Koostöö Whittieri kogudusega jätkub

August 2019 25 koost99
Erki Tamm, EKB Liidu president

Juulikuu lõpus külastas EKB Liitu Whittieri koguduse 15-liikmeline delegatsioon.
Koostöö Kalifornias tegutseva kogudusega ulatub 20 aasta taha. Ühiselt oleme võinud teha Jumala riigi tööd, kuulutades evangeeliumi ja teenides inimesi. Toimunud on hulgaliselt vastastikuseid külaskäike. Üks koostöö initsiaatoritest, Whittieri koguduse eelmine pastor Bill Ankerberg, on läbi aastate kaasanud Eestimaad külastama suure hulga ameeriklasi. Koostöö ühe kogudusega on laienenud partnerluseks Converge'iga. Ameeriklaste abiga on korraldatud pastorite väljasõite Saaremaale, toetatud noorsootööd, õppetegevust ja koguduste ettevõtmisi. Üheks suurtoetajaks neil aastatel on olnud perekond Attwood.
Nõmme baptistikoguduses 28. juulil toimunud vastuvõtul osalesid koguduste esindajad, kes on saanud julgustust Bill Ankerbergi, Ron Larsoni ja paljude teiste sõprade armastusest ning teenimisest.
Esimest korda Eestit külastanud Whittieri koguduse praegune vanempastor John Riley ja misjonipastor Rebecca Rodriguez kinnitasid, et koostöö jätkub. Läbi paljude sõnavõttude kordus sama mõte, et see pole olnud üksnes projekt, vaid loodud on hulk väärtuslikke suhteid, mis kannavad vilja Jumalale austuseks ja õnnistuseks inimestele.
Juuli viimasel nädalal kohtusid Whittieri sõbrad EKB Liidu juhtidega, külastasid paljusid kogudusi ja osalesid noortelaagrites. 

Kaubandussõda võib puudutada ka Piiblit

August 2019

Ameerikas võib tekkida Piiblite põud. Seda kardavad eksperdid juhul, kui president Donald Trump eskaleerib kaubandussõda Hiinaga edasi. Aktuaalseks on tõusnud karistustollid Kaug-Ida raamatute impordile. See puudutaks ka Piibleid, mida Ameerika turu jaoks trükitakse põhiliselt Hiinas. Omamaised trükikojad ei oma nimelt piisavalt masinaid ja kvalifitseeritud personali, et trükkida spetsiaalsel õhukesel paberil Piibleid, hoiatab baptistide informatsiooniteenistus. Edasi öeldakse, et kui need tollid tõesti tulevad, muutuks kirikute ja misjoniorganisatsioonide töö raskemaks. Sest nemad jagavad sageli huvitunutele Piibleid tasuta. Nii kahjustaks Trump just vagade valgete kristlaste klientuuri, kes oluliselt aitasid teda ametisse. Mark Schoenwald, ühe kristliku kirjastuse juht, väljendab seni siiski ettevaatlikku kriitikat. Valitsus ei ole tollide puhul seni osanud Piiblite väljaandmisele võimaliku mõjuga arvestada.
Kuid see ring võib puudutada ka teisi regioone.
Christ in der Gegenwart 30/2019

Tänulaulupidu meie südames

August 2019 02 pastoridv01
Tarmo Lige, Kalju baptistikoguduse pastor

Küllap see oli Jumala plaan, et 7. juulil toimus Kalamaja kirikus Eesti-Kanada jumalateenistus. Võis eeldada, et inimesed eelistavad laulupidu, kuid eksisime. Paljud valisid mõlemad, osavõtt ületas kõik ootused.
Joosep lahutati perekonnast ja kodumaast. Täpsemini – ta viidi tundmatusse. Sündmuste lõppu me teame: „Jumal pööras selle heaks, et teha, mis tänapäeval ongi tehtud: hoida palju rahvast elus“ (1Ms 50:20).
Sarnane lugu juhtus ka Teise maailmasõja lõpul eestlastega. Kui nad ei oleks põgenenud punaterrori eest, oleks väga paljud lõpetanud kaugel külmal maal… Kurss võeti paljudel kordadel just läände. Kalju koguduse pastor, Evald Mänd (kirjaniku nimega Ain Kalmus) kirjutab, kuidas peale ohtlikku paadisõitu Rootsi jõudes küsisid lapsed: „Miks siin nii palju tulesid on, kas on jõulud?“ Sõjaaegsed lapsed ei olnud palju elektrivalgust näinud. Rootslased võtsid paadipõgenikke vastu värskelt küpsetatud saiade ja kuuma kohviga…

Loe edasi: Tänulaulupidu meie südames

TELLI TEEKÄIJA!

Juuni 2019

Ajakirja tagakaanelt saad teada, kui kaua Sinu tellimus veel kehtib. Kui kleepsul märgitud numbrite arv läheneb nullile, on aeg juurde maksta – vastavalt summale pikeneb tellimus. Teekäija tellimise (ja tellimuse pikendamise) võimalused on 5. leheküljel.

Meie artikleid saab kümmekond aastat lugeda kodulehelt teek.ee. Väljaannet tutvustab ka facebook.com/Teekaija, mille arendamise on hiljuti võtnud enda peale seminarist Karin-Liis – „Edu Sulle!“

EKB Liidu häälekandja trükiväljaanne on aluseks ka nendele digikanalitele, mis suurendavad lugejate hulka tunduvalt. Kogu selle töö kulud katavad täna meie püsitellijad. Teekäija ilmumise stabiilseks jätkumiseks peaks tiraaž lähiajal kasvama. Aasta lõpul otsustavad Liidu juhid jälle, kas ja kuidas on võimalik ajakirjaga jätkata?

Kui Sina väärtustad 8 korda aastas saabuvat Teekäijat, siis telli see koju oma lugemislauale, samuti oma lähedastele. Aita ka neid, kes ise pole tellimisega toime tulnud, kuid vajaksid Jumala sõnas kasvamiseks samuti usaldusväärset kaaslast.

Nuutsaku Puhkekeskuse tänased arengud

Juuni 2019 04 nuutsaku 1990
Miikael Johan Tamm, Sõbralt Sõbrale turundus- ja kommunikatsioonijuht

Nuutsaku Õppe- ja Puhkekeskus on paljudele Teekäija lugejatele tuttav paik – aastate jooksul on keskust külastanud tuhanded inimesed ja seal on toimunud sajad laagrid ning üritused. Kirjutamata reegliks on kujunenud ka Nuutsaku pidev arendustöö, mis saab ilmsiks keskust külastades. Vähem tuntud on aga inimesed, kes oma nõu ja jõuga uued ideed puhkekeskuses ellu viivad. Seetõttu vestlesin EEKBL Valduste OÜ arendusjuhi Henri Lehtsaarega.

Kes on see meeskond, kes igal aastal Nuutsaku Puhkekeskuses toimetab?
Juba aastast 2011 on igal kevadel käinud grupp ameeriklasi Ralph Girlinghouse’i eestvedamisel abiks ehitamas Nuutsaku Puhkekeskust. Meeskond pärineb Briani baptistikogudusest Texases ja on koosnenud nii tudengitest kui pensionäridest.

Loe edasi: Nuutsaku Puhkekeskuse tänased arengud