Saksamaa: Regina Claas paneb peasekretäri ameti maha

03/2013

23 stiba claas-1Saksa Evangeelse Vabakiriku (Baptistide) Liidu peasekretär Regina Claas paneb 1. augustil 2013 ameti maha. Regina Claas on olnud Saksa liidu peasekretär viimased kümme aastat. Uueks peasekretäriks nimetas Saksa liidu juhatus Christoph Stiba, kes asub ametisse selle aasta augustis.

Oma kõnes liidu töötajate konverentsil tunnustas president Hartmut Riemenschneider Regina Claasi teeneid peasekretärina: "Ta on märkimisväärselt mõjutanud liidu arengut. Selles positsioonis on Regina olnud õige inimene õigel ajal." Pärast peasekretäri ametist lahkumist asub Regina Claas tööle Euroopa Baptisti Misjoni (EBM International) konsultandina Malawis ja Lõuna-Aafrikas, kus ta teenis misjonärina enne Saksa liidu peasekretäri kohale asumist aastatel 1994−2003. Tema ülesandeks saab kohalike koguduste ja nende juhtide arengu toetamine.

President Riemenschneider avaldas Christoph Stibale tänu, et ta on valmis alustama tööd liidu kõige vastutusrikkamal ametikohal. Christoph Stiba on teeninud pastorina Hamburgis ja Kasselis. Viimased aastad on ta töötanud liidu misjoniosakonna juhina ja alates 2009. aastast juhtinud liidu direktorite nõukogu tööd.

Michael Gruber, Saksa Evangeelse Vabakiriku Liidu pressiteade, 27. veebruar, 2013.