Loo mulle puhas süda!

2/2010

Mari Teesalu

Just sellist pealkirja kandis Tartu Kolgata koguduse noorte talvelaager. Laagri vältel võisid nii korraldajad kui ka kõik osavõtjad kogeda Jumala ligiolu ning saada uue, puhta südame.

Sel aastal toimus talvelaager 5.-7. veebruarini Otepää lähedal Sihval, kus meid võttis lahkelt vastu Pühajärve Põhikool. Puhast südant tulid otsima üle 60 inimese, kellest ligi kolmandiku moodustasid ühel või teisel viisil organiseerimisse kaasatud noored. On tähelepanuväärne, et mitmed neist said võimaluse tulla laagrisse tänu ustavate koguduseliikmete, kellele noorsootöö toetamine on südameasi, annetustele.

.

Laager oli oma eesmärgilt ja sisult evangeelne. Nimelt oleme Kolgata noortega võtnud sihiks kuulutada rõõmusõnumit Kristusest võimalikult paljudele inimestele meie ümber. Seetõttu püüame korraldada evangeelseid üritusi vähemalt neli korda aastas: suvel ja talvel noortelaagreid, kevadel ja sügisel evangeelseid õhtuid. Nii oli selgi korral noorte igatsuseks juhatada oma klassikaaslasi ja sõpru Jeesuse juurde.

Laager algas reedeõhtuse avateenistusega, milles teenis muusikaga koguduse noorte ülistusansambel ning Jumalalt saadud sõnumit edastas noortejuht Rivo Rajandu. Pärast teenistust ootas iga osalejat põnev küünaldega ääristatud matkarada pimedas ja lumises metsas koos kompvekkide, kuuma tee ning muude üllatustega. Kel teekond läbitud, sai õhtut veeta kohvikuosaduses teiste laagrilistega vesteldes ja lauamänge mängides.

Järgmisel hommikul omandasid poisid ja tüdrukud eraldi gruppides teadmisi selle kohta, kuidas hoida puhast südant suhetes. Oma kogemusi ja õpetussõnu jagasid misjoniorganisatsiooni Agape Eesti juhid Herman ja Kristel Jürgens. Eriliselt pandi rõhku just sellele, millisena näeb Jumal mehe-naise suhteid ja abielu. Kuna laagris oli ka mittekristlasi, oli Kristeli ja Hermani tunnistus kindlasti paljude jaoks silmiavav.

Laupäev kulmineerus õhtuse teenistusega. Kolgata noored on mitmel korral teinud koostööd Trepikoja bändiga, keda Jumal on õnnistanud erilise võidmisega. Selleski laagris sai Jumala au suureks nende alandlike südamete teenimisvalmiduse ja palvemeelsuse kaudu. Samuti kasutas Issand noorte meeleparandusele kutsumiseks Märt Saare jutlust. Teenistuse lõpus tulid mitmed noored eestpalvele, et uuendada oma lepingut ja saada puhas süda.

Laagri viimast päeva sisustasid Tartu Rocki korvpalluri Todd Abernethy näpunäited sellelt spordialalt ning kõigi laagriliste poolt ühiselt ettevalmistatud jumalateenistus, millel Todd pidas jutluse. Neid, kel suurem huvi selle vastu, kes on Jeesus ja mida ta meie heaks tegi, kutsuti ka veebruari keskel algavale Alfa kursusele.

Tartu Kolgata koguduse noored tänavad kõiki, kes laagri toimumisele kaasa aitasid, ning ülistavad Issandat uute, puhaste südamete eest, mille ta meile on loonud!