Oktoober 2020
Einike Pilli, KUSi rektor
Fotod: Kadi Tingas
Futuurumi osalejate viimane kodutöö oli seotud koguduse organisatsioonikultuuri analüüsi ja ühe parendava muutuse elluviimisega. Milliseid muudatusi noored ellu viisid?
Järgnevalt toon mõned näited tehtud muudatustest. Oli neid, kes aitasid oma kogudusekaaslastel ühiseid laule paremini laulma õppida. Ave Saarva Viljandi Baptistikogudusest kirjutas: „Ülistuslaule valisime ühislaulmisele nii, et võtsime ühe laulu pruunist laulikust, ühe laulu, mis on natuke kogudusele tuttav, ja ühe laulu, mis on pigem uuem. Algul laulsime laulu läbi ja siis hakkasime õpetama. Laulsime aeglases tempos, et saada meloodiast aru, ja kui läks juba sujuvamalt, siis hakkasime ka laulu tempot natuke kiiremaks tõstma.”
3D kogukonnas otsiti muutusi palvekultuuris. Põhjust, miks muutust vaja on, kirjeldas Elerin Tammel järgmiselt: „Kui mõtlen oma koguduse kultuuri peale, siis märkan tihti kogukondades, et palveajad on üles ehitatud palvesoovide esitamisele ja siis nende eest palvetamisele. Selles pole midagi valet ja halba, aga vahel võime nii unustada, et Jumal ei võlgne meile midagi ja pole meie soovide täitja, vaid kõikvõimas Kuningas, maailma Looja.” Muudatus, mis ellu viidi, oli „proovida palves kõigepealt kuulata umbes viis minutit vaikuses, mida Jumal tahab öelda ja mida ta südamele paneb, palvesoove jagamata. Seejärel öelda palves välja kõik, mis südamele on tulnud. Selliselt palvetades on võimalus eriliselt praktiseerida näiteks prohvetlikku kõnelemist ja ka oma usku proovile panna.”