Otsing

02/2012

Neljaks aastaks Eesti EKB Koguduste Liidu aastakonverentsil valitud kollektiivse juhtorgani, vanematekogu, 18-liikmeline koosseis pidas 7. veebruaril oma viimase koosoleku Nuutsakul. Kutsutud olid ka Liidu juhatuse liikmed. Ajakiri Teekäija tegi valiku seal kõlanud ütlustest.

26 van2012veebr

Viljar Liht (vanematekogu esimees): „Vanematekogu sellel koosseisul on olnud 23 koosolekut, neist 16 korralist. Kõige rohkem oleme kogunenud KUSis (4 korda). Viis liiget on osalenud kõikidel koosolekutel. Tänan kõiki! Oluline on küsida, kuhu Jeesus meid viib?"

Ermo Jürma: „Koosolekute protokollid võiksid valmida kiiremini. Tasub küsida, kas otsused jõuavad ka paberilt ellu? Ootan mõnes asjas võib-olla suuremat ühtsust, kui on reaalne."

Meego Remmel: „Meie kogudused on iseseisvad, aga kui on vaja, siis oleme andnud juhatusi. Alustades mõtlesin, et nelja aastaga teeme palju tööd ära, aga aeg läheb kiiremini, ja asjad kuhjuvad."

.

Tarmo Kähr: „Kuna pean ajalikku + vaimulikke ameteid siis tekib aja ja võimete piir. Raske on hinnata, kas vanematekogu lauale jõudnud Hiiumaa koguduste info on olnud piisav?"

Leho Paldre: „Mulle tundub, et liidu (juhtkonna) mõju ühiskonnas ja piiri taga on 4 aastaga aktiivsemaks muutunud, kogudustega on aga kontakt jäänud väiksemaks."

Eduard Kakko: „Kui noored karjased tõmbuvad tööst tagasi, siis tajun, et pean võtma vastutust, kuni tervist, mõistust ja jumalakartust on."

Enn Palmik: „Mul on hea meel liidu juhatuse üle: on uusi ideid ja mõtteid. Noorematel juhtidel oli võibolla raske endast vanemaid juhatada."

Meelis Kibuspuu: „Häda on selles, et olen jätkuvalt kõige noorem, ehkki olen juba 14 aastat juhatuses. Mida kiiremini arened, seda rohkem tekib ka probleeme. Praegu üle 50 inimese tööl."

Margus Kask: „Vanematekogu võiks jätkuvalt vaadata mitu sammu ette. Tasuks kaaluda, mil moel kaasata eri tööharusid, et tekiks ühisem jagamus. Kriitilistes olukordades tahetakse liidu seisukohta – aga kogudused ongi liit."

Eerik Rahkema: „Kui räägime Pühast Vaimust, siis peaks meeles pidama, et ta on pühaduse Vaim. Ka vaimude eristamise and oleks oluline. Meid on valitud eelkõige juhtorganiks. Me ei saa hinnata oma töö headust osaduse järgi. Meie valimine juhtorganitesse ei tekita meis kvaliteeti, see pigem ohustab meie kvaliteeti."

Margus Mäemets: „Riik on kreenis suurlinnade poole: ärge unustage maakogudusi! Koguduste lahkumine liidust on töötegijate kvalifikatsiooni küsimus."

Joosep Tammo: „Ma ise presidendina loobusin välisreisidest, sest kohalik töö vajab tähelepanu. Kui käisin maakogudust vaatamas, siis pärast võttis 2-3 päeva aega, et aru saada, mis seal juhtus. Kui ajagraafik on hästi tihe, siis järelduste tegemiseks ei jää aega.

Osadus on tähtis, sest me oleme eri ajaloo ja vanusega. Liit on demograafiliselt heas seisus (surijad vs ristitud). Arengud, mille suhtes olla tähelepanelik: „oma üksused" langevad sõbraliku tule alla."

Peeter Roosimaa: „Kombinatsioon „PV ja meie" on oluline, et ei oleks ainult „meie". Selleks on oluline tunda paremini Pühakirja. Sageli võetakse oma südame-tunnet Jeesuse tahteks. Jeesus aga ütleb: „Mida ma olen käskinud" – see on kirjas evangeeliumides.

Mure: nõukogude ajal pingutati, et vaimulikule tööle minejad oleks sooritanud miinimum¬eksamid (eranditega). Uues pastorite statuudis on reegliks, et vaimulikku haridust vaja ei ole. Järelikult pole ka KUSi olemasolu nii vajalik. See on minu mure."

