Naiste kevadpäev „Rõõmuallikad”

04/2013 Meeli Pajula; Fotod Inga Nõlvak

14 haapsalu 1 0978Sellekevadine naistepäev „Rõõmuallikad" 13. aprillil Haapsalus algas kohalike karjaste tervitusega. Praost Tiit Salumäe tõi esile ülestõusmispäeva hommiku, kus haualt tulnud naisi peeti tühja jutu rääkijateks; kuid täna on naised koguduste juhatuses ja vastutavatel positsioonidel. Tunnistada ülestõusnud Kristusest on kõigi aegade suurim ülesanne – tehke seda rõõmuga, nii et maailm saaks soojaks ja kauniks! Pastor Eenok Palm soovis õnnistatud rõõmuallikate otsimist ja teadmist, et Kõigeväelisele Jumalale pole ükski asi võimatu ja tal on vägi meid hoida.

Annely Veevo rääkis, kuidas Jumala lubadustel seistes hoiab rõõm naeratust näol ja positiivset eluhoiakut. Issanda kiitmine pöörab mõtted enda pealt Jumalale, raputab olukordi, avab vanglate uksed ning vabastab vaenlase ahelad meilt ja ümbritsevatelt inimestelt. Rõõm toob võidu, varustab eluks vajalikuga. Rõõmu tuleb arendada.14 haapsalu 2 1049Helina-Diana Helmdorf keskendus Jumala tingimusteta armastusele, mille läbi me oleme väärtuslikud. Jumal pole treener, kes arvustab meie saavutusi. Alateadlik hirm hoiab meid end avamast, me kipume end Jumala eest peitma. Maskitagune elu on ilus, aga tunnustus kuulub maskile. Hingamine saabub, kui me usaldame Jumalat ja aktsepteerime oma tegelikku mina. Kuivõrd subjektiivsed tunded pole kunagi Jumala armastuse tõendusfaktorid, tuleb meil joonduda tema sõna järgi.

Pärast kosutavat lõunat hargneti Haapsalu kogudustesse seminaridele. Iga osaleja sai valida endale südamelähedase teema.
Koos Pilvi Preisfreundiga otsiti vastuseid küsimustele, miks me üldse Jumalat teenime? Mis võib röövida innukuse ja kuidas säilitada teenimisrõõmu?

Kadri Abneri seminaris lahati küsimusi: Miks ma olen üksi? Kas Jumal ei näe? Teema oli mõeldud neile, kes on tundnud end üksikuna, olgu põhjus lähedase kaotus, jahtunud suhe kaaslasega või laste pesast välja lendamine.

Kairi Tõkke „Lapsed! Lapsed? Lapsed" pakkus salaretsepti, mis teeb põngerjatega pere elu mõnusaks ja kuidas anda järeltulijatele kaasa parim pagas eelseisvaks eluks, ise seejuures ellu jäädes!
Katri Tammsaare grupis arutleti, kuidas mõista paremini Jumala iseloomu ja kujuneda inimeseks, kes igapäevatoimetuste keskel suudab alles hoida rõõmu, rahu ja elujulguse.
Talvi Helde tänas Jumalat õnnestunud päeva eest: „Meie kavandasime oma plaanid, kuid Jumala teed olid suuremad ja sügavamad. Ilmselt maitseme ka selle päeva tõelisi vilju kunagi hiljem."
Korraldajad tänavad eriliselt Art Linki, Prine Partnerit, Haapsalu Baptistikogudust ja EELK Haapsalu Püha Johannese kogudust, Samaaria ja Tabiita Misjonit ning Haapsalu kultuurimaja catering'i, samuti naistöö juhtkonda, kõiki osalejaid ja esinejaid ning üle kõige Jumalat!
Päeva ettekandeid saab veebis järelkuulata http://www.ekklesia.ee/uudised/naisteuudised
2. novembril ootame naisi Kohilasse. Liidu naistöö kulude katteks saab teha jätkuvalt annetusi: Eesti EKB Koguduste Liit • Swedbank 1120064572 • selgitusse: naistöö.

15 haapsalu 6 1323