juures ja Karlsruhe Ooperikõrgkoolis. Käesoleval hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuris Jaako Ryhäneni juures.

Helen Lokuta töötab vabakutselise solistina ja aastast 2006 solistina Rahvusooperis Estonia ning osaleb Tõnu Kaljuste projektiteatris Nargen Opera. Lisaks on Helen Lokuta osalenud solistina mitmete suurvormide ettekannetel. Erinevate soolokontsertkavadega on ta üles astunud Eestis, Saksamaal, Itaalias ja Rootsis.

Uudised

2022-8-detsember

22 Detsember 2022
2022-8-detsember

SISUKORDEKB Liidu tööharude jõulutervitusedKuidas aidata siis, kui ei tea, kuidas aidata? Sõbralt Sõbrale Kolm sammu jõuluime südamesse Ermo Jürma Heldur Aas – pehme südame, suure usu ja teotahtega mees Mari-Vivian...

Piibliseltsi Jõulumargid 2022

22 Detsember 2022
Piibliseltsi Jõulumargid 2022

Detsember 2022 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Mööduva aasta hõimunädala teemaks oli „Sild üle aegade“. Jumala rahvana mõistame seda mõtet tõeliselt. Meie Jumal on igavene. Piibliselts on püüdnud jagada Piibli sõnumit...

Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

22 Detsember 2022
Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

Detsember 2022 Daire Tiigivee, Eluringikeskuse asejuhataja Nelly Poll, Tartu Eluringikeskuse värske elanik, võtab oma 73ndad jõulud vastu vastavatud eakatekodus. Nelly, jaga mõnda eredat jõulumälestust oma elustEesti Vabariigi taassünniga sain ka mina...

Raskete päevade rõõm

22 Detsember 2022
Raskete päevade rõõm

allikakirjastus Detsember 2022  Pastor Osvald Tärgi jutlusi on ilmunud Eestis palju, kuid rohkem on kindlasti veel arhiiviriiulitel. Sellesse kogumikku on valitud kimp jutlusi aastatest 1939–1943, kui ajad olid keerulised ja...

Jõuluime sünnib puhtas südames

22 Detsember 2022
Jõuluime sünnib puhtas südames

Detsember 2022 Ermo Jürma, Mooste koguduse pastor Jõulud toovad inimesi kokku ja õnnestuvad ka rasketes oludes. Nii oli see juba Jeesuse sünni juures. Kas ei võinud Joosep tunda, et teda ei...

Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

22 Detsember 2022
Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

Detsember 2022 Indrek Luide, Kehra koguduse pastor Tartu Kristlik Risttee Kogudus ja Kehra Kogudus olid 2022. aastal palvepartnerid. Tegutsedes 21 aastat tagasi EKB Liidu misjonisekretärina, oli mu südames palav igatsus ‒...

Ilmatsalus on, mida uudistada

22 Detsember 2022
Ilmatsalus on, mida uudistada

Detsember 2022 Hele-Maria ja Rando Kangro, 3D Kogudus Pärast 20aastast pausi on Liidu kogudused sirutunud Ilmatsalu alevikku. Meie korraldatud Ilmatsalu Alfa lõpetas 10 osalejat!See oli 90ndatel, kui Tartu Kolgata baptistikogudus rajas...

Ühe ööga muutus kõik

22 Detsember 2022

Detsember 2022Heili Meibaumi kogumikust „elumõttelõngakera“ (2022) ühe ööga muutus kõikpaar aastatuhat tagasikui valgus pimeduse keskelpaistis võimsaltsedasiet tulid kummardamatargad idamaaltja tulid rumaladning jätsid mahaisetehtud jumalad

Aastavahetus

22 Detsember 2022

Detsember 2022Linda Sool Hea on lõpetada aastaüheskoos meil Loojaga.Igast päevast kandnud läbiTa meid oma rahuga. Me ei taha nuriseda,kui see aasta möödub nüüd.Hea on hetkeks seisatada.Minna otse – see me...

Üks laul läks lendu

22 Detsember 2022

Timo Lige ÜKS LAUL LÄKS LENDU 1 Üks laul läks lendukeset eestimaist talve.Keset sompus ja halli argipäeva.Üks laul läks lendujõulude lävepakul,et leida südant, mis täis muret ja vaeva.Üks laul läks...

Linke