06/2014
Gunnar Mägi, Keila baptistikoguduse pastor
„Naine vastas: „Mul ei ole meest"" (Jh 4:17). Ootused meestele on suured ja keegi ei tunneta seda paremini kui mehed ise. Viimastel aastakümnetel on evangeelne liikumine toonud kristliku mehe teema kantslisse, staadionile (Promise Keepers) ja elutuppa. Mida levinumaks on saanud elupillav sõltlasmees, seda ligitõmbavamaks saab pilt piibellikust, puhta südamaga, otsuseid langetavast, jõudu kontrollivast ja vajadusel ohvreid toovast mehest. Isegi kui koguduste mehed on maskuliinse ideaali Piiblist leidnud, sõnastanud ja omaks võtnud, vajavad nad selle väljaelamiseks Jumala armu, abikaasade usku ja teisi mehi enda kõrval.
23. mail kohtusid EKB Liidu mehed Paldiskis ja Keilas, et uuendada oma pühendumist Jumalale läbi kevadiste hetkede seeria. Õhtusse mahtus EKNK aasta koguduse külastamine, kus pastor Ragnar Lainesaar kõneles Paldiski koguse rajamisest. Ühiselt meenutati 1907. aastal rajatud Paldiski baptistikoguduse tööd kuni linna kinniseks piirkonnaks muutumiseni teise maailmasõja eelõhtul. Pakri poolsaare 25 m kõrguselt pangalt kõlas meeste laul kaugele ja palve kõrgele. Jätkati Keilas, kus palvetati gruppides Ukraina, Eesti ja teineteise pärast. Hannes Nõlvak juhtis mehi Jumala ligiollu ülistuses ja kohalikud pastorid Gunnarid (Üprus ja Mägi) esitasid väljakutse noorte meeste õpetamiseks jumalakartuses.
Kirikusaalist väljudes tabas mehi kaks üllatust: professionaalse grillmeistri valmistatud õhtusöök ja ratastel sauna kuum keris. „Miks ei sobiks iga koguduse kõrvalruumi üks timm saun kui meestetöö keskus?" küsis Siim Vaher leili visates.
Johannese evangeeliumi 4. peatükis häbeneb naine kaevul oma elukaaslast meheks nimetada ja saab selle eest Jeesuselt kiita. Piibli standard on kõrge. Igaüks ei anna mehe mõõtu välja. Need mehed, kes palveõhtul Jumala ees seisid, olid teisest puust. Pange tähele nende indu, millega nad oma peret armastavad ja koguduses teenivad, ja julgustage neid olema ustavad valitud teel.