Siim Teekel ja Timo Lige Torontos

9/2009 Elle Puusaag, Toronto Eesti Baptisti Kogudus.

Toronto Eesti Baptisti Koguduse (TEBK) 60. aastapäeva üritused toimusid tänavu uues formaadis ning kestsid tavapärase kaheksa asemel neli päeva, 20.-23. augustini. Motoks oli „Siin ma olen..." (2Ms 3:4).

Juubeli avas pastor Jüri Puusaag. Laulis koguduse segakoor. TEBK-l on traditsioon pühendada igale konverentsile üks hümn. Muusikajuht Charles Kipperi loodud juubelihümn „Tema põllul" (tekst Ella Pumber) õpiti ka samas ära. Avapalve pidas koguduse nõukogu esimees Paul Wilbiks. Tervitasid E.E.L.K. peapiiskop Andres Taul, Gaidlipkonna Põhjala Tütred vanemgaider Margot Nortmaa, Vancouveri Eesti Ühendatud Baptisti Koguduse nimel Peeter Lepik jt. Laulsid ka koguduse naistrio, Üllar Kuusk Oleviste Kogudusest ja Timo Lige Hiiumaalt.

Oleviste vanempastor Siim Teekel küsis oma tulevikku suunatud jutluses: „Kuidas edasi?" Ta soovitas kuulata Jumala häält ja nõuandeid. Selleks vajame avatud südameid ja valmisolekut tema tahte täitmiseks. Jumalateenistusele järgnes koosviibimine kohvilauas.

Neljapäeval toimus jumalateenistus Toronto eesti vanurite ühiskodus „Ehatare", kus laulis Timo Lige ja pastor Teekel ütles vaimuliku sõnumi.

Reedel oli huvilistel võimalus tutvuda Ontario Kuninglikus Muuseumis haruldase väljapanekuga – Iisraelist pärit Surnumere ürikute näitusega. Õhtul toimus Timo Lige kontsert. Timo ütles, et Jumal on tema sisse pannud ühe laulu, mis nõuab väljapääsu. Timo iga laul ja sõna jõudis otse kuulajate südamesse ja tegi oma head tööd.

Laupäeval koguneti Toronto Läti majja pidulikule õhtusöögile, kus eeskava juhatasid Marika ja Paul Wilbiks. Klaveril musitseeris Peter Kaups juunior. Sõna võtsid Ülle Teekel, Oleviste koorijuht Kersti Kuusk ja Moonika Lige. Laulsid Üllar Kuusk ning Timo ja Hanna Lige. Kõneles ka Toronto Eesti koolide kauaaegne juht Edgar Marten.

TEBK asutajaliige Asta Kaups meenutas koguduse rajamist mälestuskildude najal. Pastor Puusaag rõhutas, et TEBK on seadnud enda ülesandeks kasvatada kristlasi, mistõttu ei tehta probleemi kahe keele kasutamisest. Me töötame elavate taimedega, keda püüame istutada ja kasta. Laulis koguduse noortekoor Marika Wilbiksi juhatusel ja kõneles noortetöö koordinaator Jonathan Wilbiks.

Pühapäeva hommikusel jumalateenistusel laulis endiste lauljatega täienenud segakoor Ch. Kipperi ja Kersti Kuuse juhatusel. Inglisekeelse avapalve pidas Jonathan Wilbiks ja eestikeelse Karl Vaikla. Laulis solist Marika Wilbiks. Asta Kaups jätkas koguduse rajamise lugu. Toronto Eesti Vabakoguduse poolt tervitas Ahto Seppi. Siim Teekel rõhutas jutluses, et elav kogudus eeldab õpihimu, mis tagab jätkusuutlikkuse, aga ka üksteisest hoolimist ja armastust, samuti Jumala ülistamist ja evangeeliumi kuulutamist. Järgnes Issanda surma mälestamine.

Juubeli finaaliks oli pärastlõunane kontsert-jumalateenistus, kus laulsid ühiskoor, solist Marika Wilbiks ja noortekoor. Solist Timo Ligega ühines kogu tema pere. Pastor Teekeli sõnumist jäi kõlama mõte, et juubelipäevade järel algab taas hoolas töö.