Otsing

4/2010 Märt Saar, Noorteühendus Koma

Viimsis on uus kool. See on saanud betooni ja klaasi auhinna. Ja kool ei anna lihtsalt gümnaasiumiharidust, vaid avab uksed ka aktiivsetele kristlastele. Veebruarikuu lõpul koolitati just samas ehitises ühtekokku 120 noort juhti.

Noorteühendus Koma eestvedamisel toimus 3-päevane konverents "Põlev Pirn". See on toimunud juba kolmandat aastat järjest ning ühtekokku tullakse pea kõigist kristlikest konfessioonidest, kus noortetööd on olemas.

"Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad, ristides neid Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimesse ja õpetades neid pidama kõike, mida mina olen teil käskinud!" Nõnda ütles Kristus oma järgijatele Galilea mäel, aga ka Viimsi koolis.

.

Koma igatsuseks on olla Jumala liikumine, mis tõesti mõjutaks eesti ühiskonda ning muudaks inimelusid. Üheks peamiseks väljakutseks konverentsil oli: kahekordistada noortetöödes olevaid vilju (evangelismis, jüngrite kasvatamises ja juhtide treeningus).

Läbiv sõnum läbi kõigi kuulutajate oli: meil on vaja paljuneda.

Kui vaadata näiteks eelmisel aastal toimunud Lootuse festivali, siis evangeelsed viljad on mitmekordistunud (600 täiskasvanut otsustas Kristuse kasuks). Samuti on viimastel aastatel näiteks Jõgeva, Rakvere, Kohila või Oleviste kogudustes toimunud jüngerluses mitmekordne kasv.

Sest Kristusesse jäämine toob esile vilju. Ja need on viljad, mis jäävad.

Põhisessioonidel kõnelesid Koma juhataja Märt Saar, V:NL liikumise juht Mihkel Madalvee, Kohila koguduse noortejuht Joel Võsu, Saku noortemeeskonna juht Kristiina Kaljuste, koguduserajajate eestvedaja Peep Saar ja Ida-Euroopas tegutseva Josiah Venture liikumise president Dave Patty.

Seminare viisid läbi "Põleva Pirni" projektijuht Kuldar Kaljuste, Innar Kruglov, Craig Hamer, Peep Saar ja Dave Patty. Teemadest puudutati nii evangelismivõimaluste märkamist, igahommikust sõnas ja palves olemist, noortetööde organiseerimist, koguduste rajamist kui ka üks-ühele vestluseid.

"Olin alguses hästi skeptiline, kui kuulsin, et teemaks on paljunemine," tunnistas Ester Kehra kogudusest. "Arvasin, et alles siis kui ma olen hästi püha, võin ma inimesi aidata."

Kuid sel nädalavahetusel Jumal puudutas ja kinnitas. Laupäevasel õhtul mindi koguni küsitluslehtedega Viimsi tänavatele, et teha intervjuusid ja selle abil seletada põhja-eestlastele evangeeliumi.

"Me kõik oleme kutsutud minema välja, ristima ja õpetama," tunnistas Kehra noortejuht Annely meeskonnas toimunud muutust.

Aasta noortejuhi tiitli said sel aastal Kristiina Kaljuste, kes juhib Hageri luterikogudusest väljaläkitatud "Esiku" meeskonda. Samuti sai aasta noortejuhi auhinna Kohila koguduse noortejuht Joel Võsu, kelle noortetöö on paari aastaga mitmekordselt kasvanud.

"Põleva Pirni"-laadseid varustavaid konverentse on Eestis kindlasti vaja. Oleme jätkuvalt üks maailma kõige sekulaarsem riik, kus on terve põlvkond noori ootamas sõnumit Kristusest.

Suur väljakutse on Eestis teha misjonitööd seepärast, et kirikutes puuduvad keskmised põlvkonnad, kes võiksid olla noortele vaimulikeks vanemateks. Kui kristlikes maades on keskmine noortetöö eestveetud just täisealiste vanemate poolt (ja viljakaimaks noortejuhtideks peetakse 40-aastaseid abielupaare), siis Eestis on kesmine noor juht 18-aastane koolinoor.

Samas, just noorena saavad inimesed kristlaseks. On uuritud, et 90% inimestest on usuliselt pöördunud enne 21-aastaseks saamist. Samuti tuleb noori juhte treenida just enne 30ndaid. Siis kui maailmavaade on veel kujunemas, perekonnanumbrid väikesed ja võlakoormused võtmata.

Noorteühendus Koma on töötanud ühtekokku 200 noore juhiga juba veidi rohkem kui 2 aastat. Näeme, et Jumal on meid jätkuvalt kutsunud olema osa tema missioonist ja teiste koolituste seas ka "Põlev Pirn" toimub aastal 2011.

