Otsing

4/2009 Tähti Lehtsaar, EKB Liidu muusikasekretär

Festivali ühendkoor

Lootuse festivali jumalateenistused avab igal õhtul 500liikmeline ühendkoor. Nende esituses kõlab erinevas stiilis eesti ja välismaiste heliloojate looming nii eesti kui ka vene keeles. Koori kuuluvad lauljad erinevatest kirikutest üle terve Eesti.

Lauljad ootavad põnevusega koostööd sümfooniaorkestri, instrumentaalansambli ja võrratu pianisti Huntley Browniga, samuti mitmete suurepäraste solistidega, nagu Tõnis Mägi, Elo Toodo-Jakobs, Kenno Leier ja Arete Teemets.

Ühendkoori juhatavad Lehari Kaustel, Merle Lend ja Marika Labanova.

Rõõm on koonduda erinevate kirikute lauljatega suureks ühiskooriks ning kiita ja tänada Loojat läbi muusika.

Crescendo Nordic Symphony

Kahel õhtul astub külaliste ette 'Crescendo Nordic Symphony' orkester, kus mängivad virtuoossed muusikud Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist. Orkester ühendab silmapaistvaid muusikuid, kes on oma elus tähtsale kohale seadnud selle, kuidas saab Jumal teha tööd neis endis. Esmakordselt Eestis ülesastuv orkester saadab festivali ühendkoori neljapäevaõhtusel pühendumise ja reedeõhtusel avateenistusel.

Sellel orkestril ei ole ajalugu, sellel orkestril on ainult tulevik.

Festivali lastekoor

Laupäeva keskpäeval osaleb festivalil Eesti ja Soome lastest moodustatud 500liikmeline lastekoor Juhhei. Neid saadab tuntud Eesti popmuusikutest koosnev ansambel.

Juhhei on välja kasvanud soome kristliku lastekoori "Jippii" tegevusest. Lasse Heikkilä, Outi Rossi ja teistegi Soome heliloojate laule on alates 2001. aastast laulnud ka Eesti kirikute lastekoorid. Välja on antud 4 plaati: "Juhhei – mina pääsen taevasse" 2002, "Majakaks maailmas" 2003, "Minge kõike maailma" 2005 ja "Valgus võidab" 2007/2009. Tänu festivalile on paljud uued lastekoorid süttinud kaasa laulma.

Loodame, et laste rõõmsate laulude sügav sõnum puudutab suurel hulgal kokku tulevaid lapsi, kes ei tunne veel Jeesust.

Misjonikoor

Misjonikoor alustas tööd aastal 1998 EELK Misjonikeskuse juures. Eesmärgiks on kuulutada evangeeliumi nii muusikas kui sõnas. Koor on osalenud paljudel misjoniüritustel ja jumalateenistustel, teeninud ka väiksemaid kogudusi üle Eesti. Reisid on viinud Soome, Lätisse, Saksamaale, Venemaale, Ameerikasse ja Kanadasse.

Misjonikoori lauljad kogunevad üks kord kuus. Siis on päevakavas lauluharjutus, piiblitund, ühine lõuna, palveosadus või siis hoopis osalemine mõnel evangeelsel üritusel.

Koor on välja andnud kuus salvestist: "Vaikuse laulud" 1999, "Hea soov" 2000, "Kiriktiil" 2002, "The best of Misjonikoor" 2006, "Valge rüü" 2007 ja gospelkantaat "Teelised" 2008.

Loodame kogeda hingele ilu ja vaimule väge.

Tallinna Gospelkoor

Tallinna Gospelkoor tegutseb aastast 2001 ja ühendab muusikahuvilisi noori Tallinna ja Harjumaa erinevatest kirikutest. Koori dirigendiks on Riina Tikenberg, kes oli ka üks koori asutajatest koos Piret Ripsiga.

Repertuaaris on nii traditsionaalid kui spirituaalid, viimasel ajal üha rohkem kaasaegset gospelmuusikat ja vaimulike laulude töötlusi. Koor on välja andud kaks CD: "Plenty Good Room" 2005 ja "We can make a difference" 2008, kus solistidena osalevad Rebecca Kontus, Birgit Õigemeel, Joel DeLuna jt.

Koori tegevuse eesmärgiks on rikastada Eesti muusikamaastikku ning kujundada kristlikku maailmavaadet noorte hulgas.

Lootuse festivalil ühinetakse teiste kirikutega, et moodustada üks tugev meeskond, mis toob au Jumalale. „Tahame näha imesid sündimas ja inimesi tervenemas (nii füüsiliselt kui vaimselt), tahame näha rõõmu, vabadust ja armastust. Tahame anda oma panuse, et aidata eestimaalastel leida tee Jumala juurde."

Ansambel Crux

Ansambel Crux koosneb viiest liikmest: Joel Reinaru (vokaal, kitarrid), Jaanus Kõuts (basskitarr), Peeter Rahuvarm (klahvpillid, taustavokaal), Ranno Seppel (rütmipillid) ja Daniel Reinaru (trummid, taustavokaal). Bänd alustas tegevust 2002. aastal EELK Lääne-Nigula koguduse juures.

Nende esimene plaat "Oma tee" ilmus 2003. Järgnesid: „Hetk" 2004, koostöös norra laulva kirikuõpetaja Bard Norheim'iga (Reverend B) "Everything under the Sun" 2006 ja "Nähtamatu" 2009.

Crux'i teatakse Eestis peamiselt kui pop-rocki viljelevat ansamblit, kelle muusikat iseloomustavad sügavamõttelised laulutekstid ja liikmete gospelmuusika juured.

Ansamblil on seljataga üle 200 kontserdi nii Eestis kui mujal, nende hulgas näiteks Maata Näkyvissä festivalil Soomes, GOD TV otsesaates ja Eesti Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis.

Rebecca Kontus

Ta on laulnud kogu oma elu. Õppinud Otsakoolis pop-jazz laulu erialal. Rebecca on professionaalne muusik, kes esitab ühevõrra veenvalt nii gospelit, funki, souli, poppi kui ka jazzi.

Eestis on ta osa võtnud erinevatest laulukonkurssidest nagu Tähtede laul ja Kaks takti ette. Laiemale üldsusele sai Rebecca tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil.

Praegu teeb ta koostööd paljude erinevate muusikarühmadega nagu Tallinna Gospelkoor, tšellokvartett C–Jam, Estonian Dream Big Band, Taavo Remmel ja Henri Peipman trio. Koostöös viimasega andis ta 2008. aasta kevadel välja oma esimese jazz–albumi "Inglite Pisarad".

Sügisel ilmunud sooloplaadil "Déja Vu" on lauljatari omalooming.

Helen Lokuta

Mezzosopran Helen Lokuta alustas lauluõpinguid Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolis ning lõpetas 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemia, kus tema pedagoogideks olid Pille Lill ja professor Tamara Novitšenko. Ta on täiendanud ennast Saksamaal Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Maria Venuti juures ja Karlsruhe Ooperikõrgkoolis. Käesoleval hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuris Jaako Ryhäneni juures.

Helen Lokuta töötab vabakutselise solistina ja aastast 2006 solistina Rahvusooperis Estonia ning osaleb Tõnu Kaljuste projektiteatris Nargen Opera. Lisaks on Helen Lokuta osalenud solistina mitmete suurvormide ettekannetel. Erinevate soolokontsertkavadega on ta üles astunud Eestis, Saksamaal, Itaalias ja Rootsis.

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke