Otsing

03/2011 Refereeris Ermo Jürma

 

Veebruari keskel kutsus meie koguduste liidu president, pastor Meego Remmel, usurahvast palvetama. Piibel kinnitab: „Õige inimese mõjuvõimas eestpalve saadab palju korda. Eelija oli meiesugune inimene, ent ta palvetas püsivalt" (Jk 5:16-17). Kutsun üles meie liidu kogudusi pühenduma 12-päevasele palve- ja paastuajale Eesti maa ja rahva tuleviku eest, alates iseseisvuse väljakuulutamise aastapäevast 23. veebruaril kuni riigikogu valimistepäevani 6. märtsil AD 2011! Võtame erilise aja kümnel nädalapäeval ja kahel pühapäeval, et teenida oma maad ja rahvast eestpalves ning tunnetada ja täita oma missiooni usus, lootuses ja armastuses elumuutva usuliikumisena. Kõigeväeline on tõotanud: „Kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa" (2Aj 7:14).

.

Enamus üleskutsele vastanud inimestest leidis neil päevil oma palvekambris senisest rohkem vaikset aega. Mitmete perede nädalane ostukorv oli väiksem ja selle sisu veidi teine. Mitmel pool toimusid meie kogudustes ja kodugruppides erilised ühispalved, sagenesid ka tänases sotsiaalmeedias jagatud palvesoovid. Paljud neil päevil ette võetud või ärajäetud sammudest jäid aga kogukonnal nägemata ja kuulmata. Mõned õed-vennad jagasid oma tähelepanekuid ka Teekäijaga.

 

ERKI: Kaljus olid eriti noored aktiivsed üleskutsega haakuma. Tean, et mõned meie koguduse noortest loobusid magusast, TV-st ja facebookist. Samuti oskasid nad põhjendada, miks nad seda teevad – pühendada enam tähelepanu Jumalale ja mitte raisata aega tühja peale. Isiklikult mulle mõjus mõnepäevane paast distsiplineerivalt ning ergastavalt. Nii vaimulikult, aga ka füüsiliselt – enesetunne paranes, väsimus kadus ning kehakaal langes.

 

KOIT: Selise kogudus võttis tänuga vastu üleskutse palve- ja paastuajaks. Kahel kolmapäeval toimus koguduses palveõhtu ja palveteemadeks olid Eesti rahvas, eelseisvad valimised ja Setomaa misjonipäevad. Ajavahemikus 3-6. märts oli kellaajaline üleskutse, palvetada 2 korda päevas. Ülejäänud aja kasutas iga õde ja vend siis nii, kuidas neil südames oli palvetada. Tagasisidena koguduse liikmetelt on olnud kuulda õnnistusrikast palveaega.

 

LAURA: Palve ja paastumine on see valdkond, kus lääne individualism ja ida kollektivism põrkuvad. Kui läänes antakse inimesele täielik vabadus ise valida ja otsustada, kuidas paastuaega korraldada, siis idas öeldakse kõigile kellaaeg täpselt ette, nt: täna õhtul kella 8st järgmise päeva kella 12ni.

 

EGON: Olen läbi oma kristliku elu pannud tähele, et kui ma planeerin paastumist ning sellega ka alustan, siis on just sellel päeval kellelgi sünnipäev või vajub keegi äkki tordiga koju või kontorisse kohale. Muidu ei ole neid torditoojaid kuskil, aga nii kui paastuma hakkad, siis nad ujuvad lagedale. Ja kui ma paastun üksi, siis mul on kiusatus loobuda ja lükata paast edasi teise päevale peale (kus muidugi juhtub sama).

 

Aga kui paastuda koos sõbra, sõprade või kogudusega mingi kindla mustri järgi (nagu meil siin ette öeldakse, et kõik: kogu kool (v.a õpilased) paastuvad nädal aega iga päev õhtu kella 8st järgmise päeva 12ni, siis on mõju kiusatusele järele anda palju vähem.

Meie siin otsustasime, et järgime need päevad ühist mustrit – sellega toetame üksteist ja kui kolleeg kõrval paastub ning teine kõrval pakub maitsvat kooki, siis... Saate isegi aru... ei ole sellist kiusatust järele anda, sest oleme kokku leppinud.

Me vajame paastuda ja palvetada – et murda usuleigust endi ümber ja iseendas. Paluda Jeesuse vere kaitset inimeste üle hingevaenlase rünnakute ja valeõpetuste vastu – et inimestel oleks kergem uskuda.

Uudised

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Miks vajab jõulurahu meie palveid?

28 Detsember 2023
Miks vajab jõulurahu meie palveid?

Detsember 2023 Joosep Tammo, EKB Liidu vanematekogu esimees „Rahu“ on jõuluevangeeliumi ja jõululaulude lummav teema. Ometi kipub see meie elust ikka ja jälle kaduma. Miks? Ma ei räägi järgnevalt kaubandusest, pühadeaja...

Jumal andis oma ainusündinud Poja

28 Detsember 2023
Jumal andis oma ainusündinud Poja

Detsember 2023 Peeter Roosimaa, Uue Testamendi õppejõud Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et ta oma ainusündinud Poja on andnud, et ükski, kes temasse usub, ei hukkuks, vaid et tal oleks...

Nick Vujicic – lootus sinu jaoks

28 Detsember 2023
Nick Vujicic – lootus sinu jaoks

Detsember 2023 Indrek Luide, Eesti Evangeelse Alliansi peasekretär Nicholas James Vujicic on mees, kes sündis ilma käte ja jalgadeta. Tema isa oli Serbias pastor, kuid kommunistliku tagakiusu eest pidi perekond kodumaalt...

Linke