Otsing

10/2009 Bill Sundstrom

Maria Jacoby on Agape Euroopa finantsdirektor, kes aitab juhatusel teha tarku majandusotsuseid.

Maria istus kord ühe Eesti suurima panga nõupidamissaalis ja soovis, et ta saaks öelda peadirektorile, mida viimane tegelikult peaks kuulma. Ta vaatas luksuslikku konverentsimööblit, plüüstoole, mehe kallist ülikonda ja mõtles: "Teie rahanduslik pool on küll korras, kuid lubage mul teile öelda, mis pole korras – see on teie süda. Teil on Jeesust vaja!"

Loomulikult ei võinud ta seda kunagi öelda. Mariale, kes oli finantskonsultant Arthur Andersoni audiitorfirmas, maksti palka rahaliste probleemide üle arutlemise, mitte evangeeliumi kuulutamise eest. Siiski, kohtudes juhtivate alade, nagu pangandus ja meedia, esindajatega, avanesid talle inimesed. Ta nägi tühjust nende südametes ja teadis, et miski ei rahulda neid enne, kui nad õpivad Jumalat tundma.

Maria kasvas üles kodus, kus vaatamata kommunistlikule süsteemile, mis tol ajal tema riiki kontrollis, tähistati kristlikke pühi,. Tema vanaema oli usklik, kes kiirgas armastusest Kristuse vastu ja rääkis tihti väikesele tüdrukule Jeesusest. Sellepärast uskus ka Maria Jumalat.

Ka naaberperekond üritas Mariat usku pöörata ja nad rääkisid talle paljudest reeglitest, mida tuleb järgida, et olla kristlane. "Ma olin vabamõtlev inimene ja ma olin nende reeglite vastu," räägib Maria täna.

Ma olin vabamõtlev inimene ja ma olin nende reeglite vastu

Selleks ajaks, kui Maria ülikooli rahandust õppima läks, tundus ta elu väga tühine. Ta alustas Jumala otsingutega. Algul soris ta Transtsendentaalses Meditatsioonis ja Ida religioonides, kuid need ei rahuldanud teda. Teisel aastal kuulis ta Piibli usaldusväärsusest. Ta uskus, et Piibel on tõsi, kuid ei olnud kunagi kuulnud vastvaid tõendeid.

Ta läks loengule, mida andis esimene Campus Crusade for Christ grupp Eestis. See toimus 1993. aastal, mil Eesti oli saanud just iseseisvaks ja end Läänele avanud. Kuulajaskonnaks oli Maria ja viis ameeriklasest. Kuid see teema huvitas noort eestlannat ja pärast loengut esitas ta mitmeid küsimusi. Seejärel küsis jutlustaja Marialt oma küsimuse: "Maria, kas sa usud, et Kristus suri sinu pattude eest?"

"Jah."

"Kas sa oled kutsunud Kristuse oma südamesse, et ta valitseks sinu elu üle?"

"Jah, olen."

"Siis sa ju oledki kristlane!"

"EI!" vastas Maria, "see ei ole võimalik. Kristlased on mulle öelnud, et olla kristlane pean ma järgima igasuguseid reegleid, tegema erinevaid asju ja riietuma kindlal viisil, aga ma ei tee seda, seega ma ei saa kristlane olla!"

Ameeriklane kuulas Maria argumente kannatlikult ja ütles: "Vaata, Maria, Jumalat huvitab sinu süda, mitte sinu väljanägemine."

Kohtumine pankuritega

Kergendustunne ja rõõm täitsid Maria hinge. See oli Jumal, keda ta oli otsinud – Jumal, kes huvitus tema südamest! Sellest hetkest saadik on ta olnud tegev Agape misjonis. Nüüd, mil ta teadis oma tõelist identiteeti, tahtis ta kaotatud aja tasa teha ja alustas kõikide oma sõprade jumalateenistustele kutsumisega, et nad saaksid kuulda tõde Jumalast.

Mariale meeldis oma kutsumus – rahandus – väga ja peale lõpetamist liitus ta audiitorfirma Arthur Andersoniga. Prestiižikas rahvusvaheline firma oli just Eestisse jõudnud ja palkas andekaid noori lõpetajaid. Nõnda leidiski 21aastane Maria ennast istumas ühe oma riigi juhtiva kompanii nõupidamisruumides ja arutlemas finantsasjade üle.

