Otsing

02/2013 23 kristuspaevalAnton Tuul, HR juhatuse liige

Palvekliinik on kõigile avatud koht, kus koolitatud rühmaliikmed palvetavad vastavalt Jeesuse korraldusele inimeste eest, kel on füüsilised või psüühilised haigused ning kes vajavad vaimset kinnitust. Tullakse ka argimuredega.
Töö Eestis algas 2011. a lõpust ning on tänaseks laienenud Tallinnast ka Tartusse. Asutatud on Healing Rooms (HR) Estonia MTÜ.

HR-koolitused
HR-koolituste eesmärgiks on julgustada ja varustada osalejaid praktiliseks teenimiseks nii kohalikes kogudustes kui palvekliinikutes. Räägitakse teemadel, nagu „Tervendav Jumala sõna", „Tervenemise takistused", „Miks kõik ei tervene?", „Püha Vaimu ligiolu palvetöös", „Kristlase autoriteet Kristuses" jpm.

Kuhu oleme esimese tegevusaastaga jõudnud?
Teeme koostööd mitme konfessiooni kogudustega. Tallinna palvekliinikute rühmad teenivad iganädalaselt ka venekeelset elanikkonda.
2012. a suvel oli meil mitu võimalust inimesi teenida. 9. juunil toimus Mustamäe Kristlikus Vabakoguduses kaks koosolekut teemal „Tehke terveks haiged". Paljud kogesid Jumala tervendavat puudutust. Eriliselt jäi meelde noor naine, kes päeva lõpul vabanes deemonlikust sidumisest. „Heartbeat Tallinn" nädalal tutvustasime Kristuspäeva messil HR tööd ja palvetasime inimeste eest. „Valguse ööl" palvetasime Dominiiklaste kloostris peamiselt välismaalaste eest. Ühel prantslannal kadus tugev peavalu ja veidi hiljem hakkas ta võõrastes keeltes imeilusti laulma.23 tehke terveks

EKB Liidu suvefestivalil palvetasime Rakvere keskväljakul asuva teatri ruumides. Oli julgustav näha, kuidas Jumal tervendas mitmeid. Ühel naisel oli öösel tekkinud äge seljavalu, elumured olid röövinud ka rõõmu ja rahu. Peale eestpalvet oli seljavalu kadunud ning rõõm ja rahu taas südames. Teisel naisel kadusid valud jalast. Kaks inimest kogesid nende sõnul „taevaseid tuleleeke" oma sees. Tänu olgu Jumalale tema töö eest!
Sügisel korraldasime HR infopäevi Saaremaal ja Pärnus. Detsembris õnnistasime sisse kaks palvekliinikut, ühe Tartus ja teise Tallinnas.

Kümme inimest on teinud oma usuotsuse palvekliinikute esimese tegevusaasta jooksul. Mõned värvikamad tunnistused on kirjas meie veebilehel. Olen Jumalale ja igale tiimiliikmele südamest tänulik kolme palvekliiniku ja paljude muudetud elude eest esimesel tööaastal!

 

Healing Rooms Eesti palvetöö visioon
• HR palvekliinik on kanal Jumala tervendava väe voolamisele üle abivajajate;
• Soovime aidata inimestel leida Jeesus, kui oma päästja, vabastaja ja tervendaja;
• Tahame näha Jumala tegusid Eestis nii, et kogu au saaks temale ning et uskujad ei järgi imesid ja tunnustähti, vaid imeteod ja tunnustähed järgivad uskujaid.

 

Miks on Healing Rooms palvetöö oluline kogudusele?
Meie pürgimus on, et HR palvetöö saaks eri paigus rajatud koostöös kohalike kogudustega.
Healing Rooms:
• koolitab ja varustab koguduseliikmeid ning selliselt ei kasuta koguduse omi ressursse;
• tugevdab kogudusi, julgustades ja õpetades nende liikmeid teenima ka oma koguduse palvetöös;
• on tööharu, mille kaudu saavad usule tulnud inimesed leida oma koha koguduses.

 

Healing Rooms palvetöö põhiväärtused
Visioon Jumala kuningriigist. Meie töös on oluline väärtus piibellik visioon Jumala kuningriigist, kus Kristus on kõigeülene valitseja (1Kr 1:12j). Oleme rõõmsad kõigi kristlike koguduste ja organisatsioonide heast käekäigust ja arengust erinevatel tööaladel (Mk 16:15–18).

