05/2013
Margus Kask, rektor
Igal aastal osalevad Kõrgema Usuteadusliku Seminari täiendkoolitustel kümned Liidu koguduste töötegijaid (pastorid, pühapäevakooliõpetajad, juhatuste liikmed, noortejuhid jne). Tänaseks on Seminari töö algusest peale välja antud üle 1240 tunnistuse. See arv peegeldab üsna kenasti meie koguduste töötegijate soovi − täiendada oma teadmisi ja oskusi. Täiendkoolitused Seminaris on sisukad, seda räägib fakt, et paljud osalevad neil korduvalt. Millisest oled sina, hea lugeja, osa võtnud?
KUS täiendkoolitustel osalemine on muutnud paljude õppijate elusid.
Täiendkoolitustel osalemine on paljudel juhtudel muutnud osalejate elusid. On teada näiteks mitmed lood, kuidas koolitusel osaleja on leidnud oma õige kutsumuse, kuidas õpitu on aidanud paremini Jumala riiki teenida. Koolitustel on tekkinud ka uued julgustavad suhted teiste koguduste kristlastega. See kõik ehitab jumalariiklikku osadust.
Käesoleva aasta aprilli lõpus toimunud koolitusel Haapsalus õppisid töötegijad sügavamalt tundma Jeesuse mäejutlust. Mäejutluses esitas Jeesus oma õpetuse programmi ning selle tundmine võimaldab mõista kogu Jeesuse õpetust. „Jäin sisuga väga rahule," ütles Kuressaare Siioni koguduse pastor ja Seminari vilistlane Margus Mäemets. „Hea on olla oma töötegijatega koos koolitusel, väärtustades ühist õppimist. Iga teadmine rikastab ja küllap aja jooksul selgub, kuidas õpitut kõige paremini praktikas rakendada," lisas ta. Mäejutlusest rääkis professor Peeter Roosimaa.
Koolitusel keskenduti ka praktilistele küsimustele, seoses koguduse juhtimisega – mis on koguduse juhtorganite rollid, kuidas protokollida juhatuse ja üldkogu koosolekuid, kuidas käidelda dokumente, millised on koguduse ja Liidu formaalsed suhted jne. Koguduse töö ei puuduta ainult n-ö vaimulikku sfääri, seepärast on vaja teadmisi ja oskusi, kuidas tulla toime mitmesuguse asjaajamisega. Koguduse töö kõigis valdkondades tuleb anda oma parim. Nendel teemadel rääkis Seminari rektor Margus Kask.
Samuti leidis käesoleval õppeaastal aset pühapäevakooli õpetajate kursus „Pusle". Selle korraldasid Liidu Noorsootöö Keskus, Eesti Lastemisjon ja Kõrgem Usuteaduslik Seminar. Kuna „Puslest" oli juttu aprillikuu Teekäijas, siis nimetan vaid seda, et rõõmsate ja teotahteliste osavõtjate tagasiside põhjal pidasid korraldajad koolitust kordaläinuks.
Mis saab edasi? 2013. aasta sügisel avame piiblikooli, mille eesmärgiks on innustada kristlasi evangeeliumi kuulutamisel. Väga olulisel kohal on selles Piibli tundmine. Kui lugeja pole seni ühelgi koolitusel osalenud, siis vast on piiblikool hea võimalus koos teiste usukaaslastega Jumala sõna tundma õppida. Kool algab oktoobris ja kestab juunini ning toimub ühel nädalavahetusel kuus, reede õhtust laupäeva pärastlõunani. Sellest on oodatud osa võtma kõik, kes tunnevad vajadust kasvada Jumala sõna tundmises, et paremini oma eluga kuulutada head ja elumuutvat sõnumit Jeesusest. Juunikuu Teekäija annab kooli kohta juba täpsemat informatsiooni.
Eesti kristlik koolitusturg on suhteliselt tihe. Täiendusvõimalusi pakutakse peaaegu igale maitsele ja vajadusele. Siiski näen, et ka Seminari koolitustel on kindel koht ja sihtrühm. Kuna Seminari missiooniks on koolitada koguduste töötegijaid, siis keskendume jätkuvalt sellele, mis on nende vajadused. Nii planeerime ka eelolevasse sügisesse selliseid koolitusi, millest on reaalne abi töö tegemisel koguduses. Viimaste aastate edukaks praktikaks on osutunud viia koolitus läbi mõnes konkreetses koguduses, kuhu kogunevad ümberkaudsed töötegijad. Oleme käinud näiteks Viimsis, Kärdlas, Kuressaares, Haapsalus, Pärnus. Miks mitte viia koolitus läbi ka lugeja koguduses? Selleks tasub konkreetse sooviga võtta ühendust allakirjutanuga.
„Paluge lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!" (Mt 9:38).