Gruusia misjoniseiklus

09/2017 14 gruusia 1
Nele Karolin Lindlo, Rakvere Karmeli kogudus

Oli 28. juuli hommik. Autotäis eestlasi asus sõitma Läti poole, et kohtuda ülejäänud meeskonnaga ja alustada üht vägevat teekonda – misjoniseiklust Gruusiasse. Lisaks viiele eestlasele olid valmis teele asuma ka kuus lätlast ja üks brasiillanna. Meie meeskond oli tõeliselt õnnistatud erinevate andide ja oskustega, mis hiljem kõik ainult kasuks tulid.

Mida me ootasime ja näha lootsime? Meile veel kogematut kultuuri, muudetud elusid ja Jumalat, kes teeb tööd meie läbi ja meie endi sees. Peagi leidsime end täpselt selle kõige keskelt, olles osa suurest Jumala tööst.

Loe edasi: Gruusia misjoniseiklus

Kaheksa rattaga Bosniasse ja tagasi

09/2017 15 kosutus
Toivo Perend, Tartu Evangeelne Linnakogudus

Balkanis 2015. a toimunud misjonireis oli jäänud justkui pooleli ja vajas jätku. Jumala juhtimise ja heade inimeste panuse kaudu sai võimalikuks 11-liikmelise noortegrupi saatmine (kodu)sõjast vaevaliselt taastuvasse Bihači linna.
Reis oli eriline mitmes mõttes: olime viimased eestlased, keda varsti koju tulev Jael Puusaag võõrustas; meie grupist olid 7 inimest esmakordselt välismisjonis; tagantjärele saime teada, et mitmed grupiliikmed said Jumalalt kutse misjonitööle. On aeg, et ka Eesti muutuks misjonäre läkitavaks riigiks. Oleme ju välismaalastelt nii palju saanud; käigem nüüd ise sama rada, õnnistades teisi rahvaid!

Meil oli kolm eesmärki: 1) julgustada Bihači 5-liikmelist välismisjonäride meeskonda (õigupoolest naiskonda); 2) pidada osadust, palvetada ja ülistada Jumalat koos kohaliku kogudusega; 3) külvata misjoniseemneid meie grupi liikmetele ja kasvada isiklikus usus. Reis õnnestus Jumala kaitsva käe all. Euroopa kiirteel olid meie autod hoitud, kõigi tervis pidas vastu 40-kraadises kuumuses. Samuti toome tänu sisukate vestluste eest nii kristlaste kui moslemitega, heade kontaktide eest mänguväljakutel mängivate laste ja nende vanematega. Eriline mälestus jäi Bosnia imelisest loodusest mägede, jõgede ja rikkalike põllumajandussaaduste näol, eriti maitsvatest 20-kilostest arbuusidest.

Loe edasi: Kaheksa rattaga Bosniasse ja tagasi

Respekt välismisjoni ees

07-08.2017 02 tammed bosnia
Erki Tamm, EKB Liidu president

Olen väga tänulik Toronto koguduse välismisjoni toimkonnale, kes tegi mu perele võimalikuks Jael Puusaagi külastuse Bosnias (fotol). 20 aastat tagasi polnud seal ühtki evangeelset kogudust. Jah, olid rahvuskirikud – katoliku (horvaatidele) ja õigeusu (serblastele). Peale 1992.–1995. a sõda jagasid saksa kristlased humanitaarabi ja sellest algas töö Bihaćis, millega ühines ka Jael.

Misjonäritöö on minu arvates üksildane. Su kaaslased vahetuvad pidevalt. 17 aasta tagusest ajast pole Jaelil täna ühtki kaaslast. Meeskonnas võõramaalastega osaduse loomine on väljakutse – kõik, peale kirjutatud Jumala sõna, on erinev. Igaühe usukogemus ja kodukoguduse spiritualiteet on erinev. Jumal kasutab seda erinevust, jõudmaks erinevate inimesteni.

Loe edasi: Respekt välismisjoni ees

Kuhu lähed, Maarjamaa, võrgustikumaailmas?

02/2017 23 remmel meego 2
Meego Remmel, 3D koguduse koolituspastor

Eesti Kirikute Nõukogu üllitatud kogumik Kuhu lähed, Maarjamaa? väärib lugemist ja mõtestamist. Teekäija pakubki vastavaks mõttevahetuseks ruumi. Siinkohal lisan mõned mõtted antud raamatu juurde. Puudutan koguduseksolemist võrguühiskonnas ja selle missioloogilist perspektiivi.

Mida tähendab hüpermodernne võrguajastu ja glokaalne ühiskonnaelu?

Maailm elab tormiliste muutuste ajastul. Globaalsed arengud esitavad ka lokaalseid väljakutseid. Internet võrgustab kõike ja kõiki. Aegruumist sõltumata võidakse olla omavahel momentaanses ja lakkamatus püsiühenduses. Võrguühiskond on uue sotsiaalse struktuuriga ühiskond, mis on kujunenud, toetudes mikroelektroonikal põhinevatele kommunikatsioonitehnoloogiatele.

Sotsiaalvõrgustikes loodav massi-enesekommunikatsioon tekitab suuremat avatust, samas on veebimaailmas kõik jälgitav ja jälgijättev.

Loe edasi: Kuhu lähed, Maarjamaa, võrgustikumaailmas?