Tõnu Lehtsaar valiti Tartu ülikooli rektori kohusetäitjaks

01/2018 25 lehtsaar tonu

Tartu ülikooli rektor prof Volli Kalm suri ootamatult 23. detsembril.
Tartu ülikooli senat valis 27. detsembril 2017 oma erakorralisel istungil ühehäälselt rektori kohusetäitjaks religiooni- ja suhtlemispsühholoog prof Tõnu Lehtsaare, kes seni täitis ülikooli töötajate nõustaja-kaplani rolli.
Lehtsaar on töötanud ülikoolis 35 aastat. Rektoraat märkis, et Lehtsaar on näidanud end ülikooli tasakaaluka juhina, olles rektori kohusetäitja ka 2007. aastal. Lehtsaare volitused rektori kohusetäitjana kestavad maksimaalselt ühe aasta, kuid mitte kauem kui 23. detsembrini 2018.
Olgu EKB Liidu vanematekogu liige ja Tartu Kolgata baptistikoguduse diakon Tõnu Lehtsaar Teekäija lugejate eestpalvetes tema uues vastutusrikkas ametis. Soovime, et Jumala heameel võiks olla Tartu ülikooli töö üle ka Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.

Teekäija

EBFi resolutsioon terrorivastase seadusandluse ja usuvabaduse kohta

10/2017

Taunib ja mõistab hukka üha kasvava terrorismi, kus usuliste tõekspidamistega õigustatakse vägivalla kasutamist.

Väljendab kaastunnet ja solidaarsust kogukondade ning üksikisikutega, keda terroriaktid on laastanud.

Usub, et terroriaktide sooritajad on samamoodi Jumala näo järgi loodud ja Jumala poolt armastatud mehed ja naised, kuid nad on motiveeritud põhjustest, mis ei ole kooskõlas Jumala armastavate kavatsustega inimkonna heaks.

Loe edasi: EBFi resolutsioon terrorivastase seadusandluse ja usuvabaduse kohta

President Kaljulaid: Eesti kirikud on vabad tegutsema oma veendumuste järgi

06/2017 25 kadriorus16juuni

16. juunil võttis Eesti Vabariigi president proua Kersti Kaljulaid Kadriorus vastu Eesti Kirikute Nõukogu ja selle liikmeskirikute juhid. EKB Liidust võtsid osa ja sõna liidu president Erki Tamm, EKN asepresident Meego Remmel ja EKN täitevsekretär Ruudi Leinus. Ligi tunniajase vestluse keskmes oli mõttevahetus, kuidas kristlased ja kirikud saavad oma maad ja rahvast paremini teenida.

President rõhutas, et Eesti kristlaskond on osa suuremast vabakonnast, kes panustab ühise hea nimel kaasaja demokraatlikus ühiskonnas. Põhjamaadega võrreldes, kus olnud riigikiriklik traditsioon, on tema sõnul Eesti kirikutel ja koguduste liitudel üldiselt liberaliseeruvas maailmas enam vabadust ja võimalusi elada ja tegutseda nimelt oma veendumuste järgi. President kinnitas, et seisab jätkuvalt usuvabaduse eest, olgu Eesti ühiskonnas või mujal maailmas.

Loe edasi: President Kaljulaid: Eesti kirikud on vabad tegutsema oma veendumuste järgi

Mähe kiriku taastamine edeneb

06/2017 25 m6he kirik
Ruudi Leinus, Mähe baptistikoguduse pastor

Mähe kiriku taastamisel tuli esmalt ehitada uus torn. Selleks tehti aprillis mitmeid lammutustöid ja valati vundament. Torni kiivriosa valmis maa peal ja 5. mail paigaldati see 18 minutiga torni otsa. Jumal on hoidnud ja lubanud ehitustöödel edeneda. Ka kolm USA vabatahtlikku olid meile nädala jooksul abiks. Töö jätkub mitmes lõigus ja me vajame nii eestpalveid kui toetusi.