TELLI TEEKÄIJA!

Juuni 2019

Ajakirja tagakaanelt saad teada, kui kaua Sinu tellimus veel kehtib. Kui kleepsul märgitud numbrite arv läheneb nullile, on aeg juurde maksta – vastavalt summale pikeneb tellimus. Teekäija tellimise (ja tellimuse pikendamise) võimalused on 5. leheküljel.

Meie artikleid saab kümmekond aastat lugeda kodulehelt teek.ee. Väljaannet tutvustab ka facebook.com/Teekaija, mille arendamise on hiljuti võtnud enda peale seminarist Karin-Liis – „Edu Sulle!“

EKB Liidu häälekandja trükiväljaanne on aluseks ka nendele digikanalitele, mis suurendavad lugejate hulka tunduvalt. Kogu selle töö kulud katavad täna meie püsitellijad. Teekäija ilmumise stabiilseks jätkumiseks peaks tiraaž lähiajal kasvama. Aasta lõpul otsustavad Liidu juhid jälle, kas ja kuidas on võimalik ajakirjaga jätkata?

Kui Sina väärtustad 8 korda aastas saabuvat Teekäijat, siis telli see koju oma lugemislauale, samuti oma lähedastele. Aita ka neid, kes ise pole tellimisega toime tulnud, kuid vajaksid Jumala sõnas kasvamiseks samuti usaldusväärset kaaslast.

Nuutsaku Puhkekeskuse tänased arengud

Juuni 2019 04 nuutsaku 1990
Miikael Johan Tamm, Sõbralt Sõbrale turundus- ja kommunikatsioonijuht

Nuutsaku Õppe- ja Puhkekeskus on paljudele Teekäija lugejatele tuttav paik – aastate jooksul on keskust külastanud tuhanded inimesed ja seal on toimunud sajad laagrid ning üritused. Kirjutamata reegliks on kujunenud ka Nuutsaku pidev arendustöö, mis saab ilmsiks keskust külastades. Vähem tuntud on aga inimesed, kes oma nõu ja jõuga uued ideed puhkekeskuses ellu viivad. Seetõttu vestlesin EEKBL Valduste OÜ arendusjuhi Henri Lehtsaarega.

Kes on see meeskond, kes igal aastal Nuutsaku Puhkekeskuses toimetab?
Juba aastast 2011 on igal kevadel käinud grupp ameeriklasi Ralph Girlinghouse’i eestvedamisel abiks ehitamas Nuutsaku Puhkekeskust. Meeskond pärineb Briani baptistikogudusest Texases ja on koosnenud nii tudengitest kui pensionäridest.

Loe edasi: Nuutsaku Puhkekeskuse tänased arengud

Haapsalus tähistati Eesti baptismi 135. aastapäeva

Aprill 2019 02 haaps 135v01
Jarita Rintamäki, Haapsalu baptistikogudus

1884. aasta 24. ja 25. veebruaril Läänemaal Ungru jões ristitud 32 usklikku moodustasid Haapsalu baptistikoguduse, pannes aluse baptismile Eestis. Nende igatsus oli, et vastne kogudus juurduks Jumala sõnas ja kasvaks tugevaks. Aastatega on muutunud koguduse hoone ja vahetunud põlvkonnad, kuid liikumise rajajatele kallid väärtused püsivad tänaseni: usklikest koosnev kogudus, Piibel kui Jumala sõna, pühitsuses kasvamine ja misjonitöö.
23. veebruaril toimunud juubelit tähistaval konverentsil võeti need baptismi neli alusväärtust luubi alla.

Nende igatsus oli, et vastne kogudus juurduks Jumala sõnas ja kasvaks tugevaks.

Loe edasi: Haapsalus tähistati Eesti baptismi 135. aastapäeva

Vanamõisas koorus 14 päevateemat

11/2018 27 vanam6isas
Ermo Jürma, Teekäija toimetaja

Mitmel korral olen mõelnud ühele helgele hommikupoolikule koos EKB Liidu töötegijatega. Seal oli esmalt võimalus pakkuda välja teemasid, mis on osavõtjate arvates täna olulised. Ühiselt sõnastust seades täitus stend 14 väga elulise pealkirjaga. Seejärel tuli puhkepaus, mil igaüks pidi nende hulgast valima viis just temale kõnekat valdkonda. Järgnenud tundide mõttetöö koondus kolmele enim hääli saanud küsimusele. „Church as an Opinion Leader“ (Kogudus arvamusliidrina) osutus 11 häälega „võitjaks“.

Ühiselt sõnastust seades täitus stend 14 väga elulise pealkirjaga.

See on Jumala eriline arm, kui ta kingib kristlaskonnale neid, kelle arvamust laiem üldsus tähele paneb. Ameerika sõbrad ütlesid, et nende maal oli üheks selliseks meheks 100 aastat tagasi (7. novembril 1918) sündinud evangelist Billy Graham. Aastakümneid jälgis tema sõnumit kogu maailm.

Loe edasi: Vanamõisas koorus 14 päevateemat