Healing Rooms palvekliinikud Eestisse

06/2011 Anton Tuul, Nõmme Baptistikogudus

Rahvusvahelise evangeelse eestpalveteenistuse "Healing Rooms" (HR) ajalugu ulatub 20. sajandi algusesse. John G. Lake, kes pikka aega teenis Aafrikas misjonärina, rajas pensionile jäädes HR palvekeskused Spokane'i Washingtoni osariigis u 1915. aastal. Lake koolitas ja õpetas tavalisi kristlasi tervenemise eest palvetama. Palvekliinikute töö tõttu kuulutati Spokane aastail 1915-1920 Ühendriikide kõige tervemate elanikega linnaks. Selle elanikud ütlesid: miks maksta palju raha haiglatele, kui saame paremaid tulemusi ilma rahata Lake'i kliinikuis? Paljud arstid kaotasid oma töö ning lõpuks jäi linna vaid üks haigla. Palvekliinikud tegutsesid 1930-ndate lõpuni, mõnda aega peale Lake'i surma.

.

HR teenistus rajati uuesti 1999. aastal nelipühikoguduse vanematekogu liikme Cal Pierce'i algatusel. 2001. aastal rajatud International Association of Healing Rooms on aidanud luua HR kliinikuid kõikjal maailmas. Kaheteistkümne aasta jooksul on asutatud kaugelt üle tuhande palvekliiniku kõikjale üle maailma, enam kui 50 riiki. Lähinaabritest on selle töö õnnistavatest viljadest osa saamas nii Soome kui Läti elanikud. Südamest loodame, et Jumala abiga õnnestub see töö ka Eestis käivitada juba 2011. aastal.

HR funktsioon

HR pole projektipõhine üritus, vaid misjonipõllu üks osa. Siin teenivad eri konfessioonide koguduste liikmed eestpalveis ligimesi vastavalt Jeesuse korraldusele (Mt 10:8; Lk 10:9). Seetõttu on HR koht, kus läheb täide Jeesuse ülempreesterlik palve „et nad oleksid üks" (Jh 17:11-12). HR on pikaajaline tõhus vahend, mille kaudu on lihtne jõuda nendeni, kes pole huvitatud kogudusest ega Jumalast. HR palvekliinik on ümbruskonnas (soovitavalt mittesakraalsetes ruumides – võimalikult madal „lävepakk" inimesele tänavalt) kokkulepitud ajal lahti olev koht, kus koolitatud kristlased palvetavad inimeste sisemise ja välise tervenemise eest.

HR nägemus

* Olla kanaliks Jumala tervendava töö ja parandava armastuse voolamisele üle haigete.

* Aidata inimestel leida Jeesus Kristus kui oma Vabastaja ja Päästja.

* Näha Jumala imelisi tegusid nii, et Jumal saab kogu au ning uskujad ei järgi imesid ja tunnustähti, vaid imed ja tunnustähed järgivad uskujaid.

Miks on HR oluline kogudusele?

* HR koolitab ja varustab koguduse liikmeid – ei võta koguduse omi ressursse.

* Tugevdab kogudusi:

- julgustab ja õpetab teenima oma koguduse palveteenistuses

- tugevdab koguduse palveelu

- usule tulnud inimesed juhatatakse kogudustesse - kogudused kasvavad

* Võimaldab tavalisele kristlasele koha, kus teenida.

* HR on kanal, mille kaudu saavad ilma koguduseta olevad ja usule tulnud inimesed leida oma koha koguduses.

Jumal on pannud mitmete inimeste südamesse, kutsuda ellu HR palvekliinikute töö ka Eestis. Esimesed kontaktid Soome töö juhtidega olid 2010. a kevadel, kui abielupaar Laitinenid tegid HR lühiseminari kohaletulnuile. Tänaseks on meie ühistöö jõudnud sinnamaani, et esimene üle-eestiline Healing Rooms koolitus toimub Tallinnas, Nõmme Baptistikoguduses 26.-27. augustil. Selle viivad läbi Soome HR juhid Susanne ja Markku Laitinen.

Koolitusel õpetatakse HR palveteenistuse põhimõtteid, piibellikke aluseid ja näidatakse, kuidas HR palvetöö reaalselt toimub. Koolitus on mõeldud kõigile tervendavast palvest huvitatud kristlastele ja koolitusel osalemine võimaldab Healing Room teenistustööle taotlemise. Kõik on väga teretulnud!

 

Healing Rooms koolituse sisu:

Mis on Healing Room ja miks on Healing Room tähtis kogudusele?

Tervendav Jumala Sõna, tervendamise elemendid ja haiguste vormid.

Mida Jeesus tervendab? Miks Jeesus tervendab? Kuidas Jeesus tervendab?

 

HR põhimõtted.

Tervenemise takistused, miks kõik ei tervene? Kas me oleme Jumala auks haiged?

Püha Vaimu lähedalolu palvetöös. Kuidas töötab Püha Vaim tänapäeval haige eest palvetades?

Püha Vaimu annid ja Vaimu vili.

Kristlase autoriteet Kristuses.

Eestpalve Healing Room'is.

HR palveteenistus praktikas, kuidas HR palveteenistus toimib?

Palveteenistuse harjutamine praktikas.

Eestpalve tulevaste meeskonnaliikmete ja iga osaleja eest.

Registreeru koolitusele: E-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 56641949

Osalustasu: 15 euri sisaldab õpetust ja materjale.

Koolituse korralaja: Healing Rooms Finland ry

Eesti töö kontaktisik on Anton Tuul, Nõmme Baptistikogudus

Koolituse täpsemat ajakava näeb http://www.healingrooms.fi/?sid=273 klikates HR koolitusel.

Lisainfot Healing Rooms tööst leiad http://www.healingrooms.fi/?sid=171