Erinevate koguduste vaheline koostöö. Healing Rooms annab oma panuse kogudustevahelise koostöö ehitamiseks. Palvekliinikud on koht palvele ja koostööle, mitte teoloogilistele vaidlustele, mis on ajaloos kristlaste üksmeelt rikkunud ja Jumala riigi tööd takistanud. HR palvegruppide liikmed mõistavad isiklikku vastutust üksmeele ehitajate ja hoidjatena. Üksmeel seisneb koostöö tegemises armastuses.

Konfidentsiaalsus. Igal teenimistöös osalejal on vaikimiskohustus (nagu koguduse töötegijatel hingehoidlike vestluste puhul). Nii on palvekliinik turvaline koht, et tulla oma muredega Jumala ja palvegrupi liikmete ette.

Kohaliku koguduse tähendus. Palvekliinikus eeldame iga liikme osalemist kohalikus koguduses. Sellest räägime ka palvegrupi liikmeks vastuvõtmise vestlusel. Palvekliinik ei asenda kogudust.

Piibellikkus. HR palvetöö eesmärk on olla usaldatav, kogudustevahelise koostöö vorm. Selle töö piibellikkust jälgib erinevatest pastoritest koosnev Healing Rooms Estonia MTÜ juhatus. Me julgustame kristlasi elama Jumala Sõna alusel ja palvetama koostöös teiste jumalalastega abivajajate tervenemise pärast.

 

22 tartu koolituselMeilt on küsitud

Miks võõrapärane nimi Healing Rooms? Kuna kuulume Eestis loodud MTÜ-na rahvusvahelisse assotsiatsiooni (IAHR), siis jätsime ametlikku nimesse ka vastava sõnapaari. Kohalikust tööst rääkides kasutame suupärasemat sõna „palvekliinik".
Miks just „palvekliinik"? Sobiva nime leidmine antud töövormile Eesti kontekstis polnud lihtne. Meile pakuti küll „palvetoad" jms. Et palvekliiniku töö sarnaneb mitmeti tavakliiniku omaga, siis otsustasime selle kasuks.

Kas keegi terveneb ka? Usume, et iga palve aitab! Jeesus Kristus jättis meile eeskuju, mida austada ja järgida. Ta volitas meid tegema neidsamu tegusid, mida ta ise tegi – kuulutama evangeeliumi ja tervendama haigeid. Me ise ei suuda kedagi tervendada, aga Püha Vaimu vägi meie kaudu tervendab. Nii on see olnud läbi kiriku ajaloo. HR-s ei luba me kunagi kellelegi tervenemist, aga me tunnistame palvele tulnute üle Jumala elavat sõna ja sellesse uskudes ka toimime. Imeteod ja tunnustähed näitavad, et Jeesus elab veel täna! Ka Eestis.

Palvekliinikud Eestis
Palvekliinikuid on Eestis hetkel kolm: Tallinnas – Koskla 18 ja Kopli 8 ning Tartus – Näituse 3.
Tartu HR on avatud esmaspäeviti, Tallinna Kalamaja HR kolmapäeviti ja Kristiine HR reedeti. Lahtiolekuajad on kõigil kl 18.30–20.30. Sissepääs on tasuta ja eelneva registreerimiseta. Kõik külastajad on teretulnud!

Tule Healing Rooms Estonia MTÜ partneriks
Oleme tänulikud iga eestpalvetaja eest. Samuti vajame HRE partnereid, kes on valmis tööd regulaarselt toetama majanduslikult, et saaksime laiendada palvekliinikute võrgustikku üle Eesti. Üks võimalus selleks on täita HRE veebilehel olev toetajaliikme ankeet ja saata meile tagasi. Oleme tänulikud igale partnerile! Kõik partnerid saavad ka meie igakuise uudiskirja.

Rohkem infot saab meie töö kohta aadressil www.healingrooms.ee
Kirjutada saab meile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Uudised

2023-2-veebruar

07 Märts 2023
2023-2-veebruar

SISUKORD  Sõbralt Sõbrale meeskond rõõmustab Jumalas Merle Kotiesen Paranda meelt juba täna! Mihkel Nõlvak Igatsus olla ehtne Ermo Jürma Hanna Kaptein – naine täis usku ja armastust Mari-Vivian Ellam Orus...

