Otsing

9/2011 Meego Remmel, Eesti EKB Koguduste Liidu president

Ühes väikeses maakoguduses koos pastoriga suvel lapsi õnnistades ei osanud me teiste seas tähelegi panna kaht vaikselt esipingile istunud lapsukest, pisikest venda ja õde. Kõik teised olid koos oma vanematega, nemad kaksi teineteise ümbert kinni hoides omaette. Jumalale tänu, keegi siiski hõikas, et „need lapsed ka!" Saime teada, et ema pidanud teenistuse ajal tööle minema. Siiski saatis ta oma kaks nooremat tosinaaastase vanema venna saatel kirikusse, et nad ikkagi Jumalalt eluks vajaliku õnnistuse saaksid..

Õnnistasimegi siis „need lapsed ka", kogudus saatis veel omalt poolt emale laste õnnistamise kohta rõõmsa tunnistuse. Päev hiljem sain teate, et tänulik ema oli järgmisel õhtul kirikusse ja evangeelse teenistuse lõpul juba eestpalvele tulnud ning Jeesuse oma elu Issandaks tunnistanud...

Tänu Jumalale, kes saatis oma Poja väikese inimlapsena maailma, öeldes: „Laske lapsed olla ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest selliste päralt on taevariik!" (Mt 19:14) Ajal, mil pühapäevakoolid taas meie kogudustes tegevust alustavad ning lapsed ja noored omi tegemisi kavandavad, on oluline lähtuda Kõigekõrgema tõotusest, et tema kuningavalitsus on laste päralt. Kui me seda usume, siis peavad ka meie kogudused olema taevariigi saatkondadena üle maa laste päralt. Ka meil endil – koguduste juhtidena – tuleb enam õppida olema laste ja sirguvate noorte päralt. Tulevik kuulub neile nagunii. Küsimus on vaid selles, kuivõrd on meie elu ja kogudused tuleviku päralt?

Järjekordne inimarengu aruanne kinnitab, et viimselt seisavad eestimaalased üheskoos silmitsi mitte sotsiaalmajanduslike ega ökopoliitiliste, vaid eksistentsiaalse ellujäämise küsimustega. Kui lähiaastatel ei hakka eesti naised sünnitama vähemalt kahte-kolme last, ületab meie väikerahva väljasuremine tahestahtmatult kriitilise piiri, röövides kidurahva elujõu ja eesti kultuuri jätkusuutlikkuse. Kui aga suudaksime aidata paar-kolm tuhat last abordi asemel aasta-aastalt elule sündida, kujuneks olukord ümber ja meie rahval võiks veel elulootust olla.

Individualistlikult meelestatud ilmalik kultuur iseenesest vaevalt kristlikust elukultuurist hoolib. Kes siis veel, kui mitte meie, peaks kaasaja maailmale hüüdma: „Need lapsed ka!" Selleks peame aga initsiatiivi ja vastutust võttes elumuutva usuliikumisena ennekõike ise järgmise põlvkonna elu eest hoolt kandma, lapsi väärtustava ühiselu eeskuju ette elama ning kehastama Jumala sõna tõsiselt võtvat noorsoolembelist kristlikku kogukonda: „Laske lapsed olla ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest selliste päralt on taevariik!" Kui mitte meie ja me koguduste elu järgi, kelle või mille järgi siis üleüldse võiks meid ümbritsev ühiskond joonduda ja maailm veel Jeesuses päästetud saada?

Karjase Kiri, Nr 225 september 2011

Õnnistasimegi siis „need lapsed ka", kogudus saatis veel omalt poolt emale laste õnnistamise kohta rõõmsa tunnistuse.

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke