EBFi resolutsioon terrorivastase seadusandluse ja usuvabaduse kohta

10/2017

Taunib ja mõistab hukka üha kasvava terrorismi, kus usuliste tõekspidamistega õigustatakse vägivalla kasutamist.

Väljendab kaastunnet ja solidaarsust kogukondade ning üksikisikutega, keda terroriaktid on laastanud.

Usub, et terroriaktide sooritajad on samamoodi Jumala näo järgi loodud ja Jumala poolt armastatud mehed ja naised, kuid nad on motiveeritud põhjustest, mis ei ole kooskõlas Jumala armastavate kavatsustega inimkonna heaks.

Loe edasi: EBFi resolutsioon terrorivastase seadusandluse ja usuvabaduse kohta

President Kaljulaid: Eesti kirikud on vabad tegutsema oma veendumuste järgi

06/2017 25 kadriorus16juuni

16. juunil võttis Eesti Vabariigi president proua Kersti Kaljulaid Kadriorus vastu Eesti Kirikute Nõukogu ja selle liikmeskirikute juhid. EKB Liidust võtsid osa ja sõna liidu president Erki Tamm, EKN asepresident Meego Remmel ja EKN täitevsekretär Ruudi Leinus. Ligi tunniajase vestluse keskmes oli mõttevahetus, kuidas kristlased ja kirikud saavad oma maad ja rahvast paremini teenida.

President rõhutas, et Eesti kristlaskond on osa suuremast vabakonnast, kes panustab ühise hea nimel kaasaja demokraatlikus ühiskonnas. Põhjamaadega võrreldes, kus olnud riigikiriklik traditsioon, on tema sõnul Eesti kirikutel ja koguduste liitudel üldiselt liberaliseeruvas maailmas enam vabadust ja võimalusi elada ja tegutseda nimelt oma veendumuste järgi. President kinnitas, et seisab jätkuvalt usuvabaduse eest, olgu Eesti ühiskonnas või mujal maailmas.

Loe edasi: President Kaljulaid: Eesti kirikud on vabad tegutsema oma veendumuste järgi

Mähe kiriku taastamine edeneb

06/2017 25 m6he kirik
Ruudi Leinus, Mähe baptistikoguduse pastor

Mähe kiriku taastamisel tuli esmalt ehitada uus torn. Selleks tehti aprillis mitmeid lammutustöid ja valati vundament. Torni kiivriosa valmis maa peal ja 5. mail paigaldati see 18 minutiga torni otsa. Jumal on hoidnud ja lubanud ehitustöödel edeneda. Ka kolm USA vabatahtlikku olid meile nädala jooksul abiks. Töö jätkub mitmes lõigus ja me vajame nii eestpalveid kui toetusi.

Kalju koguduse jõuluteenistus ETV-s

01/2017 25 kalju etv

Kristlikel pühadel ja Eesti Vabariigi tähtpäevadel toimuvad EKNi liikmeskirikute jumalateenistuste ülekanded Eesti Televisioonis. Esimesel jõulupühal oli ETV võttegrupp Tallinna Kalju baptistikoguduses. Jõuluteenistusel musitseeris ansambel NB, jõululoo jutustas Aamo Remmel, jutlustas EKB Liidu president Erki Tamm.

Teleülekannete produtsent Ene Köster rõõmustas, et jumalateenistuste vaatajanumbrid on eriti viimase aastaga tõusnud: „1. püha teenistuse reiting oli 2,5 %, s.o 25 000 vaatajat ja väga hea tulemus!”

„Piibel kodugrupis” 100 artiklit

07-08.2016

Käesoleva Teekäijaga jõudis Joosep Tammo rubriigis „Piibel kodugrupis” sajanda tunnini. Toimetus ja lugejad tänavad autorit pühendumise ja teenimise eest viie aasta vältel. Iga number on olnud oodatud, sest see sari on avanud Piibli terviksõnumit. Alati on olnud kaks artiklit, üks Vana ja teine Uue Testamendi olulise kirjakoha seletus. Üheleheküljelised vaatlused esitavad ajastulugu, selgitavad olulisi mõisteid, näitavad seoseid, pakuvad elulähedasi vestlusküsimusi.

Teekäija toimetust huvitab siin lugejate tagasiside suurele tööle. Kuidas olete seni neid Piibli uurimise materjale kasutanud (isiklikult, kodugrupis, jutlust ette valmistades)? Millised teemad kõnetasid kõige enam? Millest sooviksite veel lugeda? Millised on teie ettepanekud edaspidiseks?
Vastuseid ootame e-mailile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..