Kõige andekam on Jeesus

07 Märts 2023
Kõige andekam on Jeesus

Veebruar 2023 Kaarel B. Väljamäe, Allika koguduse pastor Tema on see, kes on pannud mõned apostleiks ja mõned prohveteiks ja mõned evangelistideks, mõned karjaseiks ja õpetajaiks, et pühi inimesi valmistada abistamistööle...

Jumala käekiri Samaaria Hiiumaa osakonnas

07 Märts 2023
Jumala käekiri Samaaria Hiiumaa osakonnas

Veebruar 2023 Ülo Kikas, Hiiumaa osakonna juhataja Samaaria Eesti Misjon alustas Jumala kutsel tööd augustis 1991. Soome vendade Krister Lindbergi ja Rynar Nylundi initsiatiivil asutati koos Jüri ja Toomas Nõlvakuga (tolleaegse...

Mõtisklus rahust muusikas

07 Märts 2023
Mõtisklus rahust muusikas

Veebruar 2023 Marek Talts, Viljandi baptistikogudus Lõuna-Eesti palvushommikusöögi keskmes olid suhted, mis ühendavad erinevate elualade juhte üldinimlikus ja üleinimlikus tähenduses. Kujutan neid suhteid horisontaalsel ja vertikaalsel teljel, millest lähtuvalt avasin mõtteid...

Pastor Rando Kangro ametisseseadmine Moostes

07 Märts 2023
Pastor Rando Kangro ametisseseadmine Moostes

Veebruar 2023 Hele-Maria Kangro, Mooste kogudus Liidu ainus kogudus Põlvamaal sai endale noore pastori.Veebruari esimesel pühapäeval oli Mooste koguduses meeleolukas pidupäev. Palvela saal oli puupüsti rahvast täis, nende seas üle kümne...

„Tartu rahu oli õiglane rahu.“

07 Märts 2023
„Tartu rahu oli õiglane rahu.“

Veebruar 2023 Meego Remmel, 3D koguduse õpetuspastor Sõnad „Tartu rahu oli õiglane rahu“ kõlasid Tartu linnapea Urmas Klaasi Lõuna-Eesti palvushommikusöögi tervituskõnes. Küünlapäeva eel vahetult enne Tartu rahu aastapäeva toimunud kokkusaamine leidis...

Ebajumalad või elav Jumal? Künkad või Siioni mägi?

07 Märts 2023
Ebajumalad või elav Jumal? Künkad või Siioni mägi?

Veebruar 2023 Joosep Tammo, EKB Liidu vanematekogu esimees Käesoleval kuul tähistame Eesti Vabariigi 105. ja Eesti baptismi 139. aastapäeva. Pidasin 2018. aasta veebruaris Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris ettekande „Quo vadis, vaba kogudus?“Selle...

Viis isamaalist fuugat

07 Märts 2023
Viis isamaalist fuugat

Veebruar 2023 Marten Meibaum, 3D kogudus Fuuga on muusikaline mõtisklus, kus valitud meloodiat (nt neli esimest takti mõnest isamaalisest laulust) kindlate reeglite järgi esitatakse, arendatakse ja illustreeritakse. Fuuga võib olla nii...

Diakonite ülesannetest vabakogudustes

07 Märts 2023
Diakonite ülesannetest vabakogudustes

Veebruar 2023 Toivo Pilli, Tartu Salemi koguduse pastor Diakon on kristlikus koguduses kaastööline ja teenija. Diakonite ülesanded on eri kirikutes erinevad. Mõnes kirikus ordineeritakse diakonid teenimistöösse ja edaspidi võidakse neid seada...

Ristija Johannese meeleparandusristimine

07 Märts 2023
Ristija Johannese meeleparandusristimine

Veebruar 2023 Peeter Roosimaa, Uue Testamendi õppejõud See on midagi imelist, mida Jeesus ütles Ristija Johannese kohta: Tõesti, ma ütlen teile, naisest sündinute seast ei ole tõusnud suuremat Ristija Johannesest (Mt...

Linke