Kalju koguduse jõuluteenistus ETV-s

01/2017 25 kalju etv

Kristlikel pühadel ja Eesti Vabariigi tähtpäevadel toimuvad EKNi liikmeskirikute jumalateenistuste ülekanded Eesti Televisioonis. Esimesel jõulupühal oli ETV võttegrupp Tallinna Kalju baptistikoguduses. Jõuluteenistusel musitseeris ansambel NB, jõululoo jutustas Aamo Remmel, jutlustas EKB Liidu president Erki Tamm.

Teleülekannete produtsent Ene Köster rõõmustas, et jumalateenistuste vaatajanumbrid on eriti viimase aastaga tõusnud: „1. püha teenistuse reiting oli 2,5 %, s.o 25 000 vaatajat ja väga hea tulemus!”

„Piibel kodugrupis” 100 artiklit

07-08.2016

Käesoleva Teekäijaga jõudis Joosep Tammo rubriigis „Piibel kodugrupis” sajanda tunnini. Toimetus ja lugejad tänavad autorit pühendumise ja teenimise eest viie aasta vältel. Iga number on olnud oodatud, sest see sari on avanud Piibli terviksõnumit. Alati on olnud kaks artiklit, üks Vana ja teine Uue Testamendi olulise kirjakoha seletus. Üheleheküljelised vaatlused esitavad ajastulugu, selgitavad olulisi mõisteid, näitavad seoseid, pakuvad elulähedasi vestlusküsimusi.

Teekäija toimetust huvitab siin lugejate tagasiside suurele tööle. Kuidas olete seni neid Piibli uurimise materjale kasutanud (isiklikult, kodugrupis, jutlust ette valmistades)? Millised teemad kõnetasid kõige enam? Millest sooviksite veel lugeda? Millised on teie ettepanekud edaspidiseks?
Vastuseid ootame e-mailile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kutse Kool varustas koguduste meeskondi

06/2016 26 paikesepalvus

Mairit Kallaste, VKK projektijuht
Virumaa Kutse Kooli (VKK) projektijuhi töö oli minu jaoks midagi enamat kui lihtsalt ülesannete täitmine. Kogesin, et olen osa millestki, mis Jumala riiki üles ehitab. Olen tänulik iga õpilase ja õpetaja eest! Sügisel alustas 52, kevadel lõpetas 49 suurepärast õppijat!

Nähes seda, kui palju(d) inimesed panustasid, et iga sess võiks korda minna, hakkasin veelgi enam hindama koostöö väge. Alates inimestest, kes teenisid köögis, kuni nendeni, kes lilli vaasi panid, poleks olnud võimalik ükski kokkusaamine. Tahan eriliselt tänada Terje Lopetienet, kes oma tublide abilistega panid põlled ette, et teenida köögis, ja söötsid meie kõhud alati ülikülluslikult täis.

Tagasi vaadates möödunud õppeaastale, võin öelda, et kõige enam hindan suhteid. Nägin, et kool lõi ja tugevdas neid – nii isiklikul pinnal kui koguduste vahel. Minu igatsus ja palve on, et loodud sidemed jääksid püsima ning tugevdaksid kohalikke kogudusi ja laiendaksid Jumala riigi levikut.

Loe edasi: Kutse Kool varustas koguduste meeskondi

Ridalas seati pastori kohustesse Ethel Suurküla

06/2016 25 ridala ethel

Seitse aastat Ridala kogudusetöö eest vastutanud Ethel Suurkülale paluti 12. juunil õnnistust pastoritöö kohustuste kandmiseks, milleks kogudus ta oli valinud. Õnnistust Ethelile ja Eedile perega palusid EKB Liidu president Erki Tamm, Pärnu Immaanueli koguduse pastor ja EKB Liidu vanematekogu esimees Joosep Tammo ning kauaaegne Ridala koguduse pastor isa Aare Tamm.

Ethel ühines Ridala Baptisti Kogudusega juba 1988. aastal, kui ta suunati Ridala sovhoosi raamatupidajana tööle. Seal kohtus ta ka oma tulevase abikaasa Eedi Suurkülaga. Koos on nad teenitud koguduses ja kogukonnas.

Euroopa Inimõiguste Kohtu otsus

06/2016
Objektiiv, 11.06.2016

Euroopa Inimõiguste Kohus langetas hiljuti väga olulise otsuse, et Euroopa inimõiguste konventsioonist ei tulene mitte kellelegi mitte mingisugust õigust nõuda riikidelt nn homoabielu seadustamist ega ka selle tunnustamist. Otsus on eriti oluline seetõttu, et paljud homoaktivistid armastavad alatasa avalikkust eksitada väitega, nagu tuleneks õigus nn homoabiellu astuda inimõigustest ja nagu oleks riigid seetõttu kohustatud abielu tähenduse radikaalselt ümberdefineerima.

Loe edasi: Euroopa Inimõiguste Kohtu otsus