Otsing

10/2009 Bill Sundstrom

Maria Jacoby on Agape Euroopa finantsdirektor, kes aitab juhatusel teha tarku majandusotsuseid.

Maria istus kord ühe Eesti suurima panga nõupidamissaalis ja soovis, et ta saaks öelda peadirektorile, mida viimane tegelikult peaks kuulma. Ta vaatas luksuslikku konverentsimööblit, plüüstoole, mehe kallist ülikonda ja mõtles: "Teie rahanduslik pool on küll korras, kuid lubage mul teile öelda, mis pole korras – see on teie süda. Teil on Jeesust vaja!"

Loomulikult ei võinud ta seda kunagi öelda. Mariale, kes oli finantskonsultant Arthur Andersoni audiitorfirmas, maksti palka rahaliste probleemide üle arutlemise, mitte evangeeliumi kuulutamise eest. Siiski, kohtudes juhtivate alade, nagu pangandus ja meedia, esindajatega, avanesid talle inimesed. Ta nägi tühjust nende südametes ja teadis, et miski ei rahulda neid enne, kui nad õpivad Jumalat tundma.

Maria kasvas üles kodus, kus vaatamata kommunistlikule süsteemile, mis tol ajal tema riiki kontrollis, tähistati kristlikke pühi,. Tema vanaema oli usklik, kes kiirgas armastusest Kristuse vastu ja rääkis tihti väikesele tüdrukule Jeesusest. Sellepärast uskus ka Maria Jumalat.

Ka naaberperekond üritas Mariat usku pöörata ja nad rääkisid talle paljudest reeglitest, mida tuleb järgida, et olla kristlane. "Ma olin vabamõtlev inimene ja ma olin nende reeglite vastu," räägib Maria täna.

Ma olin vabamõtlev inimene ja ma olin nende reeglite vastu

Selleks ajaks, kui Maria ülikooli rahandust õppima läks, tundus ta elu väga tühine. Ta alustas Jumala otsingutega. Algul soris ta Transtsendentaalses Meditatsioonis ja Ida religioonides, kuid need ei rahuldanud teda. Teisel aastal kuulis ta Piibli usaldusväärsusest. Ta uskus, et Piibel on tõsi, kuid ei olnud kunagi kuulnud vastvaid tõendeid.

Ta läks loengule, mida andis esimene Campus Crusade for Christ grupp Eestis. See toimus 1993. aastal, mil Eesti oli saanud just iseseisvaks ja end Läänele avanud. Kuulajaskonnaks oli Maria ja viis ameeriklasest. Kuid see teema huvitas noort eestlannat ja pärast loengut esitas ta mitmeid küsimusi. Seejärel küsis jutlustaja Marialt oma küsimuse: "Maria, kas sa usud, et Kristus suri sinu pattude eest?"

"Jah."

"Kas sa oled kutsunud Kristuse oma südamesse, et ta valitseks sinu elu üle?"

"Jah, olen."

"Siis sa ju oledki kristlane!"

"EI!" vastas Maria, "see ei ole võimalik. Kristlased on mulle öelnud, et olla kristlane pean ma järgima igasuguseid reegleid, tegema erinevaid asju ja riietuma kindlal viisil, aga ma ei tee seda, seega ma ei saa kristlane olla!"

Ameeriklane kuulas Maria argumente kannatlikult ja ütles: "Vaata, Maria, Jumalat huvitab sinu süda, mitte sinu väljanägemine."

Kohtumine pankuritega

Kergendustunne ja rõõm täitsid Maria hinge. See oli Jumal, keda ta oli otsinud – Jumal, kes huvitus tema südamest! Sellest hetkest saadik on ta olnud tegev Agape misjonis. Nüüd, mil ta teadis oma tõelist identiteeti, tahtis ta kaotatud aja tasa teha ja alustas kõikide oma sõprade jumalateenistustele kutsumisega, et nad saaksid kuulda tõde Jumalast.

