Pluss – tahame anda igaühele võimaluse

09/201318 joel reinaru-sirli lend
Iiris Kohv, tekst ja fotod

Kristlasnoortele suunatud Pluss alustas oma tegutsemist novembris 2010, kui ilmus esimene ajakiri. Tol ajal valmis see kolme riigi – Eesti (Pluss), Soome (Nuotta) ja Venemaa (Võbor) ajakirjanike koostöös, nüüdseks aga saadakse hakkama peamiselt Eesti noorte vabatahtlikega, kuigi tihe koostöö riikide vahel jätkub. Ajakirjast on võimalik lugeda piibliõpetusi, tunnistusi noorte kristlaste eludest ja tutvuda kaasaegsete bändide tegevusega nii Eestis kui välismaal.

Poleks kunagi varem enda puhul uskunud, et intervjuude tegemine võiks olla lahe.

Tänaseks on algsest Pluss-ajakirjast saanud laiemalt Plussmeedia, mis tegeleb peale 4 korda aastas ajakirja kirjutamisega ka oma veebilehele päevakajaliste kristlike uudiste ja julgustavate materjalide postitamisega ning lühifilmide ja intervjuude tegemisega. Kõige uuem töövaldkond on noortesaade „PlussPunkt" Pereraadio eetris.

Ajakirja tegevtoimetaja Sirli Lend´i sõnul on ta võinud nende aastate jooksul palju õppida. „Eelkõige iseendast, aga näiteks ka seda, kuidas sujuvalt korraldada laagreid ja üritusi. Olen õppinud nautima ülesanded, mida selle töö juures saan täita. Poleks kunagi varem enda puhul uskunud, et intervjuude tegemine võiks olla lahe."

Küsides vabatahtlike olukorra kohta, lausub peatoimetaja Joel Reinaru naljatledes, et olukord on kaootiline. Tema sõnul pidavat see olema nii aina, kui teha pikemalt koostööd vabatahtlikega. „Paljud tulevad, et panna end proovile ja liiguvad edasi siis, kui leiavad, et see nende jaoks ei sobi. Meie meeskonnaga tahame anda igaühele võimaluse katsetada, et arendada välja nende oskusi ja kindlustada seda, et väärt sõnum leviks just noortelt noortele."

19 oru laagri grupipilt„Ajakirja tegemise pearõhk on olnud noorte kristlaste usu kasvatamisel. Tahame varustada noori ja julgustada neid evangeeliumi levitamisele. Sest Pluss ajakiri ei pruugi jõuda iga Eesti nooreni, aga meie lugejad võivad nendeni jõuda küll," jagab Reinaru. „Võime uhkusega ka teatada, et kolme aastaga oleme saanud kristlaste ringkonnas tuntuks ja enam ei pea palju selgitama, et mis Pluss see selline on. Ainult mõnedes inimestes on jäänud väike skeptilisus, et kas tõesti eestlased on selle kõik ise kirjutanud." Suurte säravate silmadega peatoimetaja noogutab ja ütleb, et jah, kogu tänane materjal on ise tehtud.

„Plussmeedia töö on noori ühendav asi, mille läbi kristlik sõnum tegelikult jõuab Eesti noorteni," võtab Sirli kokku Plussi tegutsemise vajaduse ja jätkab, et on põnev teha Jumalariigi tööd meedia valdkonnas. „Üheks rõõmustavaks tegutsemise põhjuseks on see, et kunagi ei tea tegelikult, kelleni me Plussmeedia kaudu kasvõi juhuslikult võime jõuda – olgu selleks siis raamatukogus olev ajakiri või google'i kaudu leitud veebipostitus. Loodan, et see, mida me teeme, muudab inimeste elusid."

Augustikuu lõpus toimus ka Plussi, Võbori ja Nuotta meeskondade ühine meedialaager Oru koolis Läänemaal, millest võttis osa 20 meediahuvilist noort. Laagris olles sai kätt harjutada artiklite kirjutamisel, lühifilmis kaasalöömisel, mis muuhulgas filmiti imeilusal Vormsi saarel, ning kuulda põnevaid loenguid sellest, kuidas olla ajakirjanik ning teha ka kvaliteetseid pilte. Ajakirjandusest käis rääkimas Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu, kes peab selle ameti juures kõige tähtsamaks distsipliini.

Meedialaagrid toimuvad neli korda aastas – kaks Eestis ja kord Soomes ning Venemaal. Viimases laagris oldi ühiselt koos ka stuudio Loov Impulss rahvaga. Korraldaja Signe Reinaru loodab traditsiooni jätkumisele. Tema meelest on põnev, et tehakse laager koos, sest siis saab ju ka tema poolt korraldatu jäädvustatud ja meediagrupi noored saavad oma talente proovile panna.

Joel Reinaru lisab lõpetuseks, et oluline on toetada ja tunnustada noori algajaid ajakirjanikke. „Toetus on neile eluliselt oluline. Nad ootavad tagasisidet, milles saab kaasa aidata ka armas Teekäija lugeja. Võtke aega, et palvetada nende pärast ja ärge unustage ka kirjutada."

Kui soovid tellida Pluss-ajakirja endale või sõbrale kingituseks postkasti, kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või vaata www.plussmeedia.ee/tellimus.
Soovides toetada Plussmeedia tööd finantsiliselt, on seda võimalik teha SA EELK Misjonikeskuse arveldusarvetele: Swedbank 1120254269 või SEB 10602016015008 selgitusega Pluss.