Eenok Palm: „Põen Lehtse pärast: kas me oleks pidanud veel midagi tegema?! Kui on ainult „Jumal ütles", siis läheb asi rappa. Piirkonnas tänan lahenduste eest Laitses, Keilas, Paides. Usun, et ka Raplas ja Kehras tulevad Jumala lahendused."

Gunnar Kotiesen: „Lehtse teema on liidu jaoks tervikuna tervistav: näitab, et on võimalik välja astuda. Aga see näitab ka, kuhu selline valik viib: nad on väga kokku kuivanud. Negatiivset kogemust saab ehk positiivselt ära kasutada: me vajame üksteist."

Erki Tamm: „Tänane töö käib väga palju läbi võrgustike, mitte käskkirjade: palju koosolekuid, arutelusid. Probleem on täitevvõimekus. See õnnestub, kui on piisavalt palgatud inimesi, et organiseerida vabatahtlike tööd."

Uudised

Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?

05 November 2023
Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?

Oktoober 2023 Rait Tõnnori, Oleviste koguduse pastor Ja Jeerikost välja minnes läks Jeesusega kaasa suur rahvahulk. Ja vaata, kaks pimedat istus tee ääres. Kui nad kuulsid, et Jeesus möödub, kisendasid nad:...

2023-6-oktoober

05 November 2023
2023-6-oktoober

SISUKORD  Tervikliku Tervenemise Teenistus Veikko Võsu Viljandi ja Valkla koguduste ühisteenistused Ave Saarva Eesti Metodisti Kirik lahkus Ühinenud Metodisti Kirikust Robert Tšerenkov Pöördumise järel tuleb edasi minna Ermo Jürma Vaike...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

05 November 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Oktoober 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

05 November 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Oktoober 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Ühiskoolitus „Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul“

05 November 2023
Ühiskoolitus „Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul“

Oktoober 2023 Johanna Rosenvald, Tartu Kolgata kogudus, tekst ja fotod Meie kaasaja ühed suured väljakutsed on ärevus ja sõltuvused, aina enam ka just nutisõltuvus. Kiirete muutuste ja murettekitavate sündmuste aegadel on...

Usu jõud

05 November 2023

Oktoober 2023 Usk annab mulle rahu hingeja pühib palgelt silmavee.Usk võtab ära mure, pingening rõõmsaks teeb mu südame. Usk, lootus, armastus on vägi,mis naeratuse näole toob.Saan neist ma ikka hingeabi,mis...

In memoriam Aamo-Haarand-Meego Remmel

05 November 2023
In memoriam Aamo-Haarand-Meego Remmel

Oktoober 2023 20.12.1936–20.09.2023 Septembri viimasel päeval saadeti Oleviste kirikust viimsele teekonnale ja sängitati Tallinna Metsakalmistu mulda pastor Aamo Remmeli põrm.Aamo-Haarand-Meego sündis 1936. aasta 20. detsembril Pärnus koos kaksikõe Siiri-Eo-Kalliga ema elu...

Margo Meri on Tõrva uus pastor

05 November 2023
Margo Meri on Tõrva uus pastor

Oktoober 2023 Erki Tamm, EKB Liidu president Tõrva Immanueli Koguduses oli 1. oktoobril rõõmus päev – palusime õnnistust uuele pastorile Margo Merile, kes koos abikaasa Leaga asuvad kogudust teenima. Keilast...

Ordineeriti Leisi koguduse pastor Janek Järveots

05 November 2023
Ordineeriti Leisi koguduse pastor Janek Järveots

Oktoober 2023 Erki Tamm, EKB Liidu president Keset väga tormist lõikustänupüha palusime Saaremaal ordineerimispalve Janek Järveotsa üle, kes töötab karjasena Leisi baptistikoguduses ja kogukonnas ning samuti kaitseliidu kaplanina. Juba aastal 2017,...

Keila kogudus uue pastori Hans-Kristen Sapasega

05 November 2023
Keila kogudus uue pastori Hans-Kristen Sapasega

Oktoober 2023 Merit Lassmann, Loksa baptistikogudus „Kõik, kõik on uus septembrikuus,“ öeldakse Olivia Saare tuntukssaanud luulereas. Eriti hästi sobis see Keila baptistikoguduse konteksti 24. septembril – ümmargune aastanumber 120 juhatas sisse...

Linke