Pärnu Sool ja Valgus Kogudus, Risto Tamm.
Oleme nüüd internetikogudus, viimati kogunesime veel suvel ja sügisel, kuid oktoobrist on üksnes veebijutlused ja ka -leivamurdmine. Ühe ekraanijutluse klikkide rekord oli 3000 (!) ringis. Sagenenud on vajadus vastata küsimustele: Miks juhtus see just minuga? Kas mu palveid ikka kuuldakse?
Veebis levib aga tarbija mentaliteet: valin magusamaid vilju üle terve maailma ja diivanil on nii mugav, et polegi vajadust kokku tulla. Näeme, et omavahelised terved suhted on olulised igal ajal – mõni mõra nendes pakub just nüüd „legaalset“ põhjust jätta kohale tulemata.
Kevadel, kui uksed olid kinni, oli meie veebiteenistusel ikka lastesõnum ja -laul. Aasta tagasi saime oma noortetööle juhi ja toimusid mitmed kaasavad üritused, aga siis tulid piirangud ja need on tõsine takistus.
Tartu Kristlik Risttee Kogudus, Meelis Kibuspuu.
Oleme tugevasti panustanud oma jumalateenistuste ülekannete kvaliteedi tõstmisesse – seal tegutseb entusiastlik tehnikameeskond, 8–10 inimest. Kogudus on kaasas. Kui palju meid aga väljastpoolt vaadatakse, ei tea. Seni üksikutele huvikirjadele püüdsime alati vastata. Töötades kesk Tartu suurt magalarajooni, oleme hoolsalt järginud riigipoolseid tarku soovitusi.
Arvasime, et infoühiskonnas vilunud noorusel on kergem, kuid paraku on just neil olnud vaimselt raskem aeg. Eks nad olnud ka ürituste-kesksega harjunud, aga paus pikeneb ju kuust kuusse.
Aasta pole meile küll olnud ainult dramaatiline. See on äratanud väärtustama isiklikku jumalasuhet ja üksteist märkama. Vandenõuteooriad pole meid nagu kimbutanud.
Valkla Baptistikogudus, Aldo Randmaa.
10–12 inimest tuleb ikka kokku. Mullu kevadeni olid meil teenistused ka Valkla Hooldekodus, aga need lõppesid ja pole märke, et võiksime nendega jätkata.
Aeg-ajalt oleme kutsunud külalisi, nüüd sagedamini Valguse Tee Vabakogudusest Margit Prantsust ja Hedi Kulli, kes on teinud sarja 2.Timoteose kirja põhjal, samuti Allan Krolli. Seda külakosti pole me vaid isekeskis söönud, veebi vahendusel võivad seda ka teised maitsta. Seminari pühapäevaks ootame Grete Veedlat Nõmme Baptistikogudusest.
Kärdla Baptistikogudus, Tarmo Kähr.
Kui kevadised piirangud lõppesid, jätkusid pühapäevased teenistused. Nende lindistused on esmaspäevast järelkuulatavad. Kohalkäijate hulk on vähenenud. Kärdla koguduse teenistustest videoülekandeid pole me alustanud. On ka neid, kes eelistaks pildile tuleku asemel koju jääda. Pühapäeva hommikul jälgitakse huviga ka muude koguduste videoülekandeid Pildiraadiost ja mujaltki. Värskelt alustasime Hiiumaa ühiste ülekannetega.
Suur tänupõhjus on, et rahvas on ikka südamega ühistöö juures. Suvel puhastasime ja värskendasime palvela välisfassaadi ning paigaldasime puuduva vihmaveesüsteemi (selleks pani kogudus kokku 19 000 eurot).
Kuna Toidupank on siin hästi tööle saanud, on nüüd sotsiaalabi andmine korraldatud nende poolt.
Meil oli varem ühiskoor EELK Kärdla koguduse inimestega. Nende koorijuht lõpetas ja andis juhtimise meie inimesele – paraku tulid üleriiklikud piirangud.
Senised teenistused Lauka palvelas peatusid kahe sealse vana liikme taevakoju jõudmise järel, vahest saame jätkata kevadel. Hiidlaste juba traditsioonilist ühist bussiekskursiooni mandrile või Euroopasse me samuti ei mõelnud.
Hiiumaa koguduste ühistööle tõi suuri muutusi Timo Lige Toronto komandeering, nii katkes ka raadiosaade „Ilmaelu“ jm.
Elva Baptistikogudus, Margus Kask.
Elva kogudus näitas üles suurt kohanemisvõimet COVID-19 kriisist tulenevate oludega. Oli selliseid plaanitud tegemisi, mis jäid ära või muutsid vormi. Koguduse töö läks edasi. Isegi pastorivahetus sujus kiiremini kui eelmisel korral. Jumal õpetas meile ka uusi asju, näiteks ‒ kuidas teha lühemat jumalateenistust.