Jumal tegutseb noorte eludes

12/2014
15 margo-piir


Veljo Kaptein, Oleviste noortepastor

"Vaata, mina teen hoopis uut: see juba tärkab, kas te ei märka?" (Js 43:19) Jumala armastus muudab meid kõiki – väike pilguheit Oleviste noorte ellu.

Margo Piir

Jumal on hea. Tema on minu elus tegev täpselt nii palju, kui ma talle ennast avan. Mu igatsus on tunda teda rohkem. Olen aru saanud, et sel ajal kui ma räägin kellelegi Jumalast, võib see tunduda läbikukkumisena. Kuid see arusaam on petlik, sest mõjuvõimas palve saadab palju korda ja need tunnistused hakkavadki kandma vilja.

15 hanna-vaiklo

Hanna Vaiklo
Minu usutee on olnud väga käänuline. On olnud häid aegu, kus Jumal on väga lähedal ja räägib minuga iga päev, kuid on olnud ka raskeid hetki. Viimasel ajal on Jumal mind eriliselt kõnetanud sellega, et ma pean olema valguseks inimestele, kes teda ei tunne. Jumal tahab, et ma käituks ja räägiks neid asju, mida tema tahab – nii saan ma välja särada tema armastust ja soojust. Vahel tekib selline tunne, et Jumal on maha jätnud, aga see on saatana sosistus. Jumal on andnud tõotuse, et ta on meiega alati kaasas. Kord õhtul koju minnes tuli mul selline kindlus, et minuga ei juhtu midagi – Jumal on minuga.

Anna Roomet 15 anna-roomet

Jumal teeb minu elus imelisi asju. Mulle prohveteeriti juba ammu, et hakkan ülistuse kaudu Jumalat teenima. Veel kaks aastat tagasi oli mul sellesse vähe usku, sest ma ei tundnud koguduses kedagi ja kooriproovide ajal olin alati tööl. Nüüd aitasin teha noorteõhtutel ülistust. Jumal saadab mind igale poole, kus on vaja kuulutada usku, kinnitada kellegi tunnetust Jumala sõnaga, palvetada. Ma näen palju meie ühispalvete vastuseid, kus kahtlejad teevad tõsiseid otsuseid Jumala kasuks.

15 gerly-tammisteGerly Tammiste

Jumal andis minu elule mõtte. Ta suunab mu tahet, et mu silmad näeksid seda, mida tema minu ellu igatseb. Ma tõesti ei tahaks siin maailmas kurvalt ja sihitult rahmeldada. Jumalat usaldades saan alati säilitada sisemise rahu ja ajapikku näha, kuidas ta kõik minu elu lahtised otsad tervikuks seob. Jumala ajastus on perfektne ja tema teab täpselt, mida, miks ja millal on vaja. Elus on hetki, kui kõik foorid on õigel ajal rohelised, vastutulevad inimesed naeratavad ja poes on just neile asjadele allahindlused, mida ma vajan. Seegi näitab, kuidas Jumal kannab meie eest hoolt.

Jaanika Ivask 15 jaanika ivask

Pikaaegne vabaabielu oli karile jooksnud. Kuhjunud olid küsimused: kas, miks, millal, kuidas edasi? Tundsin, et on viimane aeg kogu oma elu Jumala ees üles tunnistada. Jumal andis tunnetuse, et ma pean ära kolima ja nullist alustama. Jumal lõi mu ellu korra. Ta juhtis mind Oleviste kogudusse ja ehitas mind üles, et ma rajaksin elu tema sõnale ja tahtele. Tekkisid toredad sõbrad ja usuõed-vennad, kellega koos paluda Jumalalt lahendusi ja kiita Issandat. "Sest kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel" (Mt 18:20).