Evangeelne keelelaager Saksamaal

9/2008 Nele Hendrikson, Kristi Tingas

1.-10. augustini 2008 toimus Saksamaal Düsseldorfi lähedal Gahlenis suvine inglise keele laager, kus osales kokku 32 noort vanuses 13-17. Neussi Baptistikogudus on korraldanud sarnaseid laagreid juba mitmed aastad ning paljud noored, kes kord osalenud, tulevad tagasi teine ja kolmaski kord.

Sel aastal oli tulnud sakslastele inglise keelt õpetama kümneliikmeline meeskond USA-st, valdavalt Peach Tree Cityst. Misjonäride seas oli nii noori kui vanemaid, väga erineva elukogemusega inimesi, keda kõiki ühendas soov tegeleda noortega ja tunnistada neile Jumalast. Saksamaa poolelt aitasid kaasa viis inimest eesotsas väsimatu Neussi koguduse pastori Hans-Jürgen Scherpeliga.

Nädalane laager pakkus noortele võimaluse õppida hommikuti väikestes rühmades inglise keelt, lugeda koos ingliskeelset Piiblit ja arutleda mitmetel huvitavatel teemadel: poiste-tüdrukute suhted ning abielu, evangelism, teaduse ja usu suhted jm. Iga õhtu lõppes kirju õhtuprogrammiga väikeses hubases kabelis, kus kõik said koos mängida, laulda ja saada osa ühe meeskonnaliikme tunnistusest. Ameeriklaste avatus ja teenimisvalmidus puudutas paljusid, nende elukogemus ja armastus Jumala vastu avas laste südamed. Noored said enam kuulda Jumalast ja laagri viimastel õhtutel oli palju neid, kes ka ise oma tunnistuse andsid. Iseenesestki mõistetavalt mahtusid sellesse nädalasse veel pallimängud, grilliõhtu, ühised jalutuskäigud, spontaanne veesõda ja palju muud. Ühel õhtul olid külla kutsutud laste vanemad, kes said samuti osa laagrimelust.

Lahkudes lubati kirjutada, pilte saata ning järgmisel aastal jälle tulla...

***

Eesti EKB Liidu ja Saksa Baptistiliidu vaheline partnerlussuhe on töine. Neussi Baptistikoguduses on tänaseks moodustunud rühm inimesi, kes on valmis järgmisel suvel Eestisse sõitma – et anda siinsetele noortele võimalus praktiseerida saksa keelt ja rääkida neile sellest, mida Jumal nende eludes on teinud. Pastor Hans-Jürgen Scherpel on asunud otsima võimalust õppida järgmist aastat silmas pidades ka eesti keelt. Niisiis, kui sa oled 13-18 aastat vana, oled koolis õppinud natuke saksa keelt ja sooviksid seda kusagil praktiseerida, siis oled oodatud suvel 2009 saksa keele laagrisse. Jälgi reklaami!