„Julge särada!" avardus liikumiseks

3/2009

Helari Hellenurm, „Julge särada!" liikumise eestvedaja

Vaevalt kuu aega tagasi raputas Eestit ja meie kristlaskonda traagiline autoõnnetus Tallinn-Tartu maanteel Ussisoo teelõigul. Seal kustus ka Tallinna Kalju koguduse kahe noore eluküünal. Paljud võisid tunnistada nende aktiivsest ja ehedast usust Jeesusesse. Nende elu eeskuju andis ka ajendi „Julge särada!" liikumiseks, mille käis välja president Meego Remmel. Mitmed hukkunute lähedased ja sõbrad üle Eesti otsustasid ideega haakuda. Nad olid saanud väga lähedalt aru, et meie maine aeg on üürike ja järele jäänud päevi tuleb kasutada Jumalale. Lahkunud jätsid Jumalale säramisest kaunid jäljed ja sõbrad tahavad nüüd sama entusiastlikult Jeesusest tunnistada. Aga üksi on raske olla innukas ja seega vajatakse enda kõrvale tuge teistelt, kes ehedalt usuvad ja tajuvad, et aeg on üürike. Inimesed Eestis joovad ennast surnuks, pered on lõhutud, noored on lõbu- ja narkootikumijanusse uppumas – me peame midagi ette võtma! „Julgelt särada!" liikumises kaasasolijad usuvad, et just Jeesuse osadust julgelt välja särades saame näha reaalseid muutuseid meie kodumaal.

.

Kõnekas sõnapaar „Julge särada!" sai aga alguse pisut varem, aastavahetusel Kuressaares toimunud misjonilaagris. Sellest võtsid osa 150 noort üle Eesti, nende hulgas üks hukkunutest, Jürgen Lahesalu. Tema anded avaldusid esmakordselt just selles laagris. Koos teistega pani Jürgen oma usu tööle, jagades tänavatel kutseid ja rääkides inimestega Jeesusest. Peale laagrit tuli Jürgen koju ja teatas oma kristlastest sõpradele üle Eesti, et julgelt säramist tuleb jätkata ning seda tahetakse nüüd ühiselt teha.

Teine Kalju kogudusest pärit hukkunud noor oli Liis Kohv. Tema oli tasane, kuid väga avatud ja mitte nii tagasihoidlik, kui esmapilgul paistis. Liis oli see, kes hoolis ja tunnistas sellest tegudega – seda eeskuju tahame samuti edasi kanda, et kuulutustöös hoida üleval ligimesearmastust.

Uue liikumise edasised plaanid on alustada õpilaste palvegruppidega koolides, treenida noorte evangeeliumi jagamise oskust ja tegeleda tänavaevangelismiga. Samuti tahetakse teenida inimesi laste- ja hooldekodudes. Liikumisele tuleb ka oma veebileht (üks kristlasest IT inimene annetas juba serveriruumi ja veebiaadressi), tulemas on ka raadiosaadete sari ja võimalik, et koguni oma telesaade vastloodavas kristlikus TV-s. „Julge särada!" aktiiv on hetkel koostamisel. Sinna kutsutakse erinevaid aktiivseid kristlasi üle Eesti.