 

2_dsc_0545: Üks suur rõõm ja hõiskamine on see, kui saame järgneda Kristusele.

2_dsc_0623: Peateemaks selle-aastasel "Põleval Pirnil" oli paljunemine jüngritetegemises.

2_dsc_0720: Metodistinoored Kuressaarest ja Võrust jagamas elusid.

Uudised

2022-5-august

31 August 2022
2022-5-august

SISUKORD Tuhanded noored ütlesid jah misjonile Katre KotiesenSõbralt Sõbrale kutsub vabatahtlikuks Miikael Johan Tamm Mis lood need on, mida te omavahel veeretate? Ermo Jürma Herman Mäemets – õpetaja ja karjane Margus...

Tuhanded noored ütlesid jah misjonile

31 August 2022
Tuhanded noored ütlesid jah misjonile

August 2022 Katre Kotiesen, Rakvere Karmeli kogudus 25. juunil toimus Oslos Telenor Arenal võimas kristlik noortekonverents „The Send“, kus osales ligikaudu 10 000 inimest üle maailma. Kolmandat korda (2019 USA-s 58...

Sõbralt Sõbrale kutsub vabatahtlikuks

31 August 2022
Sõbralt Sõbrale kutsub vabatahtlikuks

August 2022 Miikael Johan Tamm, projektijuht ja turundusassistent Kutsume kõiki huvilisi Sõbralt Sõbrale kauplustesse vabatahtlikeks! Sõbralt Sõbrale vabatahtlikud muudavad maailma oma väikeste ja suurte heategudega, pannes hoolimise ringlema. Veelgi olulisem –...

Mis lood need on, mida te omavahel veeretate?

31 August 2022
Mis lood need on, mida te omavahel veeretate?

August 2022 Ermo Jürma, Teekäija toimetaja „Kas me jõuame varsti kohale?“ Väikelaste vanemad tunnevad seda lauset ja kui nad seda kuulevad, on teada, et nüüd läheb edasisõit raskemaks. Õnnelik on see,...

Herman Mäemets – õpetaja ja karjane

31 August 2022
Herman Mäemets – õpetaja ja karjane

August 2022 Margus Mäemets, Kuressaare Siioni koguduse pastor Herman Mäemets (88) on Ridala juurtega mees. Õppinud küll õpetajaks, aga teeninud terve elu pastorina. Õpetaja oskused ja pastori selge kutse on selles...

Läkitatud lahti laskma tulevikku

31 August 2022
Läkitatud lahti laskma tulevikku

August 2022 Erki Tamm, EKB Liidu presidendi jutlus Olevistes koguduste festivalil 2022 Nõnda nagu Isa on läkitanud minu, nõnda saadan ka mina teid (Jh 20:21).Minu isapoolne vanaisa Richard Tamm oli Oleviste...

Prohvet Hesekiel: vahimehe kohustus

31 August 2022
Prohvet Hesekiel: vahimehe kohustus

August 2022 Sander Tulk, Tartu Kolgata kogudus Hesekieli raamat on ilmselt üks raskemaid lugemisi Vanas Testamendis. Kõige enam seostatakse Hesekieliga raamatu alguse suurejoonelist nägemust, lugu surnuluudest raamatu lõpupool ja üleskutset olla...

Tagantjärele mõtteid festivalist

31 August 2022

August 2022Toivo Pilli, Tartu Salemi koguduse pastor EKB koguduste festival „Kohal kogukonna heaks“ (Tallinnas 10.–12. juunil) toimus uudses formaadis. Erinevate põlvkondade kohalolek ja panus, sisukad jumalateenistused ja töötoad, kaasahaarav muusika...

EKB Liidu koguduste festival 2022

31 August 2022
EKB Liidu koguduste festival 2022

August 2022Ermo Jürma, Teekäija toimetaja EKB Liidu koguduste 1994. aastal taas alanud suvekonverentsid jäid kahel koroona-aastal vahele, osa harjuski ekraanidega. Tänavu saabus 10.–12. juunil toimunud festivalile „Kohal kogukonna heaks“ Tallinna...

Timo Lige „Väike missa“

31 August 2022
Timo Lige „Väike missa“

August 2022 Juhan Palm-Peipman, muusik Kolmainupüha esiettekanne Oleviste kirikus.Eesti üks viljakamaid ülistusmuusika loojaid on hakkama saanud ühe erilise ülesandega. Ta on kirjutanud teose nimega „Väike missa“, mis paljude inimeste jaoks ei...

Linke