Märts 2021
Einike Pilli, KUSi rektor
Ragne Kivimets, Mission Estonia Worship misjonär
Meile kui kristlastele on tuttav Jeesuse Misjonikäsk „Minge tehke jüngriteks kõik rahvad...“, aga kui paljud teavad, mida me jüngrite tegemise all päriselt mõtleme?
Seminari nõukogus uurisime teemat lähemalt ja kuulasime üksteise arvamust. Mõne jaoks tähendas jüngerlus evangeeliumi jagamist ja teistele kristlaseks-saanute ja noorte juhtide mentorlust. Arvamusi oli rohkemgi. Mitmete arutelude ja lugemise käigus sõnastas seminari nõukogu (kuhu kuulub nii Liidu juhte kui Seminari õppejõude ja üliõpilasi) lõpuks definitsiooni: Jüngerlus on õppiv eluviis Jeesuse järgijana ja teistesse inimestesse teadlik ja terviklik panustamine eesmärgiga saada ja kasvada Jeesuse järgijana igas eluvaldkonnas.
Mitmed kogudused tegid lausa jutluste seeriaid jüngerluse teemal.
Huvi jüngerluse vastu ei olnud ainult seminaris. Aastal 2020 käsitleti jüngerluse teemat mitmel pool. PP Festivali põhiteema arutles just sellel teemal. 3D koguduse korraldatud suurel Võimaluste Festivalilgi oli see teema kavas. Mitmed kogudused tegid lausa jutluste seeriaid jüngerluse teemal. Ja Kõrgem Usuteaduslik Seminar ise viis pandeemia tulles läbi „Jüngerliku juhi kiirkursuse“ veebis, mille vastu oli suur huvi.
Sellest huvist innustust saades panime kokku uue veebikursuse „Kahesuunaline jüngerlus“, mille eesmärgiks on, et osalejad kasvavad igapäevaselt ja pühendunult Jeesuse järgijatena ning panustavad teadlikult sellesse, et uued inimesed saavad ja jäävad Jeesuse jüngriteks, kes teevad omakorda sama järgmistele jüngrite põlvkondadele. Kohe-kohe on peamiselt videotest ja aruteluküsimustest koosnev e-kursus valmis!
Mõned korduma kippuvad küsimused vastame kohe teie eest ära:
1. Millal saab alustada? ‒ 21. märtsist 2021 on kursus kodulehe kaudu kättesaadav.
2. Kas see on algajatele või edasijõudnutele? ‒ Kõigile! Sest jüngriks-olemine on elukestev ülesanne ja me kõik võime selles paremaks saada!
3. Kas see on üksi või grupis läbimiseks? ‒ Soovitame kursust läbida 3–7-liikmelistes gruppides, aga sama hästi võib seda teha ka koguduse piiblitunnina. Hea on, kui juht on kristlasena kogenum ja omab eelnevat vestluse juhtimise kogemust.
4. Kui palju kursuse läbimiseks aega läheb? ‒ Kursus on mõeldud kuue umbes 2-tunnise kohtumisena. Aga vabalt võib sessioone kuue asemel 12-ks jagada ja 1-tunnistena teha. Valik on teie! Kursus on üles ehitatud ettesalvestatud õppevideotega, mida koos vaadata ja mille põhjal arutada.
5. Mis kursus maksab? ‒ Seminari kuldtoetajatele kogudustele (500 eurot või rohkem aastas) on kursus tasuta. Teised saavad kursust läbida väikese tasu eest (rohkem infot seminari kodulehelt: kus.kogudused.ee).
Mis teemadest kursus koosneb?
◦ Missugune oli jüngerlus algristikoguduses ja meie eelkäijate, anabaptistide liikumises?
◦ Kes üldse on jünger?
◦ Millised on jüngerluse arenguetapid?
◦ Mis on Jumala lugu läbi Piibli suure loo? Mis on meie lugu selles?
◦ Kes on Jeesus ja mida tähendab tema eeskuju järgimine täna?
◦ Mis on jüngrite peamised vaimulikud praktikad?
◦ Milliste hingehoidlike probleemidega võime jüngerluses kokku puutuda?
◦ Kuidas luua jüngerlikke keskkondi ja praktikaid?
◦ Kellesse peaks panustama, et jüngerluskultuur edasi leviks?