Mariale meeldis oma kutsumus – rahandus – väga ja peale lõpetamist liitus ta audiitorfirma Arthur Andersoniga. Prestiižikas rahvusvaheline firma oli just Eestisse jõudnud ja palkas andekaid noori lõpetajaid. Nõnda leidiski 21aastane Maria ennast istumas ühe oma riigi juhtiva kompanii nõupidamisruumides ja arutlemas finantsasjade üle.

Kuid, mida rohkem ta rääkis nendele inimestele nende rahanduslikest afääridest, seda rohkem sai ta teadlikuks nende tühjadest südametest ja seda enam tahtis ta neile rääkida nende sügavaimast vajadusest – suhtest Jumalaga ja andestusest Kristuses.

"Ma sain aru, et selleks, et tulevaste põlvkondade juhtidel oleks see tühi koht südames täidetud, tuleb jõuda tänaste üliõpilasteni. Sellepärast tahtsin ma liituda Agapega. Jumal kutsus mind."

Selleks, et tulevaste põlvkondade juhtidel oleks see tühi koht südames täidetud, tuleb jõuda tänaste üliõpilasteni

Esimene eestlasest meeskonnaliige

Mariast sai esimene eestlasest Agape juhatuse liige aastal 1996. Kaks aastat töötas ta ülikoolilinnakus Tallinnas ja kolis siis Tartusse, et liituda sealse üliõpilastööga.

2001. aastal juhatuse treeningkursusel Kandernis, Saksamaal, pöördus Maria süda uude suunda. Ta kohtus Constantin Jacoby'ga, üliõpilastöö juhiga Frankfurtist, kes samuti osales treeningul. Constantinil oli Jumalaga sügav suhe ja ta jagas innukalt oma kogemusi igal avanenud võimalusel.

Noored abiellusid ja Maria kolis Frankfurti, täis unistusi ja lootusi uuele elule. Kolm kuud hiljem purunesid lootused kildudeks. Ta armastatud abikaasa uppus traagiliselt.

"Ma jäin Frankfurti," ütles Maria, "kuigi elu oli kaotanud oma värvi ja heli. Ma püsisin vaevu jalul."

Maria ei saanud enam Jumala plaanist aru. "Ma olen Saksamaal, ma olen lesk, mida ma teen? Mis on minu elu kutsumus?"

Jumala teenimine oma diplomiga

Siis kutsus Kenneth Nordqvist, kes oli Agape Euroopa haru finantsdirektor, teda oma kontorisse raamatupidajaks. "Milline hull idee!" mõtles Maria. Kuid ta palvetas ja Jumal kutsus teda uuesti. "Aga Jumal, mu süda on katki! Mul on valus. Ma ei suuda kedagi teenida." Siis meenutas talle Jumal, et tal on endiselt pea alles, tal on diplom ja rahanduslikud oskused. See töökoht sobis talle perfektselt.

Nii ühines Maria juunis 2004 Agape Euroopa finantsmeeskonnaga. Varsti tegi ta huvitava avastuse: "Kui ma loobusin rahamaailmast, et liituda Agapega, siis oli see raske. Mulle meeldis rahandus väga. Aga Jumal andis selle mulle tagasi. Kui ma sain aru, et ma saan Jumalat oma diplomi ja erialaga teenida, olin ma väga elevil. Kõik laabus suurepäraselt!"

Constantin oleks uhke olnud.

Numbrite taga

Vaatamata oma professionaalsete oskuste kasutamisele on Maria suurim soov jagada inimestele Kristuse sõnumit ja aidata täide viia Suurt misjonikäsku. "Ma näen numbrite taha," ütleb ta. „Me võtame juhatuse liikmete koorma enda kanda. Ma ei teeks seda, kui sellel poleks suuremat tagamõtet, milleks on Euroopa Kristusele võitmine. See ongi meie eesmärk – mina lihtsalt kasutan selleks rahandust ja raamatupidamist, sest need on minu oskused."

"Kui juhatus ei saa toetusrahasid, ei saa nad teha oma tööd ja jagada evangeeliumi. Kui juhid ei tea, kui palju neil raha on, ei saa nad teostada misjoniprojekte. Asjad tagaplaanil peavad jooksma sujuvalt, teisiti on evangeeliumi raske jagada."

