Üksteist õnnistades jõuame Eestimaa inimesteni

Detsember 2019 13 1nov

„Iga põlvkond peab omama kirge, et jõuda evangeeliumiga oma põlvkonnani. Kirik peab fokuseerima oma tegevuse 0–35-aastasteni. Kui seda ei tehta, siis sureb kirik kolme põlvkonna vältel.“ Nii ütles norralane Qivind Augland luteri, nelipühi, metodisti, adventisti ja EKB Liidu osalusel toimunud koguduste rajamise kogunemisel 1. novembril Tallinnas. Ta toonitas, et me vajame kõiki põlvkondi, et noorusliku teravikuga nool võiks lennata ja märki tabada.
Sakslane Dietrich Schindler küsis: „Millele te oma energia suunate, kui koguduse juhatusega kogunete?“ Kui tahetakse muutust, peaks seal esimeses järjekorras teemadeks olema evangelism, jüngrite tegemine ja juhtide arendamine.
Eriliseks muutis rahvusvahelise kokkusaamise üksteise õnnistamine, sest kaasmaalastele Jeesuse Kristuse hea sõnumi edukaks tunnistamiseks vajavad kirikud üksteist. Teekäija

Kristlik kogukond Ülemistes

Detsember 2019 13 k13

K13 – nimi tuleneb esimesest kirjast korintlastele ja kolmeteistkümnendast peatükist – on avatud Kristlik kogukond Ülemiste Citys, vaata kodulehekülge 1k13.ee. 23. oktoobril toimus Zappi maja II korrusel nende esimene avalik kogunemine e visiooniõhtu. Seal kõneles Bill Ankerberg Californiast. Oma sõnumi oli ta pealkirjastanud: „Pikaajalise edu võti – armastavad suhted“. Teekäija

Meego Remmel valiti EBFi presidendiks

Oktoober 2019 25 meego foto
Erki Tamm, EKB Liidu president

Šotimaal Glasgows valiti 28. septembril pastor Meego Remmel EBFi presidendiks. Euroopa Baptisti Föderatsioon ühendab sadu tuhandeid kristlasi üle Euroopa, Lähis-Ida ja Kesk-Aasia.
Oma esimeses kõnes presidendina rääkis Remmel ainsast eetilisest sunnivahendist, armastusest: „Sest Kristuse armastus sunnib meid“ (2Kr 5:14). See salm sai ka Jumala inspireerivaks kõnetuseks võtta vastu teenimistöö baptistiliitude heaks üle Euroopa geograafiliste piiride.
Aastakoosolek võttis vastu kaks resolutsiooni, millest üks puudutas ökoloogilist kriisi maailmas, kutsudes üles Loojat austavale ja ligimest armastavale suhtumisele loodusse. Teine käsitles usuvabadust, mis paljudes EBFi liikmesriikides on jätkuvalt kriitiline. Lisaks Lähis-Idas ja Kesk-Aasias toimuvale kristlaste tagakiusamisele on keeruliseks muutunud ka baptistiliidu tegevus Venemaal, kus võimud takistavad Moskva Teoloogilise Seminari tegevust.
Seoses Remmeli valimisega presidendiks võttis EBFi aastakoosolekust osa rekordarv kaastöölisi Eestist, kes palusid õnnistust valitutele ja tõid palju rõõmu lauluga: „Keda peaksin kartma, kui Sina minuga.“

Koostöö Gruusia baptistiliiduga

Oktoober 2019 25 Gruusia2
Erki Tamm, EKB Liidu president

EKB Liidu välismisjoni partneri, Gruusia baptistiliidu aastakoosolekul valiti tagasi koguduste ühistööd juhtima Gia Kandelaki ja Aneri Giunašvili.
Seekordsest konverentsist Tbilisi baptistikirikus võttis mitmete väliskülaliste hulgas osa ka EKB Liidu president Erki Tamm koos abikaasa Riinaga. Armeeniast, Moldovast, Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt tulnud külalised olid kutsutud valitsushoonesse ‒ usulisi küsimusi kureeriva ametkonna juhi, Zaza Vashakmadze vastuvõtule. Viimaste aastate suurimaks muutuseks võibki pidada ‒ valdavalt õigeuskliku Gruusia valitsuse püüdu ‒ tasakaalustada erinevate uskkondade ja religioonide koostoimimist. Ametkonna juhil oli hulgaliselt häid sõnu president Gia Kandelaki ja Gruusia baptistiliidu aadressil, kelle poolt tehtav heategevus sisepagulaste külades ja ka Tšetšeenia moslemitest sõjapõgenike keskel on ühiskonna heatahtlikku tähelepanu võitnud.
EKB Liit toetab pastor Aneri tööd pagulaskülas, kus toimivad nii kodugrupid kui ka noorte päevakeskus. Möödunud aastal soetatud laagrikeskus laste- ja noortetöö jaoks oli suvel juba hoogsalt kasutuses. Üldine majanduslik olukord on aga endiselt keeruline. 35 koguduse ja osadusgrupi peale on 7 pastoriordinatsiooniga töötegijat. Uute ja noorte töötegijate treenimine on seepärast üks juhtkonna eesmärke, mida tehakse koostöös Ukraina baptistidega. Eestlaste koostöö viljaks on ka sõprussuhetesse kaasatud Läti baptistiliit.

Minski Teoloogilise Seminari 13 lõpetajat

Oktoober 2019 20 minski l6petajad

Minski Teoloogilise Seminari lõpetasid 13 üliõpilast EKB Liidu vene regiooni viiest kogudusest. Tallinna Vene Koguduse Betaania 109. aastapäeval 21. septembril ulatas koguduse pastor Stepan Maerko, kes on seminari eesti osakonna dekaan, neile praktilise teenimise kursuse tunnistused. Narva-Jõesuu koguduse pastor Aleksei Müller sai pastoraalteoloogia bakalaureuse diplomi, mille andis üle seminari hoolekogu esimees Viktor Krutko. baptist.ee

 

 

Teekäija jõuluajakiri 2019

Oktoober 2019

Jõuluajakiri saabub 3. advendiks. Teekäija erinumbrisse on kogutud jõulujutt, -jutlus, -laul, -luulet, -retsepte, -tervitusi. Sõnumeid ja kogemusi jagavad jõulusid pühitsevad inimesed, kirjutatakse kirgastavatest heategemistest, lastest ja Jeesuse siia maailma sündimise tähendusest. Kristlikku rõõmusõnumit kandev värvitrükis sobib jõulukingiks nii vanale kui uuele sõbrale.
Jõulunumbri (lisa)tellimused palume vormistada 6. detsembriks pangaülekandega: Eesti EKB Koguduste Liit, EE732200001120064572 (selgitusse: oma nimi, aadress, jõulunumber, tellimuste arv). Hinnad: üksiknumber 5.00 eurot, üle 10 lisatellimuse 4.00 eurot/tk. Tellimus jõustub peale ülekande laekumist.