1/2009 Margus Kask, Jõgeva baptistikoguduse pastor
Jõgeva maakonna tänuhommikusöök toimus Mustvee palvelas. Kohalik pastor Paul Gill märkis oma avasõnades, et Eesti Vabariigi 90. juubeliaasta lõpetamine kirikupingis tänamisega on erakordne. „Tänusõnu pole kunagi üleliia", lisas ta.
Kõigil Jõgevamaa tänuhommikusöökidel osalenud Riigikogu esimees Ene Ergma leidis, et sageli avatakse suu kellegi kirumiseks, kuid tänamine tehtud töö eest on väga ilus ja vajalik.
Maavanem Aivar Kokk tõi väga heaks koostöö näiteks Betaania koguduse palvela ehitust, kus kokku annetati 5 miljonit krooni. Tema ise oli ka proovinud üht lastekodu nii ehitada, kuid ei õnnestunud...
Praost Joel Luhamets juhtis tähelepanu Looja tänamisele: „Tänades Jumalat võime öelda, et meie rahva lugu on olnud Tema lugu (ingl His story – history)."
Päeva kulminatsiooniks oli aukirjade üleandmine kogudustele, riigiasutuste esindustele Jõgevamaal ja omavalitsustele. Eesti EKB Liidust said selle Jõgeva, Sadala ja Mustvee kogudused ning ka liit ise.
Maitsva hommikusöögi olid valmistanud ja serveerinud Põltsamaa Ametikooli õpilased.
Söögipalve sisse juhatades kõneles Liidu president pastor Meego Remmel toidu pühalikkusest meie esiisade jaoks ning tänulikkuse seosest toidu küllusega. Tema eestvedamisel lauldi rahvalaululik „Kas on linnukesel muret". Kaunist muusikat esitas Reet Pappe juhendatud tütarlasteansambel.
„Meeldiv on tõdeda, et maavanem suhtub väga hästi usuorganisatsioonidesse ja peab neid vajalikuks ühiskonna osaks. On hea, et kirikuid tunnustatakse ja väärtustatakse," märkis Sadala pastor Sulev Kivastik.
Ei ole just palju aega möödas, kui kogudustele seati X rajooni RSN Täitevkomitee poolt piiranguid ja „suunati" nende tööd. Nüüd andis maavalitsus kogudustele aukirja meeldiva koostöö eest. Paljudel kogudustel meie liidus on häid ja viljakaid ühistöö kogemusi omavalitsustega. Ajalugu jutustab aga aegade muutlikkusest ning küllap peaksime praegu tänulikult kasutama ja nägema koostöö võimalusi erinevate ühiskondlike tasanditega. Lõpuks on ju nii koguduste kui riigi toimlemise ühisosa töö inimestega meie ümber.