Graham kohtus Obamaga

5/2010 Assist Ministries

Ameerika president Barack Obama külastas pühapäeval 25. aprilli pärastlõunal reverend Billy Grahamit Montreatis, Põhja-Karoliinas. Selline ajalooline kohtumine oli esmakordne kui ametisolev president külastas nüüdseks 91-aastast evangelisti tema kodus. Grahami pressiesindaja A. Larry Ross ütles, et mehed rääkisid erinevatest teemadest, muuhulgas ka oma abikaasadest, golfist ja Chicagost, kus president oma karjääri alustas ja Graham koolis käis ning on pidanud suuri evangeelseid teenistusi.

Billy Grahami poeg Franklin ütles, et tema tõstatas ka hiljutise vastuolulise teema, kui Pentagon tühistas talle saadetud kutse tulla kõnelema nende Rahvusliku Palvepäeva teenistusele. Graham juunior ütles Obamale, et aktivistid püüavad sõjaväest eemaldada kõike vaimulikku ning president lubas asja uurida. Franklin Graham rääkis hiljuti antud teemal ja ütles: „Usuvabadus on rünnaku all. Palju aastaid on asi halvenenud, kuid viimase 10 aastaga, mil tuli sisse poliitilise korrektsuse teema, on see protsess kiirenenud."

Selle 35-minutilise külastuse ajal kinkis Billy Graham presidendile kaks Piiblit – ühe tema jaoks ja teise esimesele leedile, Michelle Obamale.

Franklin Graham ütles: „Nende vestlus oli väga südamlik ja meeldiv. Kui president valmistus lahkuma, siis ta palvetas minu isa eest ja mu isa palvetas tema ning Valge Maja administratsiooni eest."

Graham on olnud seitse aastakümmet US presidentide vaimulik nõustaja. Nii on reporterid nimetanud teda sageli „presidentide pastoriks".

 

.