Kõrge kontsentratsiooniga siirup – „Põlev Pirn”

02/2017 14 missiodei2
Märt Saar, Tartu Risttee kogudus

Helen Hunt on gümnasist Tartust, aga pärit Rakvere Karmeli kogudusest. 14aastasena käis ta esimest korda „Põleval Pirnil”. Konverentsist mäletab ta head ülistust ja et see toimus Inglise Kolledžis. Nüüd on Helen 17aastane ja läheb sinna hoopis Elva noortega. Oma meeskonnaga ootavad nad uusi ideid, kuidas noortetööd korraldada ja noorteõhtuid teha.
Küsime Helenilt ja konverentsi korraldajalt, Koma misjonimeeskonna juhilt Vahur Kobinilt, millised on nende ootused.

Helen, mida sa tead eelolevast „Põlevast Pirnist”?
Olen kursis, et Efka (Rakvere Karmeli endine noortejuht Evelin Põldsaar) on üks kõnelejatest, samuti Liis ja Ivo Unt. Teemaks on „Missio Dei”.

Mida teie tiim sellelt konverentsilt enim vajab?
Võib-olla lihtsalt julgustust. Mingid korralduslikud pooled kipuvad noortetöös ära vajuma. Praegu tahaksid kõik – kevadet ja puhata.

Vahur, käes on juba kümnes „Põlev Pirn”. Mida see endast kujutab?
See on noortele mõeldud konverents, kus kohtuvad praegused ja tulevased juhid erinevatest kogudustest.

Kas osavõtjatest on kujunenud ka mingi tüüpiline profiil?
Enamus noortetöö tegijaid on kas keskkooli- või ülikooliealised, 15–20aastased, nii poisid kui tüdrukud. On ka nooremaid ja vanemaid, aga reegliks on see vanusegrupp.

Mida sa Heleni jutule lisaksid?
Missio Dei tähendab „Jumala missiooni”. Me juhime tähelepanu sellele, et Jumal on Eestimaal missioonil. Tema ise tahab tuua muutust meie maale ja tahab kasutada selles ka meid. Kui ühte hoonesse tuleb üheks nädalavahetuseks ikka 200 inimest, on kontsentraat väga tugev. Siirup on koos!

Kust te (Koma meeskond) nii suure ettevõtmise jaoks raha leiate?
Meil on osalustasu, toetajad – ja omalt poolt katame ka. Kindlasti tahame rahadega targalt ümber käia.

Mida sa ise kõige rohkem ootad?
Ootan samamoodi julgustust, sest Jumal ei taha mitte ainult ohvrit, vaid ka südant, rõõmsat andjat. Selline on mu ootus ka teiste suhtes. See, mida noored teevad, väärib tunnustamist. Isegi kui ükski neist ei saa presidendilt aumärki, on meie teenimistöö ikkagi oluline. Eks korraldajate jaoks möödub see aeg teenimises, aga soovin märgata ka neid hetki, mil Jumal mind kõnetab.

Aga kümnenda aasta – juubeli puhul palju õnne!
Aitäh! Loodan ja palvetan, et oskame seda ka vääriliselt tähistada ja et neid juubeleid tuleks veel.

„Põlev Pirn” leiab aset Eesti Lennuakadeemias (Ülenurme vald). Osavõtjaid on üle Eesti erinevatest konfessioonidest ja liikumistest. Osavõtutasu on 29 eurot. Kõikide registreerunute vahel loositakse välja tasuta lend kahele üle Tartu.
Kõnelejatest astuvad esile Dan ja Laura Hash, Innar Kruglov, Vahur Kobin, Sven-Joonatan Siibak, Ranno Seppel, Evelin Põldsaar, Märt Saar, Hannes Hermaküla, Indrek Tambek ning Ivo ja Liis Unt. Ülistust juhib Püha Müristus.