6/2008 Erki Tamm, EKB Liidu peasekretär
Eesti EKB Koguduste Liidu ühiseid ettevõtmisi pikka aega toetanud ettevõtjad olid president Meego Remmeli poolt kutsutud 28. mail liidu keskusesse hommikusöögile.
M. Remmel jagas kokkutulnutega mõtteid liidu visioonist aastaks 2012: „Liit on kujunenud Eesti ühiskonnas arvestatavaks oma vaimuliku mõju ja tegevuse poolest. Liidu koguduste elus osalejad mõjutavad ümbritsevat kogukonda ning moodustavad osaduskonna, mis on üle 1% Eesti elanikest." Selle saavutamiseks on vaja nii pühendunud pastoreid, evangeliste, muusikuid, pühapäevakooliõpetajaid, aga ka neid, kes loovad ühistööks majanduslikud võimalused. Nii töötegijate palkamiseks, kui ka kvaliteetsete töövahendite ja keskkonna loomiseks.
Liidu ühistegevust aastaid toetanud sponsorid on olnud kristlastest ärimehed- ja naised, kes elavad südamega kaasa Jumalariigi töö laiendamisele. Oma talente kasutades on nad näinud kaugemale üksnes isiklikest vajadustest. Eelmisel aastal Teekäijale intervjuud andnud Soome Espoo Vabakoguduse pastor Kenno Leier rääkis sellistest inimestest kui võimaldajatest.
Ühiselt leiti, kui oluline oleks kaardistada meie liidu kogudustesse kuuluvad ettevõtjad, et luua tugev majanduslik võimekus vaimuliku töö arengu tagamiseks, aga ka võrgustik üksteisega suhtlemiseks. Siinkohal tahangi kutsuda üles kristlastest ettevõtjaid, kelle süda elab kaasa Jumalariigi laiendamisele, võtma ühendust allakirjutanuga.
Ühel päeval üksinda liidu kantseleis töötades sain erilise õppetunni ja kogemuse, kuidas võib võimaldajaks osutuda ka päris tagasihoidlike võimalustega. Arglikult astus majapeal ekselnud vana õde uksest sisse ja avaldades soovi, toeta noorte Piiblipäevi. Oli ju Teekäijas kutsutud üles seda tegema. Kahe noore eest 500 krooni tasudes tuli talle korraga meelde teine lugu Pereraadiost, kes vajab eetrisseminekuks igal kuul 100 000 krooni. Taaskord otsis ta välja oma kulunud rahakoti ning naljatlemisi kõneles, et ega tal vanainimesena enam suuri vajadusi polegi. Olin üllatunud ning võisime oma tänu ühiselt ka Jumala ette viia üksteise eest, et saame niimoodi ühiselt midagi palju suuremat üles ehitada kui me ise oleme.