Tunne Jumalat ja tee ta tuntuks

7/2008 Meelis Kibuspuu, EKB Liidu juhatuse liige

27.-29. juunil toimus Tamperes Soome Baptistiliidu suvefestivali "Tunne Jumalat ja tee ta tuntuks!"

Soome Baptistiliidu (umbes 800 liiget) suvefestivalil Tampere Ristinarkku põhikoolis toimunud jumalateenistusi ja kontserte külastas veidi üle 300 inimese.

Peakõnelejaks oli ameeriklane Shaun Rossi. Tema avajutlus oli inimese südame suurimast igatsusest – olla vaba. Vabaduse tunde nimel katsetavad inimesed üha meeletumaid asju – langevarjuhüpetest süvaveesukeldumiseni. Ometi ei saavutada teiste surelike eeskuju järgides iial tõelist vabadust. Ainus tee sinna käib järgides Jeesust Kristust.

Soome baptistide üheks küsimuseks oli nende liidu nimemuutus. Kui otsetõlkes tähendab praegune nimi Soome baptisti ühiskonda, siis uus oleks Soome Baptistikirik. See ettepanek leidis ka positiivset vastukaja.

Liidu juht pastor Jari Portaankorva kõne juhtmõtteks oli, et me oleme kristlastena Jumala kaitse all, nii nagu Iisraeli lapsed olid Egiptuses kaitstud, samal ajal kui kõik egiptlaste esmasündinud tapeti. Jumala kaitsev märk on meie peal ka täna, kuid meil tuleb täita Jumala tahet ja teha teda nähtavaks selles ühiskonnas.

Suvefestivali viimane teenistus oli pühendatud misjonile. Selles mainiti ka aastatetagust koostööd ja toetust meie liidule, eelkõige lasteajakirja Päikesekiir trükkimise näol. Täna on nende peamine misjonipõld maailma vaeseim riik Sierra Leone, kus inimesel on keskmiselt kasutada vähem kui 5 krooni päevas. Kas meie oskame siin turvalises Euroopa nurgas olla piisavalt tänulikud selle üle, mis Jumal on meile andnud. Mõtlesin, et meiegi kogudustel ja liidul oleks aeg rohkem mõelda nendele, kes on suures viletsuses. Ka meie väike ohver võiks sõna otseses mõttes päästa inimelusid. Üheksa korda väiksem Soome Baptistiliit on siin eeskujuks.

Äärmiselt sooja tunde tekitas suvepäevade lasteprogramm, mis kuulutas kõik lapsed tähtsaimateks külalisteks (very important person, VIP). VIP-kaelapääsmele trükiti lapse nimi ja näopilt ning sellega oli võimalik saada mitmesuguseid "erisoodustusi" nagu tasuta jäätis, näomaaling või spordimänguvahendite laenutus.

Jumal kõneles meie vastu ka läbi mitmete isiklike kohtumiste. Eriline õnnistus oli meie ööbimispaiga perenaine Anja Roponen. Esimestest hetkedest peale, mil olime oma viieliikmelise perega tema hubase kodu vallutanud, kogesime vanaemalikku armastust. Anja on 72-aastane kolme tütre ema ja 6 lapselapse vanaema, kes põleb kogu oma eluga Jumala teenimisele. Ta on leidnud oma annid, millega olla kasulik jumalariigile ja kasutab neid parimal viisil. Kolm päeva tema kodus oli meile unustamatuks jutluseks.

Nädalalõpp Tamperes kujunes suvefestivali teemakohaselt tõeliseks Jumala tundmaõppimise ja usukogemuste jagamise ajaks. Me ei olnud seal ainukesed eestlased. Lisaks meie perele (Meelis, Karita, Miikael, Magda ja Mattias) jagasime konverentsi muljeid Ruudi ja Haldi Leinuse ning nende 7-aastase lapselapse Ville Paltsiga. Lahkudes tõdesime koos soome õdede-vendadega, et vahepealsetel aastatel ehk natuke jahtunud sõprussuhteid tuleks mõlemal pool Soome lahte taas arendada.

.