Kiri Süüriast

11/2012
Helle Liht, EBF asepeasekretär

Sel aastal ootasime septembri lõpus toimunud Euroopa Baptistiföderatsiooni (EBF) aastakoosolekule teiste EBF liikmesliitude delegaatie hulgas ka Süüria baptistikoguduste esindajat. Paraku selgus viimasel hetkel, et sealse poliitilise olukorra tõttu on paljud saatkonnad, sealhulgas ka Saksamaa saatkond suletud, ning suur osa lennufirmasid on lõpetanud Süüria lennujaamade teenindamise. Aleppo Baptistikoguduse pastori Mouner Ajji plaan osaleda EBF aastakoosolekul osutus teostamatuks. Telefonivestluse, aastakoosoleku delegaatidele saadetud kirja ja mitmete e-mailide vahendusel saadud informatsioon annab siiski pildikese sealsete koguduste olukorrast. Mõned lood ja palvesoovid toon ka Teekäija lugejani.

.


Pastor Mouner kirjutab:

Nendel nädalatel, kui meie tänavatel käib võitlus ja mitmed teed on suletud, olen hakanud rõõmu tundma meie naiste osadusgruppide üle. Tavaliselt kogunesid nad palvele meie kirikus, aga praeguses olukorras ei ole see võimalik. Nüüd tulevad nad regulaarselt kokku kolmes kodus ja jätkavad ustavalt palvekoosolekuid. Palvetöö kaudu on mitmed naabrid nende kodude ümber liitunud meie kogudusega.
Sajad kristlaste perekonnad Homsi linnas on kaotanud oma kodud. Osad on hävitatud, osad tühjaks varastatud, osad sõjaväelaste poolt kasutusele võetud. Enamus kristlike koguduste hooneid on hävitatud. Lootusetus kipub maad võtma.

23 aleppo bc childrenMeie koguduseliikmete suur mure on töökohtade kaotus. Veoautojuht Jean'i töö lõppes kaks kuud tagasi, sest bensiini hinnad on väga palju kallinenud ja maanteed ei ole kauba vedamiseks turvalised. Keemik Wisam kaotas töö, sest tehas lõpetas tootmise ja pani uksed kinni. Ibrahim pidi oma poe sulgema, sest seda ei ole võimalik vajaliku kaubaga varustada. Juwan töötas autoregistrikeskuses, aga viis kuud tagasi lasti autoregistrikeskuse hoone opositsiooni poolt õhku ja seega polnud tal ka enam töökohta. Veidi aja pärast leidis ta tööd trükikojas, aga kaks kuud hiljem sulges seegi uksed.
Kõiki meie väikese koguduse liikmete lugusid ei jõuagi kirja panna. Kristlastena ei ole me tagakiusu ohvrid, aga sõjaolukorras muutub igapäevaelu järjest raskemaks, sest hinnad tõusevad pidevalt ja paljud ärid on lõpetanud töö. Usk Jumalasse ja teie eestpalved on meie tugevus, mis aitavad meil püsima jääda ja olla tunnistuseks Jumala armastusest.

Aleppo Baptistikoguduse pastor Mouner Ajji
Vaata pilte pastor Mouner Ajji blogist: www.pastor-aji.jimdo.com

EBFi liikmesliidud ja misjonipartnerid püüavad toetada Süüria baptistikogudusi ja nende kogukondi. Kevadel korjati ühiselt umbes 90.000 eurot sõjas kannatanud perede toetuseks, aga konflikti jätkudes on vajadus kasvanud palju suuremaks. Tööd sõjas kannatanutega koordineerib EBFi juhatuse liige liibanonlane Nabil Costa ja tema juhitav Liibanoni Hariduse ja Sotsiaalse Arengu Selts (Lebanese Society for Education and Social Development). Oma toetuse väljenduseks võttis EBFi üldkooslek vastu ka resolutsioon olukorra kohta Süürias, mis kutsub üles jätkuvalt palvetama sealsete kristlaste eest ja kogu ühiskonna eest ning toetama sõjalises konfliktis kannatanuid.

Euroopa Baptistiföderatsiooni üldkoosolekul vastu võetud resolutsioon olukorra kohta Süürias
Elstal, Saksamaa, 26.-29. september 2012

Euroopa Baptistiföderatsiooni üldkoosolek:

väljendab lootust Süüria ja selle rahva jaoks Psalmi 46:2 sõnadega: „Jumal on meie varjupaik ja tugevus, meie abimees kitsikuses ja kergesti leitav";
kinnitab solidaarsust kõigi kannatavate inimestega Süürias ja palvetab vägivalla lõppemise ja lepituse muutva väe eest;
väljendab kurbust kaotatud elude, hirmu ja ja valu pärast, mida peavad kannatama igas vanuses inimesed erinevatest rahvustest ja religioonidest;
palvetab, et kõik kristlased Süürias kogeksid püsivat rahu, demokraatiat ja austust inimõiguste vastu;
julgustab Süüria kristlasi toetuma Jeesusele Kristusele, kes teel Damaskusesse ilmutas ennast apostel Paulusele;
kutsub üles Euroopa Baptistiföderatsiooni ja selle liikmesliite osalema algatustes, mis toetavad rahu ja lepituse otsimist Süürias.