Maria Jacoby on õppinud, et ta saab Jumalale anda kõik, mis tal on – isegi oma rahandusdiplomi. Jumal paneb tema poolt tehtu kirja oma taevasesse raamatupidamisse ja korrutab siis selle Püha Vaimu väega. Milline on küll lõppsumma? Meie kõigi jaoks mitmekordselt suurem töö jumalariigis.

Uudised

2022-8-detsember

22 Detsember 2022
2022-8-detsember

SISUKORDEKB Liidu tööharude jõulutervitusedKuidas aidata siis, kui ei tea, kuidas aidata? Sõbralt Sõbrale Kolm sammu jõuluime südamesse Ermo Jürma Heldur Aas – pehme südame, suure usu ja teotahtega mees Mari-Vivian...

Piibliseltsi Jõulumargid 2022

22 Detsember 2022
Piibliseltsi Jõulumargid 2022

Detsember 2022 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Mööduva aasta hõimunädala teemaks oli „Sild üle aegade“. Jumala rahvana mõistame seda mõtet tõeliselt. Meie Jumal on igavene. Piibliselts on püüdnud jagada Piibli sõnumit...

Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

22 Detsember 2022
Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

Detsember 2022 Daire Tiigivee, Eluringikeskuse asejuhataja Nelly Poll, Tartu Eluringikeskuse värske elanik, võtab oma 73ndad jõulud vastu vastavatud eakatekodus. Nelly, jaga mõnda eredat jõulumälestust oma elustEesti Vabariigi taassünniga sain ka mina...

Raskete päevade rõõm

22 Detsember 2022
Raskete päevade rõõm

allikakirjastus Detsember 2022  Pastor Osvald Tärgi jutlusi on ilmunud Eestis palju, kuid rohkem on kindlasti veel arhiiviriiulitel. Sellesse kogumikku on valitud kimp jutlusi aastatest 1939–1943, kui ajad olid keerulised ja...

Jõuluime sünnib puhtas südames

22 Detsember 2022
Jõuluime sünnib puhtas südames

Detsember 2022 Ermo Jürma, Mooste koguduse pastor Jõulud toovad inimesi kokku ja õnnestuvad ka rasketes oludes. Nii oli see juba Jeesuse sünni juures. Kas ei võinud Joosep tunda, et teda ei...

Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

22 Detsember 2022
Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

Detsember 2022 Indrek Luide, Kehra koguduse pastor Tartu Kristlik Risttee Kogudus ja Kehra Kogudus olid 2022. aastal palvepartnerid. Tegutsedes 21 aastat tagasi EKB Liidu misjonisekretärina, oli mu südames palav igatsus ‒...

Ilmatsalus on, mida uudistada

22 Detsember 2022
Ilmatsalus on, mida uudistada

Detsember 2022 Hele-Maria ja Rando Kangro, 3D Kogudus Pärast 20aastast pausi on Liidu kogudused sirutunud Ilmatsalu alevikku. Meie korraldatud Ilmatsalu Alfa lõpetas 10 osalejat!See oli 90ndatel, kui Tartu Kolgata baptistikogudus rajas...

Ühe ööga muutus kõik

22 Detsember 2022

Detsember 2022Heili Meibaumi kogumikust „elumõttelõngakera“ (2022) ühe ööga muutus kõikpaar aastatuhat tagasikui valgus pimeduse keskelpaistis võimsaltsedasiet tulid kummardamatargad idamaaltja tulid rumaladning jätsid mahaisetehtud jumalad

Aastavahetus

22 Detsember 2022

Detsember 2022Linda Sool Hea on lõpetada aastaüheskoos meil Loojaga.Igast päevast kandnud läbiTa meid oma rahuga. Me ei taha nuriseda,kui see aasta möödub nüüd.Hea on hetkeks seisatada.Minna otse – see me...

Üks laul läks lendu

22 Detsember 2022

Timo Lige ÜKS LAUL LÄKS LENDU 1 Üks laul läks lendukeset eestimaist talve.Keset sompus ja halli argipäeva.Üks laul läks lendujõulude lävepakul,et leida südant, mis täis muret ja vaeva.Üks laul läks...

Linke