05/2014
Annely Veevo, Palade Priikogudus
Naiste kevadpäev tõi 12. aprillil Tartu Kolgata kogudusse üle 180 naise 32 kogudusest. Video vahendusel soovis õnnistatud konverentsi Euroopa Baptistide Naistöö juht Aniko Ujvari Ungarist.
Meego Remmeli ettekande teemaks oli „Naine, mida sa otsid?" Jeesus pakub naistele tähenduslikke suhteid. Näiteks Samaaria naine otsis suhet, mis võtaks ära häbi ja annaks väärikuse; abielurikkuja naine otsis armu, mis päästaks ta hukkamõistust ja kingiks andestuse; Marta ja Maarja otsisid hoolimist, mis annaks tähenduse ja osaduskogemuse; Jeesuse ema Maarja otsis Kaana pulmas Jeesuselt empaatiat jne. Meego ütles, et me ei otsi midagi, vaid me otsime Kedagi. Kedagi, kes elab üle surma, kes jääb.
Kevadpäeva üldjuht Helina-Diana Helmdorf rääkis pulma ettevalmistusajast, milles praegu viibime. Kogudus peab peigmehe tulekuks valmistuma aktiivselt, et pulmapäeval kanda valgeid riideid ning olla varustatud, kirgas ja laitmatu pruut. Selleks peame ennast Kristusele alludes pühitsema ja puhastama (Ef 5:26–27). Praegu on aeg pruudil täita oma aidad ja varuda endale pulmariided.
Ameerikas elavad eesti naised Birgit Delaidatti ja Külvi Maisov edastasid video vahendusel tunnistused. Birgit sai kristlaseks nõukogude aja lõpul Eestis ja pani südamele, et kui meie põhimõtted on pärit Piiblist, toimivad riik, äri, pere ja kõik, mida me teeme. Külvi andis isikliku tunnistuse selle kohta, kuidas abielusse satuvad kaks erineva taustaga inimest, kes peavad õppima teineteist tundma. Ta tõi näite, kus ta reageeris valuliselt televiisoris nähtud vägivallastseenile, kuna tema elus oli sarnane kogemus, aga mees ei mõistnud tema reaktsiooni. Alles pärast avatud jutuajamist mõistsid mõlemad teineteise seisukohti ja see andis neile rahu.
Pärastlõunal toimusid seminarid. Talvi Helde rääkis uuest identiteedist, mida ta defineeris kui omaduste hulka, mis teeb inimese unikaalseks. Ta rääkis, et me oleme sündinud erineva stardikapitaliga, mille juured ulatuvad aega, kui olime alles emaihus. Identiteedi juures mängivad olulist rolli lapsepõlv, elus kogetu, väljakujunenud minapilt. Kui viimane on paigast ära, võime haiget saada või on raske leida elus oma kohta. Jumalaga kohtumine annab meile aga uue identiteedi ja elukvaliteedi (Jr 29:11).
Katri Tammsaar arutles kuulajatega, miks me siin oleme. Ühel hetkel küsime endalt, mis on minu elu mõte ja eesmärk, mis on minu ülesanne siin elus? Ta rääkis, et me peaksime uurima välja, mille jaoks on Looja meid loonud. Jumal on teinud kõik, et me võiksime tema igavese plaaniga kaasa minna: ta on meid päästnud patust Jeesuse kaudu, ta armastab, varustab ja vormib meid tema poolt planeeritud heade tegude tegemiseks. Meie osa on õppida teda mõistma ja kuulama ning olema tema küljes nagu puuoksad, millest läbivoolav mahl kasvatab häid vilju ja täidab Jumala eesmärke.
Annely Veevo julgustas naisi varustama end Jumala väega. Apostlid pidid ootama Püha Vaimu saabumist, mille peale nad hakkasid rääkima võõraid keeli, said meelevalla ja julgesid minna välja evangeelsele tööle. Püha Vaimu väe suurus või selle puudumine on enamasti kinni meis endis: see sõltub meie usaldusest Jumala vastu ja lähedusest temaga. Mida rohkem võtame aega Jumala sõna lugemiseks ja palvetamiseks, seda rohkem vägi meie elus avaldub.
Kevadpäeva lõpul kutsus Karin Raja osalejaid eestpalvele. Teenis naistöö juhtkond. Muusikat tegid Kolgata koguduse naisansambel ja noorte ülistusbänd, kaetud oli kaunis kohvilaud.
Kevadpäeva toetasid MTÜ Sõbralt Sõbrale ja vabatahtlikud annetajad. Kuna Jumal õnnistas naistööd heldelt, saime omakorda toetada Sambia puudustkannatavaid lapsi ja pastoreid.
Päeva audiofailid on kuulamiseks saadaval naistöö kodulehel: http://www.ekklesia.ee/toeoeharud/naistetoeoe/naistetoo-salvestused