Kuid, mida rohkem ta rääkis nendele inimestele nende rahanduslikest afääridest, seda rohkem sai ta teadlikuks nende tühjadest südametest ja seda enam tahtis ta neile rääkida nende sügavaimast vajadusest – suhtest Jumalaga ja andestusest Kristuses.

"Ma sain aru, et selleks, et tulevaste põlvkondade juhtidel oleks see tühi koht südames täidetud, tuleb jõuda tänaste üliõpilasteni. Sellepärast tahtsin ma liituda Agapega. Jumal kutsus mind."

Selleks, et tulevaste põlvkondade juhtidel oleks see tühi koht südames täidetud, tuleb jõuda tänaste üliõpilasteni

Esimene eestlasest meeskonnaliige

Mariast sai esimene eestlasest Agape juhatuse liige aastal 1996. Kaks aastat töötas ta ülikoolilinnakus Tallinnas ja kolis siis Tartusse, et liituda sealse üliõpilastööga.

2001. aastal juhatuse treeningkursusel Kandernis, Saksamaal, pöördus Maria süda uude suunda. Ta kohtus Constantin Jacoby'ga, üliõpilastöö juhiga Frankfurtist, kes samuti osales treeningul. Constantinil oli Jumalaga sügav suhe ja ta jagas innukalt oma kogemusi igal avanenud võimalusel.

Noored abiellusid ja Maria kolis Frankfurti, täis unistusi ja lootusi uuele elule. Kolm kuud hiljem purunesid lootused kildudeks. Ta armastatud abikaasa uppus traagiliselt.

"Ma jäin Frankfurti," ütles Maria, "kuigi elu oli kaotanud oma värvi ja heli. Ma püsisin vaevu jalul."

Maria ei saanud enam Jumala plaanist aru. "Ma olen Saksamaal, ma olen lesk, mida ma teen? Mis on minu elu kutsumus?"

Jumala teenimine oma diplomiga

Siis kutsus Kenneth Nordqvist, kes oli Agape Euroopa haru finantsdirektor, teda oma kontorisse raamatupidajaks. "Milline hull idee!" mõtles Maria. Kuid ta palvetas ja Jumal kutsus teda uuesti. "Aga Jumal, mu süda on katki! Mul on valus. Ma ei suuda kedagi teenida." Siis meenutas talle Jumal, et tal on endiselt pea alles, tal on diplom ja rahanduslikud oskused. See töökoht sobis talle perfektselt.

Nii ühines Maria juunis 2004 Agape Euroopa finantsmeeskonnaga. Varsti tegi ta huvitava avastuse: "Kui ma loobusin rahamaailmast, et liituda Agapega, siis oli see raske. Mulle meeldis rahandus väga. Aga Jumal andis selle mulle tagasi. Kui ma sain aru, et ma saan Jumalat oma diplomi ja erialaga teenida, olin ma väga elevil. Kõik laabus suurepäraselt!"

Constantin oleks uhke olnud.

Numbrite taga

Vaatamata oma professionaalsete oskuste kasutamisele on Maria suurim soov jagada inimestele Kristuse sõnumit ja aidata täide viia Suurt misjonikäsku. "Ma näen numbrite taha," ütleb ta. „Me võtame juhatuse liikmete koorma enda kanda. Ma ei teeks seda, kui sellel poleks suuremat tagamõtet, milleks on Euroopa Kristusele võitmine. See ongi meie eesmärk – mina lihtsalt kasutan selleks rahandust ja raamatupidamist, sest need on minu oskused."

"Kui juhatus ei saa toetusrahasid, ei saa nad teha oma tööd ja jagada evangeeliumi. Kui juhid ei tea, kui palju neil raha on, ei saa nad teostada misjoniprojekte. Asjad tagaplaanil peavad jooksma sujuvalt, teisiti on evangeeliumi raske jagada."

Maria Jacoby on õppinud, et ta saab Jumalale anda kõik, mis tal on – isegi oma rahandusdiplomi. Jumal paneb tema poolt tehtu kirja oma taevasesse raamatupidamisse ja korrutab siis selle Püha Vaimu väega. Milline on küll lõppsumma? Meie kõigi jaoks mitmekordselt suurem töö jumalariigis.

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke